نرم افزار اندروید کلوب
مهندسی جوش , weldeng

مهندسی جوش

مهندسی جوش , weldeng

مهندسی جوش

1,068نــــفــــــر
عضو شده اند
1,068نفر عضو شده اند
کلوپ متخصصین جوش و بازرسی فنیکلوپ متخصصین جوش و بازرسی فنیمشاهده کامل مشخصات
29 مهر 1384

اعضاء

 • سهیل فولادی , a121a
 • سعید , ssssaaaaeeeedddd
 •  ابراهیم   کریمی , adam_fazaii
 • پاییز تنها , eshg1solmaz
 • 1068 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • فتوشاپ , photoshop_club
 • برنامه نویسی , programmerclub
 • ایده , concept
مهندسی جوش , weldeng
انتشار دو استاندارد جدید از انجمن جوشکاری و آزمایش‌های غیرمخرب ایران

IWNT S 6.2: 2019
راهنمای انتخاب سطح مناسب استانداردهای ایران-ایزو ۳۸۳۴

IWNT S 2.6: 2019
الزامات آموزش، آزمون و تایید صلاحیت هماهنگ کنندگان جوشکاری آرماتورهای فولادی
ادامه
99
  مهندسی جوش , weldeng
  ادامه
   مهندسی جوش , weldeng
   شمع های حرارتی که در صنعت به اشتباه به گچ حرارتی معروف شده اند، موم هایی هستند که بصورت قلم طراحی و ساخته شده و به دو دسته تقسیم میشوند:
   دسته اول موم هایی با دمای ذوب مشخص که هنگامی که به دمای مشخص شده میرسند ذوب میشوند. این گروه رایج ترین نوع شمع های حرارتی مورد استفاده در عملیات جوشکاری میباشند و به نام تجاری TempilStick معروف شده اند.
   دسته دوم موم هایی هستند که پس از رسیدن به دمای مشخص شده برای آنها، رنگشان تغییر میکند. این تغییر رنگ برگشت پذیر نیست. این گروه نیز به نام تجاری Thermochrome شناخته میشوند.
   هرچند که این شمع ها دمای دقیق قطعه را نشان نمیدهند، ولی برای کنترل دما در عملیات جوشکاری بهترین گزینه میباشند چرا که در بازرسی و کنترل جوش عملا به کنترل حداقل و/یا حداکثر دما نیاز داریم که این شمع ها به خوبی از پس این کار برمیآیند.
   برای مطالعه مطلب کامل میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

   ادامه
    مهندسی جوش , weldeng
    نشست ترمیم ساختار و فعال سازی کمیته فنی متناظر ISIRI/ISO/TC44 با عنوان "جوشکاری وفرآیندهای مرتبط" با حضور جمعی از گروه های ذینفع وذیربط ومتخصصان این حوزه در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد و در انتخابات آقایان دکتر فرشید مالک از دانشگاه تربیت مدرس ،مهندس محمدرضا سلطان محمدی از شرکت مهندسی مشاور بینا و دکتر امیر حسینی کلورزی از کانون انجمن های صنفی مهندسین جوش ایران با کسب حداکثر آراء به ترتیب به عنوان رئیس ، نائب رئیس و دبیر این کمیته فنی متناظر انتخاب شدند.
    برای مطالعه مطلب کامل به لینک زیر مراجعه نمایید:
    ادامه
     مهندسی جوش , weldeng
     فولادهای A514/A517 یك گروه از فولادهای سازه كونچ و تمپر شده با تركیبی از خواص مكانیكی مناسب هستند. مهمترین این خواص استحكام تسلیم بالا (حداقل استحكام تسلیم ۹۰-۱۰۰ ksi )، جوشپذیری و تافنس خوب در دماهای پایین میباشد. استفاده از این فولادهای پر استحكام باعث كاهش هزینه و افزایش راندمان میگردد. هرچند جوشپذیری این فولادها خوب است اما برای ایجاد یك اتصال موفق باید به برخی نكات مهم توجه داشت. از جمله مهمترین این نكات عملیات پسگرم میباشد. منظور از عملیات پسگرم در این نوشتار، عملیات حرارتی پس از جوشكاری در دمای بالاتر از ۳۷۰ºC و كمتر از دمایی است كه سازنده برای تمپر كردن این فولاد استفاده نموده است. بطور كلی این فولادها نباید تحت عملیات پسگرم قرار بگیرند چرا كه ممكن است در اثر این عملیات، تافنس در ناحیه جوش و HAZ كاهش یافته و یا ترك در قطعه ایجاد شود.
     میتوانید از طریق لینک زیر مطلب کامل را مشاهده فرمایید:
     ادامه