نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
هیوا  , special27

هیوا

هیوا  , special27

هیوا

مطالب
00/02/9 15:26

توی اولین پاگرد راه پله همو می بینیم....

توی اولین پاگرد راه پله همو می بینیم. تلاش می کنه با من چشم تو چشم نشه مبادا نگرانیی که توی میشیِ چشم هاش تن می شوره رو ببینم. بسکه مغروره. بسکه تمام عمر تظاهر به قوی بودن کرده.
بهش می گم نگران نباش. هیچی نیست. از کنار گلدون شویدی که رد میشه می بینم که سرش رو به نشانه ی مثلاً تایید تکون میده. همزمان که درِ هال رو باز می کنم حس می کنم بغض داشته. بر می گردم. توی پاگرد آخر به هم می رسیم. از پشت بغلش می کنم. گونه ی چپش رو می بوسم. میگه دوست ندارم برم. میگم می دونم امّا باید بری که خیال مون آسوده شه هیچی نیست.
نمی دونم این نوبه ی چندمه که دلم می خواست شوهرش ( هم سرش ) بودم. یه همسر همدل و همراه که دلش به بودنم قرص بود. مثل آقا قاسم وقتی طاهره خانم رو می بره دکتر. مثل رستمی وقتی خاله رو می بره دکتر و تا مطب خوشمزگی و دلبری می کنه که به زبون بی زبونی بگه؛ جونم به جونت بنده خانوم. آب تو دلت تکون نخوره که تا تهش هستم. اصلاً نوکرتم.
یکی نیست بگه تو همون نقشی که بهت سپردن رو درست ایفا کن شوهر بودن -- نه همون همسر بودن بهتره که خیلی توفیر هست میان شوهر و همسر -- پیشکش.
من هیچ وقت قبول ندارم این جمله ی یه عده رو که میگن؛ " هم برام پدر بوده هم مادر." دروغه. ناممکنه. نشدنی. هر چقدر هم که تلاش کنی تو فقط جای خودتی. هیچ وقت نمی تونی جای " او " یی که نیست رو بگیری. هر کسی جای خودش رو داره و نبودش رو هیچ بودی پر نمی کنه .
من گمون می کنم. نه. اصلاً مطمئنم اینجور وقتا زن ها نه،، که مردها هم همسرشون رو می خوان. یه نفر که بشه عین کوه بهش تکیه کرد. آدم هر چقدر قوی. هر چقدر مستقل. هر چقدر سرسخت یه وقتایی عمیقاً به حمایت عاطفی یک دیگری نیاز داره و این اصلاً اسمش ضعف نیست که آدمی دوست داره -- به قول عزیز -- پشت داشته باشه.

این چندمین باره که توی دلم میگم کاش زن اون مردکِ الدنگِ گ ... نشده بودی.
کاش یه روزی، یه وقتی، یه جایی که معلوم مون میشه آدمِ دوست داشتن نیستیم. بلدِ دوست داشتن نیستیم. از امروز و از اینجا به بعد نمی تونیم دوست بداریم همون لحظه گورمون رو گم کرده و ایضاً اعلام هم کنیم من دارم برای همیشه گورم رو گم می کنم و به احترام روزهایی که دوستت داشتم مِن بعد دوست داشتنت رو می سپرم به دیگری که بلدشه. که فرصت عمر محدوده و من نمی خوام این زمانِ اندک رو از تو دریغ کنم.
آدمی باید دوست بداره و دوست داشته بشه و اِلا عین یه خونه ی خالی هر روز یه جاش عیب می کنه. کم کَمَک از بین میره و می میره قبل اون که پیمونه ی عمرش پر شده باشه. مثل عبدالرحمن. مثل عزیز. مثل خاله نبات و مثل خیلی های دیگه که از بس دوست نداشته شدن مُردن !

از خودم فاصله می گیرم. از دور خودم رو نگاه می کنم. ازش می پرسم تو بلدی؟ و از جوابی که ممکنه بده می ترسم!

