نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97

طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل

طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97

طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل

مطالب
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
امروزه در فیزیوتراپی برای درمان اختلالات سیستم عضلانی – اسکلتی، روش های مختلفی وجود دارد. شاید بتوان گفت یکی از جدید ترین این روش ها، استفاده از شاک ویو shockwave است، تکنیکی که به عنوان Extracorporeal Shock Wave Therapy, ESWT شناخته می شود. واژه Extracorporeal به معنای خارج از بدن است و به این اشاره دارد که دستگاه مولد شاک ویو، خارج از بدن قرار دارد، این امواج در خارج از بدن تولید و سپس به سمت داخل منتشر می شوند. واژه Shock به معنای شوک و ضربه ناگهانی است و به این موضوع اشاره دارد که موج شاک به صورت لحظه ای، طی یک ضربه شدید و پر قدرت، بافت های بدن را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
این امواج در آن زمان برای اولین بار در تخریب سنگ کلیه مورد استفاده قرار گرفت، روشی که بعد ها لیتوتریپسی نام گرفت، در زمینه فیزیوتراپی در منزل نیز تحقیقات نشان می دهد، شاک ویو نقش موثری در فرآیند ترمیم و باز سازی بافت ها استخوانی، عضلانی، تاندون ها و لیگامان ها ایفا می کند. این آثار مفید، همچنین عوارض جانبی کم و قابل اغماض، استفاده از شاک ویو را به یکی از درمان های امن و موثر برای باز توانی عضلان – اسکلتی تبدیل کرده است.
ادامه مطلب در منبع طب نو
ادامه
99
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
مسکن های بدون نسخه نظیر ایبوپروفن و استامینوفن ممکن است به تسکین درد TMJ کمک کنند. آرامبخش های عضلانی ممکن است برای درد شدید تجویز گردد. پزشکان همچنین ممکن است موارد زیر را توصیه نمایند:

•محافظ دهان برای جلوگیری از سائیدن دندان ها به هم، و به هم فشردن فک.
•محافظ دهان برای کمک به هم ترازی مجدد فک شما.
•حوله گرم.
•یخ، نه بیش از 15 دقیقه در ساعت و نه به طور مستقیم بر روی پوست.
•تکنیک های تخفیف دهنده ی استرس برای کمک به جلوگیری از رفتار هایی که باعث تنش فک می شوند.
•طب سوزنی برای تخفیف فشار در ناحیه آسیب دیده.

درد شدید ناشی از مفاصل آسیب دیده ممکن است نیازمند درمان های تهاجمی تر، نظیر تزریق های کورتیکواستروئیدی به TMJ باشند. جراحی ممکن است به عنوان آخرین راه حل در نظر گرفته شود. هیچ شواهد علمی ای وجود ندارد که نشان دهد مداخلات جراحی برای اختلالات TMJ بی خطر و موثر هستند.
متخصصان مجرب طب نو آماده ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل به شما هستند.
منبع: طب نو
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
وقتی که لیزر تراپی با فیزیوتراپی ترکیب می شود، تبدیل به یک درمان فوق العاده موفق می شود که می تواند به سرعت بیماران را بهبود بخشد و آن ها را به فعالیت های روزانه ای که نیاز دارند و دوست دارند، برگرداند. طب نو فیزیوتراپی در منزل را برای شما انجام می دهد.

