نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی اصبحی , webyaran

علی اصبحی

 طبیعت دوست دارم چون خدا آفریده است
علی اصبحی , webyaran

علی اصبحی

مطالب
98/09/18 11:29

بررسی تلویزیون خاص OLED TV R از LG (تلویزیون جمع شونده)

[https://www.aparat.com/v/H9enk]
آغازی امیدوار کننده برای سری R از LG

A promising start to LG’s potential R-Series

A promising start to LG's potential R-Series

شاید اگر در گذشته به شما می‌گفتند یک تلویزیون ناگهان مقابلتان ظاهر می‌شود فکر می‌کردید حقه‌ یا کلکی در کار باشد. اما تلویزیون جدید جمع شونده LG، تلویزیون Signature Series OLED TV R یک حقه نیست، بلکه مهندسی و فناوری نمایش تصویر را ۱۸۰ درجه تغییر داده است.

اگرچه کیفیت این تلویزیون جادویی و خارق العاده است، اما مگر چند تلویزیون وجود دارد که می‌تواند جمع شده و از بین نرود؟ ما ما همراه باشید تا بزودی حقایق ماجرای این تلویزیون جذاب را برایتان آشکار کنیم.

پیشتر در ماه ژانویه از این ست رونمایی شده بود، اما اینبار در نمایشگاه IFA 2019 اطلاعات بیشتری بدست آوردیم و همچنین متوجه شدیم که تاریخ عرضه برای اواخر سال ۲۰۱۹ کمی بیش از حد خوش بینانه بوده است. البته این امکان وجود دارد که تا اواخر سال، این محصول در کره عرضه شود، اما به احتمال بسیار زیاد بازار‌های غربی باید کمی بیشتر برای این تلویزیون جادویی صبر کنند.

در هرصورت مانند همیشه، نوآوری‌های سازندگان الکترونیکی کره‌ای همگان را مبهوت خود کرده‌اند. در ادامه با بررسی تلویزیون جمع شونده OLED TV R با ما همراه باشید.
قیمت و در دسترس بودن تلویزیون رول شونده

به گفته LG، سری Signature R9 در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ و انحصارا در نسخه ۶۵ اینچی در دسترس قرار می‌گیرد، البته بنظر می‌رسد بازار‌های غربی باید تا سال ۲۰۲۰ صبر کنند.

برای خرید تلویزیون جدید شرکت ال‌جی باید کمی صبور باشید تا بزودی در سال ۲۰۲۰ بتوانید این تکنولوژی خاص را برای منزل خود خریداری کنید.

LG همچنین نتوانست قیمتی برای ۶۵R9 تعیین کند … که خیلی هم برای نمایشگاه‌های فناوری اینچنینی غیر معمول نیست.

کم پیش می‌آید تولید کنندگان در روز اعلام و رونمایی از محصولی جدید، قیمت و تاریخ عرضه آن را هم مشخص کنند.

با توجه به این موضوع که این یک تلویزیون OLED 65 اینچی است که از یک سیستم مکانیکی استفاده می‌کند که قبلا هرگز توسط هیچ تولید کننده‌ای استفاده نشده، نباید انتظار ارزان بودن آن را داشت.
طراحی تلویزیون رول شونده

طراحی تلویزیون رول شونده

کاری که LG با سری R کرده درواقع مهار انعطاف پذیری طبیعی OLED ها و ساخت بیسی محکم بوده که هم به عنوان یک مکانیسم جمع و باز شونده عمل می‌کند و یک سیستم صوتی نیز در خود جای داده است.

این بیس کمی بیش از ۶۰ اینچ عرض دارد اما ارتفاع آن نصف این اندازه است. ظاهرا این مقدار فضا برای صفحه نمایش و همچنین یک سیستم صوتی ۴٫۲ Atmos کافی است.

بیس که دارای تمام ورودی‌ها و خروجی‌ها در پشت خودش است، بر روی یک پایه سفید رنگ قرار گرفته که همراه هر OLED 65R9 عرضه می‌شود. هنگامی که تلویزیون خاموش است، بیس و پایه سفید رنگ تمام چیز‌هایی هستند که خواهید دید و متاسفانه این پایه فقط به رنگ سفید عرضه می‌شود و امکان عوض کردن بیس نیز وجود ندارد.

اگرچه وجود تنها یک رنگ کمی نا امید کننده است، اما این پایه می‌تواند آرزوی هر شخص ساده پسند باشد: ارتفاع آن با زمین کم بوده و در پایین فضایی برای قرار دادن لوازم جانبی خواهید داشت.

جادوی باز و جمع شدن تلویزیون هنوز کمی اسرار آمیز است. LG با نمایش یک ویدئو نشان داد که این تلویزیون به دور یک دوک درون بیس جمع می‌شود.

جادوی باز و جمع شدن تلویزیون

این تلویزیون می‌تواند تا این اندازه باز شود تا عکس یا اطلاعات آب و هوایی را نمایش دهد.

این تلویزیون می‌تواند به آرامی خودش را جمع کند و آنطور که مهندسین به عوامل LG گفتند، این تلویزیون می‌تواند حدود ۵۰۰۰۰ بار باز و جمع شود – که یعنی اگر روزی دو بار آن را روشن و خاموش کنید، حدودا به مدت ۳۴ سال به مشکلی بر نخواهید خورد.