کاش یه امروز رو شوهرت بودم. شوهری که همسری هم بلد بود.
-----------------------------
پ ن۱: پشت داشتن به زعم من لزوما به معنای متاهل بودن و همسر داشتن نیست که وقتی آدمی یک نفر رو عمیقا و قویا و به دل و "به دل " دوست می داره و همونطور هم دوست داشته میشه می تونه بگه من پشت دارم که خب انتظار میره پشت یک فرد متاهل همسرش باشه.
پ ن۲: پی نوشت یک صرفا نظر منه. همین.
99
کامنت بنویسید...
هیوا  , special27
سه شنبه 21 اردیبهشت ، 22:43
ماجده جان ممنونم
ممنونم ماجده جان
ادامه
زیر سایه آقاست ماجده , saqgha
سه شنبه 21 اردیبهشت ، 17:19
خوش اومدی خوش اومدی
ادامه
هیوا  , special27
سه شنبه 21 اردیبهشت ، 16:40
رفقا ؟
ممنون
ممنوووون
خیلی ممنون
از مهر و حضورتون.

ممنونم و قدردان
پوزش خواهی که تک تک نام نبردم
شرمنده .

ادامه
گیلان سبز , gilanbanoo
سه شنبه 21 اردیبهشت ، 01:19
مثل همیشه لذت بردم با اینکه این روزها روحیه ی ضد زن دارم!! ...
ادامه
رعنا امیری , harmes_11
چهارشنبه 15 اردیبهشت ، 01:49
لازمه بگم عالی بود و محشر مثل همیشه ؟!
هیوام درسته هممون ته تهش تنهاییم و اینو باس بپذیریم منتها دلخوشی بارای ادامه دادن یه راه سخت گاهی وقتا خیلی کمک کنندس ...
ادامه
شایان ذکر , shayanmortad11
دوشنبه 13 اردیبهشت ، 11:07
آدمایی مثل تو زیاد بودن خوب میشد .
ادامه
زیر سایه آقاست ماجده , saqgha
شنبه 11 اردیبهشت ، 21:53
ای جان دلم.
خیلی خیلی موافق بودم،البته با اونجاست که ادم باید پشت داشته باشه ویکی که همه چیزش باشه
مهمه چیز بودن رو هم بلد باشه
خدا کنه برای همه از اینها پیدا بشه
ادامه
آزاد رود , bbabbak
شنبه 11 اردیبهشت ، 19:41
چقدر زیبا بود ، وصف الحال . .......................مثل عبدالرحمن ........مثل عزیز ......
ادامه
بهار , spring_lady
شنبه 11 اردیبهشت ، 07:46
و اما هیوای جانم
شعور
شعور هررررچیزی رو داشتن به نظر لازمه ی انجام شه
اگر شعور همسرداری نداریم کاش هررررررگز ازدواج نکنیم
اگر شعور پدر مادرشدن نداریم کاش زاد و ولد نکنیم
اگر شعور شو نداریم کاش پزشک و معلم و هزاااار عنوان بی شعور دیگه رو هم به بی شعوری مون اضافه نکنیم که بنظرم اثر مخرب ش چندین و چند برابره
ادامه
بهار , spring_lady
شنبه 11 اردیبهشت ، 07:44
قبل اینکه بنویسم کامنت مهرداد و دیدم
مهرداد من اگر باشم وقتی دیدم بلد نیستم میگم فلانی من آدم نیستم بلد نیستم نمی تونم دوست داشته باشم همدم ت باشم بار از رو دوش ت بردارم
هنوزم میخوای که باشم ؟؟؟ بعید میدونم کسی دلش نخواد از یه رابطه فرسایشی بیرون بیاد
ادامه
تجلّی , gozaraztabani
شنبه 11 اردیبهشت ، 01:37
جناب نیو
عرض مودت و احترام .

عرض کرده بودم ک :

اخوان مرآتند ؟ : )

این :

می دانی ؟ می دانی .