لیزرها چگونه کار می کنند؟
سلول های ما می توانند فوتون هایی که به وسیله لیزر تراپی ساتع می شود را جذب کنند و آن ها را تبدیل به انرژی کنند. انرژی هایی که به بدن اضافه می شود به کاهش درد و بهبودی، با سرعتی که بیمار قبلا هرگز تجربه نکرده است، کمک می کند.
منبع:طب نو
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
عضو فانتوم (اندام خیالی) (phantom limb) یک احساس واضح است که در آن حس می شود یک عضوِ برداشته شده یا قطع شده هنوز در بدن حاضر است و عملکرد های عادی خود را انجام می دهد. افرادی که دچار قطع عضو شده اند، معمولاً احساساتی از جمله درد در عضو فانتوم را تجربه می کند.
مطالعات نشان می دهد که 90 تا 98 درصد از بیماران، درست بعد از قطع عضو یا از دست دادن اندام، از عضو فانتوم رنج می برند.
برای دریافت فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل به منبع: طب نو مراجعه نمایید.
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
بیمارانی که به دنبال عمل جراحی علاوه بر بهره بردن از خدمات فیزیوتراپی در منزل، از چنین دستگاهی استفاده کرده اند، در ابتدا در حرکات خود بهبودی دارند که نسبت به آن‌هایی که از سی پی ام استفاده نمی کنند سریع تر است. بنابراین بیمارانی که به دنبال عمل تعویض مفصل زانو از سی پی ام استفاده می‌کنند، نسبت به بیمارانی که از سی پی ام استفاده نمی کنند زیاد نیاز به دستکاری ( بیمار بی حسی عمومی دریافت کرده و زانوی او با وارد شدن نیرو خم می‌شود) ندارد. بیماران اغلب برای این که برای کمک به بهبودشان کاری انجام شود تقاضای زیادی می‌کنند. CPM ممکن است در حقیقت تغییری در نتیجه جراحی نداشته باشد اما، حس اینکه برای کمک به بهبودی بیمار، کاری انجام شده است می‌دهد.
منبع: طب نو
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
خمیدگی شست پا یا قوز شست یک اصطلاح پزشکی برای پینه پا یا همان بونیون است. بونیون یک برجستگی است که در قسمت داخلی و نزدیکی انگشت بزرگ پا شکل می گیرد و می تواند بر روی پنجه پا نیز تاثیر بگذارد.برای انجام فیزیوتراپی در منزل با مرکز خدمات پزشکی طب نو تماس بگیرید و برای بازگشت به وضعیت عادی زندگیتان خبره ترین ها را در این زمینه به منزل خود بیاورید.
منبع: طب نو
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
2 سال پیش
در اغلب موارد سندرم پلیکا نسبت به درمان فیزیوتراپی در منزل یا برنامه تمرین خانگی پاسخ مثبتی می دهند. این درمان‌ها معمولا شامل کشش همسترینگ می شوند و عضلات چهارسر ران شما را تقویت می کنند. اکثر افراد در طول شش تا هشت هفته از شروع یک فیزیوتراپی یا برنامه ورزشی احساس تسکین درد می‌کنند.
منبع: طب نو - دکتر جعفرپور
ادامه مطلب را مطالعه کنید:
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
طب سوزنی شیوه ای از درمان است که به صورت فرو کردن سوزن های بسیار نازک در پوست فرد در نقاط مشخصی از بدن و در عمق های متفاوت انجام می شود. پژوهش ها نشان می دهند که این درمان می تواند درد را برطرف کند و برای طیف وسیعی از عارضه های دیگر هم کاربرد دارد. در هر صورت با توجه به آمار مرکز سلامت تکمیلی و یکپارچه، شواهدی برای اثربخشی آن در زمینه هایی غیر از درد هم وجود دارد. این که چگونه طب سوزنی اثربخش است، مبهم باقی مانده است. بعضی از افراد ادعا کردند که طب سوزنی با تعدیل انرژی حیاتی انجام می شود، در صورتی که بعضی دیگر باور دارند که تاثیرات عصب شناختی دارد. در کل از نظر علمی هم‌چنان در میان پزشکان و دانشمندان بحث برانگیز مانده است.
مرکز خدمات پزشکی طب نو در کنار خدمات خود مانند فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل، خدمات دیگری از جمله طب سوزنی در منزل را برای شما انجام می دهد
ادامه مطلب در منبع: طب نو.
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
انقباض دوپویترن زمانی اتفاق می افتد که بافت زیر کف دست ضخیم شده و تنگ می شود و حداقل یکی از انگشتان را به سمت کف دست می کشاند. علل این بیماری بیشتر ژنتیکی بوده و پیشرفت آن آهسته است. بسیاری از افراد نیاز به درمان ندارند ولی جراحی و سایر درمان ها در دسترس هستند. بعد از جراحی، ترکیبی از فیزیوتراپی در منزل و کار درمانی در منزل یا در صورت تمایل انجام آن ها در مطب پزشکان می تواند عملکرد دوباره دست را بازگرداند.
