نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

مطالب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
تغییر رنگ روی هزاران صنعت تاثیر می گذارد از روی کار هنرمندان، صنعتگران و کارخانه داران گرفته تا روی کار فروشنده ها و افراد ارائه کننده خدمات، کامپیوترها، در خانه و همچنین محل تجارت. یک رنگ یا طرح تازه، روح جدیدی به یک فراورده قدیمی می دهد. همچنین به صنایع جانبی که مسئول معرفی و حفظ ظاهر آنها هستند نیز جان تازه ای می بخشد.

دنیای اقتصاد، وابسته به ماندگاری محصولات و قابلیت خریداران آن می باشد. اگر محصول خوب به فروش رود، مطمئنا پیش بینی رنگ و به دنبال آن «رنگ مد روز» نقش مهم و گسترده ای در فروش خواهد داشت و شاید بهتر توصیف کننده «رنگ مد روز» آن دهه باشد.

همراه بازیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
99
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
2 سال پیش
اتومبیل ها همچنان منعکس کننده رنگ های قوی آبی – سبز، قرمز و متالیک های گرم خواهند بود که نشان دهنده تکامل رنگ و اقتصاد در حال پیشرفت است. وقتی اقتصاد، ناپایدار یا در سرازیری است، اتومبیل ها معمولا با رنگی غیرقابل طبقه بندی ماننده خاکستری و برنزی عرضه خواهند شد.
یک عامل دیگر در معادله انتخاب رنگ در محصولات شخصی، حضور خانم ها است که به عنوان خریداران اصلی می باشند. خانم ها اکنون به اندازه آقایان اتومبیل می خرند. در این صورت، رنگ های محافظه کارانه به گونه ای تغییر می کند که شامل رنگ های گرم جاندار و فعال مانند فیروزه ای متالیک می شوند که مدتها است که صنایع منتظر آن هستند. این روال همچنین در طرح های رنگ جانبی و مکمل داخلی اتومبیل هم انعکاس دارد.

یخچال ها، شوینده ها و خشک کننده ها، ظرفشویی ها و همچنین وسایل خانگی اصلی به رنگ سفید خالص یا سربی گرم می مانند. این بی رنگ هابه صورت روز افزون محبوبیت پیدا می کنند، چون هر روز تعداد بیشتری از خانم ها وقت کمتری را در خانه می گذرانند. به جای رنگ های کم رنگ، سفید براق درخشنده به عنوان رنگ برجسته، غالب و مهم در محیط های خانگی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های جادویی
عناصر شگفت انگیز و جادویی، اغلب با رنگ بنفش همراه هستند. بنفش به تنهایی شخصیت غیرقابل پیش بینی خود را نشان می دهد. بنفش با شرکای ثانویه اش یعنی نارنجی و سبز، با هر مقدار از رنگمایه و سایه اش، قسمتی از تیمی شگفت انگیز خواهد شد که کمی ناهمگون به نظر می رسد.
بنفش وقتی با سبز مغز پسته ای و زرد – نارنجی به کار می رود، غیر معمول و تفننی دیده می شود. اما در ترکیب با مکمل واقعی اش یعنی زرد، دارای توازنی طبیعی است و در دراز مدت باعث لذت و سرخوشی می شود. بنفش در طراحی لباس، رنگی بالغ محسوب می شود و برای ایجاد پلی بین کودکی و بلوغ به کار می رود.

رنگ های خاطره انگیز
رنگ بنفش روشن در هر ترکیبی خاطره انگیز است. این رنگ ها بازمانده دوره (ویکتوریا) است و یادآور خاطرات و ایده های شاعرانه و احساسی است. بنفش کمرنگی که در ترکیب خود قرمز و آبی به همراه دارد، لطیف تر از صورتی و پرحرارت تر از آن است. بنفش روشن وقتی با رنگ های کمرنگ دیگر ترکیب شود، حتی با سکون و تاکیدی که ذات آن است، باز هم غالب است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های آرام و ساکن
در هر محیط پر تنشی، استفاده از رنگمایه روشن شده آبی، انرژی آرام بخش و راحتی را به دنبال دارد. در مرکز چرخه رنگ، آبی روشن شده قرار دارد که دارای اثری مستقیم و قابل اعتماد است.
رنگ های خنک و رنگمایه آنها، حسی از صلح و نیکی را بیان می کنند. این امر بسیار مهم است که مکمل های این رنگ های آرام بخش از نظر ارزش رنگی هم ارز باشند، در غیر این صورت، رنگ هایی که دارای وضوح کامل می باشند، می توانند تنش ناخواسته ای را ایجاد کنند.

