لیــــمان ثاقـــب , suzuki405rd

لیــــمان ثاقـــب

  ابرفروشگاه فایل های اورجینال با سیستم جدید راه اندازی شد انواع فایل دانلودی را دراین سایت بزرگ جستجونمائید .  http://sofiles.ir/
لیــــمان ثاقـــب , suzuki405rd

لیــــمان ثاقـــب

مطالبدوستان 402

96/12/10 08:14

پاورپوینت معرفی شاعر معاصر سهراب سپهری

نوع فایل: power point

قابل ویرایش 33 اسلایدقسمتی از اسلایدها:

سهراب سپهری ۱۵ مهر ۱۳۰۷ در کاشان ولادت یافت شاعر و نقاش ایرانی که از مهمترین شاعران معاصر ایران است و شعرهایش به زبان‌های بسیاری از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی ترجمه شده است. دوران ابتدایی را در دبستان خیام کاشان (۱۳۱۹) و متوسّطه را در دبیرستان پهلوی کاشان (خرداد ۱۳۲۲) گذراند و پس از فارغ‌التحصیلی در دورهٔ‌ دوسالهٔ‌ دانش‌سرای مقدماتی پسران به استخدام ادارهٔ‌ فرهنگ کاشان درآمد. در شهریور ۱۳۲۷ در امتحانات ششم ادبی شرکت نمود و دیپلم دورهٔ دبیرستان خود را دریافت کرد. سپس به تهران آمد و در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران به تحصیل پرداخت و هم زمان به استخدام شرکت نفت در تهران درآمد که پس از ۸ ماه استعفا داد. سپهری در سال ۱۳۳۰ نخستین مجموعهٔ شعر نیمایی خود را به نام مرگ رنگ منتشر کرد. در سال ۱۳۳۲ از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد و به دریافت نشان درجهٔ اول علمی نایل آمد. در همین سال در چند نمایشگاه نقاشی در تهران شرکت نمود و نیز دومین مجموعهٔ اشعار خود را با عنوان «زندگی خواب‌ها» منتشر کرد. آنگاه به تأسیس کارگاه نقاشی همت گماشت.

نقاشی‌های‌ سپهری‌ نقاشی‌هائیست‌ خالص‌ ایرانی‌. تركیب های‌ او چهره‌ نجیب‌ و ساده‌طبیعت‌ ایران‌ را نشان‌ می‌دهد. كارهای‌ او مثل‌ تمام‌ آثار ایرانی‌ فروتنانه‌ ابعاد جواهر گونه‌ وعمیق‌ فكر و زندگی‌ ایرانی‌ را مجسم‌ می‌كند.تراشی‌ كه‌ روی‌ یك‌ قاشق‌چوبی‌ انداخته‌اند. طرحی‌ كه‌ بر روی‌ یك‌ كوزه‌ گلی‌ افتاده‌ است‌. شعری‌ كه‌ در نقوش‌ یك‌ نمد یاگلیم‌ بافته‌ در آمده‌ است‌ عظمت‌ هنری‌ طبیعی‌ و خالص‌ كه‌ زمینه‌ قالی‌ را پر كرده‌ است‌. نقش‌ ونگار آجرها، درها، پنجره‌ها، جلدها... نقاشی‌های‌ سهراب‌ همان‌ طرحهای‌ فكر شده‌ را دارد. همان‌ رنگهای‌بومی‌ و مردمی‌ را دارد همان‌ سادگی‌ و فروتنی‌ را دارد. شفافیت‌ رنگهایش‌ همان‌ تابناكی‌ نور رادارد. اجرای‌ كارهایش‌ همان‌ بی‌ تكلفی‌ را در تابلوهایش‌ ریخته‌ است‌.فهرست مطالب و اسلایدها:

زندگی نامه
آثار ادبی
سفرهای خارجی
نمایشگاههای نقاشی
سهراب از نگاه دیگر شاعران
درگذشت
تصاویر و نقاشی ها

اشتراک بگذارید:
99
کامنت بنویسید...
لیــــمان ثاقـــب , suzuki405rd
دوشنبه 14 اسفند ، 03:16

سلام بهانه خانم خیلی متشکرم از حضور گرم وصمیمی شما دوست عزیز و بزرگوارم بهانه خانم یک مدت تشریف نداشتین ... بنده خیلی نگران شما بودم . ممنونم که به پست های من سر می زنید .

http://asheqaneha.tk

http://loveraks.ga

http://sitemoqi3.tk
ادامه
لیــــمان ثاقـــب , suzuki405rd
پنجشنبه 10 اسفند ، 09:16
https://4setare.ir/
ادامه
لیــــمان ثاقـــب , suzuki405rd
پنجشنبه 10 اسفند ، 09:15
http://liman.stufile.ir/
ادامه