منبع: طب نو
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
• تسهیل مسیرهای عصبی عضلانی: می تواند برای کمک به بهبود شروع کار عضلات و الگوهای انقباض استفاده شود. این تیپ می تواند سفتی یا تون عضلات را متعادل کرده و به عملکرد ورزشی بهتر کمک کند.
• مهار و کنترل درد: می توان برای کمک به کاهش درد و اسپاسم عضلاتی که ممکن است پس از آسیب رخ دهد، استفاده کرد. این تیپ می تواند میزان ورود ناسازگار پیام های عصبی به مغز را کاهش دهد که این امر منجر به کاهش وقوع اسپاسم عضلانی می شود.
ادامه مطلب را در لینک زیر بخوانید: منبع: طب نو - tebbeno
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
تجمع کلسیم در زیر استخوان پاشنه منجر به ایجاد ضایعه استخوانی تیزی می شود که خارپاشنه نام دارد. خار پاشنه در کلیشه رادیوگرافی مشخص است، وجود آن کم کم می تواند التهاب فاشیای کف پا ( فاشیا پلنتار ) را هم ایجاد کند. با ایجاد التهاب در فاشیای پلنتار درد زیادی در محل پاشنه پا و کف پا ایجاد می شود. اگرچه اغلب دردناک نیست ولی در صورتی که منجر به التهاب فاشیای کف پا شود و تجمع کلسیم در نقطه اتصال بافت پیوندی فاشیا به استخوان پاشنه افزایش یابد، بیمار درد بسیار شدیدی احساس می کند. در این شرایط باید، بیمار فیزیوتراپی در منزل را آغاز کند و کفشش را طبق توصیه فیزیوتراپیستش اصلاح کند.
ادامه مطلب در لینک زیر
منبع:tebbeno
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
1.بازگشت دوباره بیمار به فعالیت های روزمره اش و انجام کار های شخصی اش با فیزیوتراپی در منزل
2.به دست آوردن الگو های حرکتی طبیعی
3.بهبود بخشیدن وضعیت بیمار در حالت های مختلف نشسته، ایستاده و ...
4.افزایش تعادل و به دست آوردن مهارت در انجام کار های مختلف
5.جلوگیری از بروز عفونت های تنفسی
6.جلوگیری از آسیب مفاصل در وضعیت های عملکردی متفاوت و جلوگیری از ایجاد بد شکلی در مفاصل
ادامه مطلب را در منبع: طب نو مطالعه کنید.
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
بلز پالسی نوعی فلج موقت یک طرفه صورت است که در اثر آسیب عصب هفت مغزی ایجاد می شود که منجر به اختلال عملکردی عضلات یک طرف صورت می شود، در این شرایط موثرترین درمان، فیزیوتراپی در منزل و مصرف کورتیکواستروییدهاست. این بیماری زندگی فرد را مختل می کند و فرد در برقراری ارتباط دچارمشکل می شود. این بیماری زمانی ایجاد می شود که عصبی که حرکت عضلات یک سمت صورت را عصب رسانی می کند دچار التهاب شود.
منبع:طب نو
ادامه مطلب را مشاهده بفرمایید.
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
بهتر است از کفش های با پاشنه بیشتر از 2 اینچ استفاده نکنید و دقت کنید که پنجه کفش راحت باشد و انگشتان شما تحت فشار نباشد و پد نرمی داشته باشد که استخوان های پا در وضعیت مناسب قرار گیرد.
بعضی کفش های پاشنه بلند منجر به التهاب رباط های خارجی مچ پا و التهاب در این قسمت می شوند و ممکن است پیچ خوردگی های مکرر و عدم تعادل ایجاد کنند که در این صورت حتما فیزیوتراپیست تمرینات تعادلی لازم را به شما آموزش خواهد داد. تداوم استفاده از این مدل کفش باعث بروز استیوآرتریت و گاها شکستگی در استخوان های تحت فشار می شود.
کفش های بلند با پاشنه های ضخیم تر هر چند تعادل بهتری نسبت به نوع قبلی را فراهم می کند اما همچنان استرس زیادی به قوس پا وارد می کند و اختلال در این قوس زمینه بروز مشکلات مفاصل بالاتر مثل زانو ها و کمر را وارد می کند. به همین دلیل توصیه می شود برای ارزیابی دقیق وضعیت صحیح قرار گیری مفاصل و استخوان ها از خدمات فیزیوتراپی در منزل طب نو استفاده کنید.
کامل این مطلب مفید را می توانید در آدرس زیر مطالعه بفرمایید.
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