رنگ های مجلل و شکوهمند
وقتی مقدار کامل و برابری از آبی با قرمز ترکیب شود، رنگ آبی – بنفش ایجاد می شود که تیره ترین رنگمایه بدون رنگ سیاه در چرخه رنگ است. رنگی که اگر سیاه در ترکیب خود داشت، آن را خفه می کرد و قدرت ذاتی آن را کاهش می داد.
ترکیب هایی که از این رنگ استفاده می کنند، سمبل قدرت و یادآور شکوه و جلال هستند. در مقایسه با تیره ترین رنگ، آبی – سیاه ، مثل رنگ آلوهای تابستان، آبی – بنفش در ترکیب با مکمل خود، زرد – نارنجی، طرح رنگی چشمگیری را ایجاد می کنند. این مجموعه غنی، یادآور شکوهی شاهانه است و به ندرت در خارج از چنین محیطی به کار می رود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های اصیل
ترکیب رنگ های اصیل، بیانگر قدرت و نفوذ می باشند. آبی سلطنتی در مرکز رنگ های اصیل قرار دارد. این رنگ حتی وقتی با دیگر ترکیب ها همراه می شود، به راحتی خود را نشان می دهد.
رنگ های اصیل، صداقت، مسئولیت و اعتماد را بروز می دهند. ترکیب های آبی سلطنتی، به خاطر نزدیک بودن به رنگ سبز، احساس تداوم، ثبات و قدرت را به ویژه در مجموعه ای که با مکمل خود یعنی قرمز – نارنجی در یک جا قرار گیرند، آشکار می سازند.

رنگ های قابل اعتماد
آبی سیر یا سورمه ای یکی از پذیرفته ترین رنگ ها می باشد. مجموعه هایی که از این رنگ استفاده می کنند، به رنگ های قابل اطمینان و اعتماد تعبیر می شوند. این آبی نشانه قدرت غیرقابل انکار نیز می باشد. افسران پلیس، افسران نیروی دریایی و نیروی های محافظ برای به نمایش گذراندن قدرت خود از این رنگ در پوشش خود استفاده می کنند. این رنگ وقتی در ترکیب با قرمز و طلایی به کار رود، کمتر سرسخت می نماید، ولی باز هم ثبات و قدرت را انتقال می دهد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های نشاط آور
ترکیب هایی از رنگ ها که معمولا شامل آبی – سبز سرد که با رنگ مکمل خود یعنی قرمز – نارنجی جفت می شوند، مجموعه های شادی بخش و مفرح را به وجود می آورند. آبی – سبز، یا آبی سیر مایل به سبز نیز تازه و نیرو بخش است و معمولا در غلیظ ترین شکل برای سفر و اوقات فراغت به کار می رود. مجموعه رنگ های مفرح و نشاط آور در ترکیب با سایر رنگ ها، در حالی که احساس آرامش عمیق را ایجاد می کنند، همچنین می درخشند.