در عمل، زمانی که تلویزیون را روشن می‌کنید، قسمت کوچکی از سطح بالای آن به عقب رفته و تلویزیون خودش را در باز می‌کند.

این تلویزیون می‌تواند بصورت کامل تا اندازه ۶۵ اینچ باز شود ( چیزی که LG اسمش را Full View گذاشته است) یا فقط بخشی از صفحه نمایش را باز کند.

حالت اول زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که درحال تماشای تلویزیون هستید و حالت دوم در هنگام پخش موسیقی یا حالت Mood مورد استفاده قرار می‌گیرد که افکتی تصویری خاصی را هماهنگ با یک ترک صوتی با تم طبیعت مانند باران، ستاره‌ها یا برف را به نمایش می‌گذارد.

به گفته LG، صفحه نمایش ۶۵ اینچی زمانی که صاف و ایستاده قرار گرفته توسط قلاب‌هایی درون بیس سرجایش نگه داشته می‌شود تا تا نخورد. این بدان معنا نیست که در صورت برخورد یک شیء پرنده با آن جان سالم بدر خواهد برد ( مانند بسیاری از تلویزیون‌های CRT قدیمی )، اما قطعا با گذر زمان نیز خم پیدا نمی‌کند.

در پشت تلویزیون، پورت‌های HDMI 2.1 به چشم می‌خورند که از رزولوشن ۴K با ریفرش ریت ۱۲۰ هرتز نیز در آینده پس از عرضه بروزرسانی مربوطه، پشتیبانی خواهند کرد. HDMI 2.1 همچنین از محتویات HFR نیز در آینده پشتیبانی خواهند کرد.
عملکرد تلویزیون رول شونده ال جی

عملکرد تلویزیون رول شونده ال جی

زمانی که تلویزیون کاملا باز می‌شود، با یک تلویزیون ۴K HDR OLED مواجه میشوید که همانند تلویزیون‌های سال پیش زیبا است.

با توجه به اینکه فناری ساخت این پنل‌ها اخیرا تغییر خاصی نکرده است، این پنل نیز دچار اصلاح یا بازبینی خاصی نشده است.

با اینحال، چیزی که ما دیدیم بسیار تحسین برانگیز بود. کیفیت تصویر OLED همچنان در مقایسه با LED-LCD های استاندارد در صدر است.

درست است که LED ها در فضا‌های روشن می‌توانند روشن تر باشند، اما وقتی صحبت از سطوح مشکی با کیفیتی در حد سینما باشد، OLED حرف اول را می‌زند.

درون ۶۵R9 یک پردازنده از پردازنده‌های نسل جدید Alpha a9 قرار گرفته که توانایی deep learning picture quality و از قابلیت تشخیص نور محیط برخوردار می‌باشد که می‌تواند منحنی PQ یک تلویزیون را براساس روشنایی محیط اتاق تنظیم کند.

برای مثال در هنگام روز، تلویزیون متوجه نور اضافه محیط شده و روشنایی خودش را بالا می‌برد تا تصویر واضح تر دیده شود، و عکس این موضوع در شب اتفاق می‌افتد.

در رابطه با کیفیت صدا، LG از یک حالت صوتی هوش مصنوعی استفاده کرده است که عملکرد بلندگو‌ها را با طوری تنظیم می‌کند که برای فضایی بزرگ تولید صدا کنند.

بلندگو‌ها علیرغم نداشتن بخش تولید مستقیم صدا، صدایی بسیار مشابه به سیستم‌های سطح پایین Atoms تولید می‌کنند و این درحالی بود که تلویزیون هیچگونه محتوای سازگار با Atoms را پخش نمی‌کرد.

کیفیت صدا تلویزیون رول شونده

آخرین قابلیت این تلویزیون، پلتفرم هوشمند جدید LG به نام WebOS 4.5 است، که کار خود را با تمام تلویزیون‌های UHD خود در سال ۲۰۱۹ شروع کرده است.

تغییر بزرگ امسال این است که دکمه آمازون بر روی ریموت کنترل حالا دو کار انجام می‌دهد، فشار کوتاه Amazon Prime Video را بالا می‌آورد و فشار طولانی دستیار مجازی Amazon را اجرا می‌کند.

این بدان معنا نیست که دستیار Google یا ThinQ که مخصوص LG نیز هست بیکار شده‌اند، این پلتفرم‌های هوشمند همچنان وجود دارند و از طریق فشار دادن دکمه press-to-talk (دکمه میکروفون) بر روی ریموت هوشمند LG قابل دسترسی هستند.

و در آخر برای عقب نماندن از اعلام سامسونگ مبنی بر اینکه تلویزیون‌های جدیدشان در سال ۲۰۱۹ از iTunes بر روی پلتفرم هوشمند Tizen پشتیبانی خواهند کرد، LG از پشتیبانی از AirPlay 2 خبر داد.

برای خواندن مطالب بیشتر به بخش بلاگ بانه کالا مراجعه کنید.
99
    کامنت بنویسید...