صافی کف می تواند بر کیفیت زندگی فرد اثر چشم گیری داشته باشد. کف هماهنند پی برای ساختمان بوده و در صورتی که ساختار طبیعی نداشته باشد آنگاه عملکرد کارآمدی در جذب نیروها و انتقال آن به زمین نخواهد داشت. در این راستا سایر ساختار ها مثل استخوان ساق و ران برای جبران این نقص وارد عمل شده و دچار یک بد راستایی می شوند. این اختلال در ساختار تا کمر و حتی گردن ادامه پیدا می کند و در صورتی درمان صورت نگیرد در طولانی مدت باعث بهم ریختن سیستم اسکلتی عضلانی خواهد شد. برای تشخیص صافی کف پا می توانید با پای برهنه روی یک سطح ایستاده و قوس کف پای خود را مشاهده کنید. راه دیگر این است که با پای خیس روی یک سطحی سیمانی راه بروید. هرچقدر اندازه رد پای شما بیشتر باشد صافی کف پا نیز بیشتر خواهد بود. برای درمان صافی کف پا باید عناصر فعال مثل عضلات و عناصر غیر فعال مثل استخوان ها و رباط ها در راستای صحیح خود قرار گرفته و ساختار پا تصحیح شود. تقویت عضلات کف پا از همیت بیشتری برخوردار است. ساختار های غیر فعال را می توان با پوشیدن کفش و کفی مناسب به مرور زمان جبران کرد.
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
2 سال پیش
اگر درد کف پا دارین ممکن است به علت صافی کف پا به وجود آمده باشد. صافی کف پا در کودکی باعث بروز مشکل نمی شود ، برعکس در این سنین پایخدهی خوبی به درمان دارد. در بزرگسالی این مشکل می تواند آرتروز زودرس زانو را به وجود آورد. فردی که در حالت ایستاده قوس پای کمتر از حد نرمال دارد در طولانی مدت دچار عوارش اسکلتی عضلانی و حتی کمر درد خواهد شد.
جهت دریافت مشاوره و فیزیوتراپی کف پا می توانید با مرکز خدمات در منزل طب نو تماس بگیرید.
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
اختلالات و مشکلاتی که در یادگیری، عملکرد و یک سری توانایی های خاص رخ می دهد را اختلال یادگیری می گویند. انواع این اختلال ها در خواندن، حل مسائل ریاضی و نوشتاری اتفاق می افتد. نشانه های بارز آن می تواند شامل بی توجهی های زیاد، بی نظمی، داشتن دست خطی بد، نا امید بودن، انجام کار ها به کندی، فراموش کاری، نا توانی در یافتن دوست های جدید و مانند این باشد. کاردرمانی در منزل طب نو به یاری شما می آید و در جهت اصلاح فعالیت ها و مشکلات پیش آمده به شما کمک خواهد کرد که این خدمات به صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام خواهد شد و در جهت بهبودی هر چه سریع تر تلاش های لازم صورت خواهد گرفت.
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
اگر غضروف هایی که در محل مفصل یا اتصال استخوان ها قرار دارند دچار ساییدگی شوند، آرتروز اتفاق می افتد. به مرور در هنگام فعالیت شما احساس درد خفیفی خواهید داشت که درد آرتروز در کناره های زانو، جلو یا پشت زانو حس می شود و ایستادن و راه رفتن را دچار مشکل می کند.
برای رهایی از این درد ها باید درمان را سریعا آغاز کرد که طب نو برای راحتی شما خدمات فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل را در نظر گرفته است و با اعزام فیزیوتراپیست های مجرب به خانه در ابتدا به کاهش درد ها و علائم ها می پردازد و در ادامه به تقویت عضلات شما خواهد پرداخت و با بهبود وضعیت جسمانی شما به بهتر شدن کیفیت زندگی کمک قابل توجهی می کند. با انتخاب مرکز درمانی ما در زمان و وقت خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.
ادامه
طب نو مرکز خدمات پزشکی در منزل , tebbeno97
شما می توانید با انجام فیزیوتراپی به حفظ و بهبود تعادل خود کمک کنید. تعادل را می توانید با انجام حرکاتی مانند ایستادن روی یک پا، راه رفتن روی یک خط صاف، قدم زدن همراه با چرخاندن سر، دقت به تغییر تصاویر متحرک، تخته تعادل و سایر روش ها به دست آورید.
این تمرینات برای افراد مسن، افرادی که سابقه افتادن دارند، ورزشکاران، اشخاصی که مدت طولانی بستری بودند، اشخاصی که جراحی کرده اند و سایر مشکلات مشابه، بسیار مناسب است و به شدت برای بازگشتن توانایی های آن ها توصیه می شود.
به دلیل این که امکان دارد این تمرینات باعث افتادن شما شوند بهتر است زیر نظر یک فیزیوتراپیست مجرب باشید تا از ایجاد صدمه در خود جلوگیری کنید. مرکز درمانی طب نو برای انجام فیزیوتراپی در منزل در کنار شما ایستاده است و در محیط امن و ایمن خانه در کمال آرامش به بهبود وضعیت شما کمک خواهد کرد.
ادامه