رنگ های استوایی
ته رنگ تمام رنگ های استوایی روی چرخه رنگ دارای آبی فیروزه ای می باشد. با افزودن سفید به آبی – سبز، فیروزه ای درست می شود که از گرمترین رنگ های خنک می باشد. روشن ترین رنگمایه های خانواده آبی – سبز دارای پیام آرامش بخش می باشد و این ویژگی را افزایش می دهد.
در هر ترکیب موثری از رنگ ها، استفاده از قرمز – نارنجی و مکمل آن فیروزه ای دیده می شود. این طرح های رنگی، مانند حسی از گلها در طبیعت به انسان منتقل می شود، هر ترکیبی را بهبود می بخشد و حسی از راحتی و عدم فشار روحی را به وجود می آورند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های تازه و سرزنده
با ترکیب مقدار مساوی از آبی و زرد، سبز که نشان دهنده سلامتی و موفقیت است، حاصل می شود. سبز، اگرچه در رنگمایه های ملایمش، ضعیف به نظر می رسد، وقتی با مقدار کمی از رنگ های مکملش یعنی قرمز، ترکیب می شود، سرزندگی آن افزایش می یابد. با افزودن رنگ های هم ارز به سبز، در روی چرخه رنگ، مجموعه ای از رنگ های قوی به وجود می آید که مانند فضاهای باز رنگین است و مانند چمن تازه وجین شده، در یک روز صاف، آبی آسمان و سبز با هم تازه و طبیعی به نظر می رسد.
رنگ های سنتی و قدیمی
ترکیب های رنگ های سنتی اغلب از رنگ هایی با ویژگی های تاریخی درست می شوند. سایه های خاکستری یا غنی شده رنگ های آبی، قرمز«بورگاندی»، قهوه ای خرمایی روشن و سبز، مضامین سنتی را نشان می دهند. برای مثال، رنگ سبز دوحالت با سایه های خاکستری یا به شکل خالص، همیشه مالکیت را بیان می کند و مسلط است. اختلاط رنگ سبز تیره با کمی زرد که با طلایی تیره و قرمز«بورگاندی» یا در ترکیب با سیاه همراه است، همیشه غنا و ثبات را بیان می کند. سبز تیره اغلب در تزئینات بانک ها و دفاتر حقوقی که نشان دهنده دوام و ارزش است، به کار می رود.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های سرزنده
حیات و سرزندگی در طراحی گرافیک با استفاده از رنگ های نارنجی، قرمز درخشان، شنگرف و یا هر یک از رنگمایه ها و سایه های زیاد این رنگ ها به دست می آید. استفاده از این رنگ، قرمز– نارنجی، در مرکز ترکیب های رنگی، به آسانی احساسی از گرمی و فعالیت را به وجود می آورد که اغلب در آگهی ها روشی از یک زندگی پرنشاط را نشان می دهد. مجموعه ای جوان پسند و با نشاط، که اگر در ترکیب آن یعنی نارنجی-قرمز و رنگ مکملش فیروزه ای، همراه شود، در صنایع بسته بندی، تبلیغات و نساجی، رنگی موثر و فعال را به وجود می آورد.
رنگ های خاکی
مجموعه رنگ های خاکی که غنی، گرم و سرشار از زندگی هستند، از رنگ نارنجی- قرمز تیره استفاده می کنند که “ترا کوتا” یا افرایی نامیده می شود که رنگ قرمز مس مانندی همرنگ سفال های قرمز می باشد. این رنگ دارای گرمی خاصی است و همانند مس صیقل شده ای می ماند که وقتی با رنگ سفید ترکیب شود، مجموعه ای درخشان و طبیعی را نشان می دهد.
رنگ های خاکی، جوانی خواهان شادی را نمایان می کند و زندگی راحتی را به ذهن می رساند. به عنوان قسمتی از رنگ های طرح های دارای رنگ های هم ارز، این رنگ گرم خاکی، مولد مجموعه های هیجان انگیز می باشد.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های غنی
غنای رنگ می تواند از ترکیب یک رنگمایه قوی با مکمل تیره شده اش به دست آید. مثلا قرمز بورگاندی از افزودن قرمز به سیاه بدست می آید و مانند محصولات تاکستانی فرانسوی، نشانه طراوت است. رنگ قرمز بورگاندی و سبز تیره نظامی وقتی با طلایی همراه می شود، طراوت و فراوانی را به رخ می کشد. این رنگ های تیره و نشانه های غنا و دارایی، در بافت های گوناگون اشیایی مانند چرم و پارچه تافته، اثری حساس و فراموش نشدنی ای را خلق می کنند. این رنگ ها همیشه با احساس دارایی، ثروت و موفقیت همراه هستند.
رنگ های رمانتیک
رنگ صورتی نشانی از عشق و دوستی است و حاصل افزودن سفید به قرمز در مقادیر متفاوت می باشد. مانند قرمز، صورتی نیز عامل برانگیزاننده توجه و برافروختن هیجان است، اما به شکلی نرم تر و آرام تر عمل می کند.
طرح های رنگ های احساساتی با استفاده از رنگمایه های کم رنگ صورتی، ارغوانی و گل بهی نیز به همان اندازه ملایم و لطیف خواهد بود. صورتی در ترکیب با رنگ های کم رنگ دیگر، یادآور خاطرات روزهای رویایی و دسته گل های کوچک و ظریفی از گل های تابستان است.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
طرح های رنگی و مجموعه ای از ترکیب های آنها، بیش از ۱۴۰۰ تابلوی نمونه از هماهنگی رنگ ها را ارائه می کند. راه های خلاقانه ارائه عملی و عاطفی متنوع ترین ترکیبات، گستره ای از رنگ ها را برای استفاده در تمام زمینه ها مثل هنرهای زیبا، گرافیک و هنرهای کاربردی نشان می دهد.
رنگ های نیرومند:
قوی ترین مجموعه هایی که سرشار از هیجان و تسلط هستند، همیشه همراه رنگ قرمز می باشند. این که قرمز، با چه رنگی مخلوط شده است، چندان مهم به نظر نمی رسد، زیرا هرگز نمی توان آن را نادیده گرفت. این رنگ حداکثر قدرت، نیرو، شدت و برجستگی را به نمایش می گذارد. ترکیب های رنگی قوی همیشه دارای نشانی از قدرت احساسات، عشق و شعر هستند و شدیدترین هیجانات را به نمایش می گذارند. رنگ قرمز، در آگهی و نمایش ها، مجموعه های رنگی قوی برای ارسال پیامی محکم مبتنی بر موجودیت و آگاهی است و همیشه توجه را جلب می کند.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های ملایم
رنگ های ملایم، نرم ترین رنگ های روشن هستند که در ترکیبشان حداقل ۶۵ درصد از رنگ سفید را با خود دارند یا مخلوط با رنگ های خفه و ملایمی هستند که حالتی خیال انگیز و رویایی را ایجاد می کنند. رنگ های ملایم مانند سفید عاجی، آبی روشن و صورتی نمایشگر ملاطفت و مهربانی نیز می باشند. این رنگ ها در ابرهای نرم و روشن صبح و یا همراه بنفش های روشن صبحی مه آلود دیده می شوند. به علت تاثیرات آرام این رنگ ها، اغلب در رنگ آمیزی فضای داخلی استفاده می شوند.

