نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

زیوانیتار دیزاین , zivanitar_design

زیوانیتار دیزاین

مطالب
98/05/18 13:24

آشپزخانه ای زیبا

وجود آشپزخانه در هر ساختمانی ضروری است. آشپزخانه باید در ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با غذاخوری و ورودی باشد اما در جایی مناسب از فضای ساختمان و محیط کار، زیرا اگر در هنگام ورود به منزل و فضای کار در اولین نگاه، چشمان شما به طور مستقیم سمت آشپزخانه افتاد باید منتظر انتقال حسی از گرسنه بودن به شما بود. پس بهتر است که فضای مناسبی برای قرارگیری محیط آشپزخانه در منزل یا محیط کار در نظر گرفت. در فضای داخلی آشپزخانه نیز باید برای تهیه غذا روی سطح میزها جای کافی وجود داشته باشد، برای گردش هوا و تهویه نیز باید هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی برای آسایش و کار بهتر به طور اصولی از ملزومات در آشپزخانه باشد. جهت باز شدن درهای کابینت، باید بر خلاف جهت حرکت شخص در آشپزخانه باشد. آشپزخانه بهتر است در نمای شمالی ساختمان واقع شود. وسایل آشپزخانه باید ارتباط خوبی با هم داشته باشند.

مثلث کار
در آشپزخانه سه فعالیت عمده انجام می شود که عبارتند از:
نگهداری مواد غذایی
شستشو
پخت و پز

به عبارت دیگر مثلث کار آشپزخانه از سه راس نگهداری، شستشو و پخت و پز تشکیل می شود. رفت و آمد در آشپزخانه باید از مثلث کار، جدا باشد.
در این قسمت به شکل های مختلف فضای آشپزخانه می پردازیم تا شناخت بیشتری نسبت به فضای آشپزخانه خود پیدا کنید.
آشپزخانه L و مثلث کار که قابلیت عملی برای open شدن دارد.
آشپزخانه V و مثلث کار که دارای سه ضلع عمود بر هم است. از یک ضلع آن می توان برای open کردن آشپزخانه استفاده کرد.
شکل خطی آشپزخانه که در آن همه وسایل در یک خط قرار می گیرند و در ارتباط با هم هستند. در این فضا مثلث کار وجود ندارد.
آشپزخانه کریدوری که در آن وسایل در دو طرف چیده می شوند و امکان open شدن در آن بسیار کم است.
آشپزخانه شبه جزیره ای که از یک طرف کاملا باز و از طرف دیگر به نحوی بسته است، از اطراف نیز بسته است.
آشپزخانه جزیره ای، که در آن یکی از وسایل مثلث کار در یک ضلع قرار گرفته است و بقیه می توانند در ضلع های دیگر قرار بگیرند.
آشپزخانه open که امکان مشاهده قسمت های دیگر خانه را فراهم می کند.

برای داشتن یک آشپزخانه مناسب لازم است که دیوارها و کابینت ها و تمامی قفسه ها با رنگ دلخواه اعضای خانواده انتخاب شود و این کار بهتر است از میان چرخه رنگ انتخاب و رنگ آمیزی شود. اگر پنجره ای در آشپزخانه وجود دارد، بهتر است که رنگ متضاد دیوارها استفاده شود. پرده را نیز همرنگ یا تلفیقی از زرد، قرمز و نارنجی انتخاب کنید. در خرید میز و صندلی آشپزخانه هم تمام دقت خود را در نظر بگیرید که رنگی متناسب و هماهنگ با سایز وسایل آشپزخانه شما داشته باشند. مثلا اگر پایه های فلزی و رویه ای هم رنگ با زوار پنجره داشته باشند بسیار چشم نواز می شوند.(اگر زوار پنجره شما زرد است رویه صندلی ها را نیز از پارچه زرد انتخاب کنید)

نور در آشپزخانه
برای تزئین آشپزخانه از نور طبیعی و مصنوعی استفاده کنید. پنجره در ارائه نور طبیعی به آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولا پنجره می تواند در صورت مشرف بودن به فضای سبز یکی از تابلوهای آشپزخانه باشد. پنجره رابطی بین آشپزخانه و فضای خارج می باشد که بهتر است در مقابل منظره ای زیبا قرار داشته باشد.

رنگ در آشپزخانه
نور عاملی است که به وسیله آن رنگ ها مشاهده می شوند. هر کدام از رنگ ها پیام، حالت و خصوصتی خاص دارند. رنگ ها بیان کننده شخصیت اشخاص و انتقال کننده پیام های مختلفی هستند. آگاهی از این مسائل باعث می شود که برای بیان احساس درونی مان از ابزار درست استفاده کنیم. می توان با ارائه یک رنگ خاص در آشپزخانه یا جابجایی رنگ ها و در کنار هم قرار دادن آنها، احساس و اندیشه درونی مان را به بیننده انتقال داد. برای وسایل آشپزخانه از رنگ های مناسب و آرامش بخش استفاده کنید.

گل و گیاه
بهتر است برای تزئین آشپزخانه از گل های مصنوعی استفاده نکنید، زیرا برای بیننده پیام عشق و علاقه ندارند و آتش زا هستند. گل های طبیعی دارای انرژی مثبت و تداعی کننده آرامش و نظم طبیعت در محیط زندگی شما هستند، سعی کنید محیط و روح و روان خود را اینگونه با طبیعت هماهنگ، آرایش و سازمان دهید.

همراه با زیوانیتار
زیبایی برای همیشه
99
    کامنت بنویسید...