نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
کوآیکو  , coico

کوآیکو

کوآیکو  , coico

کوآیکو

مطالب
کوآیکو  , coico
۱- زمان کلی چاپ دیجیتال به دلیل کمتر بودن مراحل مختلف چاپ ، نسبت به افست کوتاه تر است.

۲- در چاپ دیجیتال امکان چاپ اطلاعات متغیر برروی هر کارتی وجود دارد.

۳- از چاپ افست برای چاپ اطلاعات ثابت روی هر کارت استفاده میشود . درچاپ افست برخلاف چاپ دیجیتال نمیتوان اطلاعات متفاوتی روی هر کارت چاپ کرد و طرح و اطلاعات روی همه ی کارتهای چاپ شده یکسان است.

۴- در چاپ دیجیتال هزینه ی چاپ هر کارت نسبت به کارت دیگر متفاوت نیست ، زیرا احتیاج به تنظیمات متفاوت و تغییرات زیاد برای رسیدن به رنگ مورد نظر وجود ندارد ، بنابراین کاغذ باطله و هدر رفتن مواد شیمیایی برای چاپ دیجیتال کمتر از چاپ افست خواهد بود.

۵- هزینه چاپ دیجیتال برای هر کارت بیشتر از چاپ افست است ، اما برای چاپ با تعداد کم به خاطر صرفه جویی در هزینه های دیگر مانند حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر روی کارت ، هزینه چاپ جبران میشود و قابل قبول خواهد بود

۶- برای چاپ در تعداد بالا ( بیشتر از ۱۰۰۰ کارت ) از چاپ افست استفاده میشود و هر چه تعداد کارتهای چاپ شده بیشتر باشد هزینه کلی چاپ کمتر خواهد شد . بنابراین برای چاپ در تیراژ بالا هزینه چاپ افست کمتر از دیجیتال است.
ادامه
99
کوآیکو  , coico
کارت هوشمند در واقع مانند یک کامپیوتر ساده و کوچک است که بر روی یک کارت pvc نصب شده است و میتواند اطلاعاتی را در خود ذخیره کند ، که با استفاده از دستگاه های کارت خوان میتوان به اطلاعات درون حافظه این کارت دسترسی پیدا کرد.

کارت‌های هوشمند از جنس pvc هستند و درون خود یک ریز پردازنده دارند ، به این صورت که در بین لایه‌های کارت هوشمند یک تراشه‌ حافظه و قطعه الکترونیکی( ریز‌پردازنده ) برای ذخیره‌سازی داده‌ها و پردازش آنها قرارداده شده است.

کاربردهای کارت هوشمند:

برای شناسایی هویت : مثل كارت کنترل تردد، كارت پاركینگ
برای نگهداری اطلاعات: مثل کارت گواهینامه هوشمند ، کارت دانشجویی ، کارت ملی هوشمند
استفاده برای کاربردهای مالی: مثل کارت تلفن عمومی ، کارتهای بانکی و پرداخت الکترونیکی
استفاده در حمل و نقل عمومی: مثل کارت بلیط اتوبوس و مترو
استفاده برای کارت باشگاه مشتریان: کارت هوشمند میتواند به عنوان ابزار شناسایی مشتری و ارائه خدمات در جلب و حفظ مشتریان مورد استفاده قرار گیرد

کارت مغناطیسی پی وی سی
کات مغناطیسی پی وی سی یک کارت با قابلیت ذخیره داده ها می باشد و تقریبا از انواع کارت هوشمند به شمار می رود و معمولا از جنس پی وی سی می باشد.
ادامه