رنگ های درخشان
مقداری رنگ خالص در یک پرده رنگ، درخشندگی آن را مشخص می سازد. وضوح رنگ های درخشنده با حذف خاکستری و مشکی از ترکیب رنگ ها به دست می آید. رنگ های آبی، قرمز، زرد و نارنجی رنگ های کاملا درخشانی هستند. رنگ های درخشان به علت وضوح خود باعث جلب توجه می شوند. اتوبوس زرد رنگ مدرسه، یک دسته بادکنک رنگی و یا قرمزی نوک بینی فردی دلقک را کسی نادیده نمی گیرد. رنگ های درخشان باعث نشاط و سرور هستند و از آنها در بسته بندی، مد و تبلیغات استفاده فراوانی می شود.
همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design
رنگ های تیره
رنگ هایی هستند که در ترکیبشان از رنگ سیاه استفاده شده است. این رنگ ها فضا را می بندند و باعث محدود شدن گستردگی می شوند و فضا کوچکتر به نظر می رسد. رنگ های تیره، تاثیری جدی و متمرکز دارند و احساسی از پاییز و زمستان را ایجاد می کنند. ترکیب رنگ های روشن و تیره با هم، راهی عادی و معمولی برای دیدن تضادها و کنتراست ها در طبیعت، مانند روز و شب هستند.

رنگ های روشن
کم رنگ ترین و رنگ پریده ترین رنگ ها هستند. کمرنگی آنها از غیاب رنگ قابل دیدن در ترکیب آنها است و تقریبا شفاف هستند. در این رنگ ها وقتی میزان روشنی افزایش می یابد، تنوع بین رنگ های مختلف نقصان می یابد.
رنگ های روشن، محیط را گسترده تر نشان داده و احساسی از فضایی باز، آرام و سیال ایجاد می کند، آنها شبیه پرده های توری پنجره، پیامی آرام بخش و رویایی را منتقل می کنند.
همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
ادامه