گفتنای من م دیگه معروف شده توو کلوب : D
ادامه
مهرداد گلپور , dr.mg
جمعه 10 اردیبهشت ، 18:35
یک سوال ذهن من رو مشغول کرده هیوا
وقتی دوست داشتن بلد نباشی باید بزاری بری؟
پس آدما مختار‌ هستن هر جا دیدن دیگه دوست داشتن طرف مقابل رو بلد نیستن بزارن برن؟
در این صورت تعهدات یک رابطه چی میشه؟
ادامه
نیو ن , mtsh
جمعه 10 اردیبهشت ، 12:01
ضمنا : اون تصویری که شما کشیدید از ( هم سر ) ، منو یاد فیلم مادر علی حاتمی انداخت ...موقعی که پدر خانواده از حبس به مرخصی میاد ...و پشت در خونه ، قبل از اینکه وارد خونه بشه ، دستی برای همسرش تکون میده و بعد اون دیالوگ جادوئی بین دو همسر( بخوانید رفیق ...بخوانید پشت ) که دقیقا "پشت داشتن" رو معنی میکنه ....
اگه تونستم پیداش میکنم میگذارم تو صفحه ام ...حالا .
ادامه
نیو ن , mtsh
جمعه 10 اردیبهشت ، 09:38
عزیز چه خوب گفت : آدمی دوست داره پشت داشته باشه
شما چه خوب گفتی : آدمی که پشت نداشته باشه ، میشه مثل یک خونه خالی !!!
و اون آخر ، چه پرسشی : تو بلدی ؟!!
این ها رو فقط کسی میتونه به این قشنگی بنویسه که حسشون کرده باشه ...و فقط کسی میتونه بقهمه که !!!.... به قول رفیقمون : میدانی ؟ میدانی
خلاصه : خیلی زیبا ...موجز ... پر از عاطفه ( مصداق بارز آنچه از دل برآید ، لاجرم بر دل نشیند )
ادامه
تجلّی , gozaraztabani
جمعه 10 اردیبهشت ، 03:15
هیوا
هیوا
هیوا
.
.
.
.
.
.


. . .


دوس ت دارم . خب ؟ : )
ادامه
آخرین مطالب هیوا
مثل همیشه از محبت هایِ پدرانه،، خالصانه و بی چشمداشتِ... پلک هام از فرطِ خستگی به قدری سنگین شده بود که حس... خاطرم نیست از کِی ولی دیگه یکی از فانتزی هام این... دیگه دَم دَمای صبح هوای پشت بام از خنکِ دلپذیر کَم... ظهرِ به غایت گرمی بود اونقدر که اگر بگم " داغ " سخنی... " می شود روی خاطره ها سرپوش گذاشت ولی تاریخ را نمی... همه خوابیدند و من بعدِ سالی قَرنی هوس کردم یک سیگاری... دیروز سه نوبت و در مجموع هفت ساعت قطعی برق داشتیم.... میانه ی یک مکالمه ای، دوستی بهم گفت: ببین؟... صغری جان ؟... یکی از جاهایی که من عمیقاً،، شدیداً و قویاً -- کلمه... سفر رو دوست دارم امّا به دلایلی امکانش برام مهیا... چقدر دلتنگتونم . بابا همیشه برای من حکم کشیش هایی رو داشت که میری... توی اولین پاگرد راه پله همو می بینیم.... تا همین چند ساعت قبل یک جور ناجوری خوابم می اومد... خیلی جدی می پرسه نیومد؟... قمر خانم اینکه آدم دیگه هیچی رو باور نمی کنه هیچیِ هیچی رو... " ما می خواهیم شما را به مقام انسانی برسانیم .... خب هرچه بیشتر میگذره بیشتر معلومم میشه که تنهایی... مامانم هر سال برای عید سبزه میندازه به اصطلاح.... دیشب مهمان داشتیم و قاعدتاً بعدِ رفتن شون باید تَلی... برای سال جدید می خوام تا جایی که می تونم خودم باشم... پری و ریحان ؟ استوریِ تشکر رفیقی از دیگر رفیق همدل وُ داستانش من... دیشب راما قویدل مهمان برنامه ی کتاب باز بود.... " گل خاستگاری " من بی تقصیرم صاحب آگهی خودش این شکلی... شنیدن داستان روابط خصوصی دیگران و این که اون پشت... حوالی ظهر با رعایت فاصله ی فیزیکی -- ترجیح میدم به...