نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
حافظ سنی , soonee

حافظ سنی

حافظ سنی , soonee

حافظ سنی

مطالب
95/07/18 07:26

#تربــــــــــیت زندگے_زناشویے

پرخاشگری و عوامل آن

بی تردید خشم و عصبانیت زمینه ساز ایجاد حس تنهایی و در نتیجه افسردگی و مختل شدن نظام زندگی خصوصا زندگی زناشویی است
افرادی كه جنبه خودكنترلی آنها تا حدودی كم است می بایست مسئولیت این جبهه گیری ها را بر عهده گرفته و....
پرخاشگری از هدف آسیب رساندن سرچشمه می‌گیرد.
بر اساس تعریف عملیاتی ارائه شده، پرخاشگری تمایل یه شرکت در اعمال آسیب‌زای فیزیکی و روان شناختی برای کنترل اعمال دیگران است. در ایران یکی از عمده ترین علت‌های مرگ و میر جوانان پرخاشگری آن‌ها به یکدیگر است.

نگاهی کوتاه به اطراف نشان خواهد داد که همان‌گونه که #میدانید زمان حال عصر پرخاشگری است تا حدودے

عوامل
#خانوادگے پرخاشگرے

خانواده می‌تواند از جهات مختلف موجب بروز یا تشدید پرخاشگری شود که مهمترین این عوامل عبارتند از:

-نحوه برخورد والدین با نیازهای کودک
- وجود #الگوهای نامناسب

- تاثیر #رفتار پرخاشگرایانه

- #روش تنبیه والدین و مربیان


عوامل محیــــــــــطے

عواملی که در پیرامون انسان هستند می توانند در بروز یا تشدید پرخاشگری یا تعدیل آن اثر گذار باشد که برخی از اینگونه عوامل عبارتند از:

✍زندگی در ارتفاع خیلی بلند
#تغذیه ناقص الگوهای اجتماعی رسانه های گروهی و #بازیهای ویدیوئی و زندگی در محیط های شلوغ پرازدحام و پر سر و صدا.

با این مقدمه احتمالا متوجه شده اید که بی تردید خشم و عصبانیت زمینه ساز ایجاد #حس_تنهایے و در نتیجه افسردگی و #مختل شدن نظام زندگی خصوصا #زندگی_زناشویی است. افرادی كه جنبه خودكنترلی آنها تا حدودی كم است می بایست مسئولیت این جبهه گیرے ها را بر عهده گرفته و برای درمان خود از انجام توصیه های مشاورین امر غفلت نورزند چرا که ادامه دار شدن این پرخاشگرے در کانون خانواده خصوصا در قبال #همسر می تواند موجبات تزلزل نظام خانواده را ایجاد کند.

لذا در ادامه به خانمهایی که دارای همسر عصبانی و پرخاشگر هستند این توصیه ها را ارایه می دهیم:

ابتدا باید مطمئن شوید كه مشكل سازاصلی خودتان نیستید. باید یقین كنید كه اشتباه نمی كنید. سپس می توانید مطمئن باشید كه طغیان شوهر پرخاشگر، ریشه در مشكلات خودش دارد و رفتار شما سبب پرخاشگری وی نیست.

اگر مطمئن شوید كه بددهنی شریك زندگیتان ریشه در زندگی سخت گذشته ی او دارد و یا به مسایل ژنتیكی و وراثتی مربوط است، آرامش بیشتری خواهید یافت و آگاهی شما به اینكه عامل به وجود آمدن پرخاشگری همسرتان نبوده اید، سبب آرامش شما خواهد شد.

آگاهی دقیق از میزان و زمان بددهنی همسرتان، به شما كمك می كند از تهاجم او آسیب كمتری ببینید.

فردى كه از همسرش توجه، عاطفه و محبت مى خواهد باید توجه داشته باشد كه دیگرى نیز این حق را دارد كه چنین انتظارى داشته باشد. از سوى دیگر، درك نیازهاى واقعى و طبیعى همسر به دور از اینكه به آن اعتقاد داشته باشد یا نه، برآورده كردن آن موجب رضایت از زندگى مى شود و بى توجهى به آن خودخواهى است.

▪️با قاطعیتی آمیخته با احترام، از او بخواهید عادت خویش در به كار بردن زور و قدرت مردانه را ترك كند، لازم است به او بگویید تا خواسته های شما را دقیقا ندانم نمی توانم كاری برای شما بكنم. خوب است تا در این مورد وارد مذاكره شویم و با مصالحه پیش ببریم. لذا وقتی كه احساس پرخاشگری دارد بایستی به خودش زمان بدهد، قدم بزند تا بتواند ناراحتی حقیقی و گله هایی را كه با شما دارد؛ از عصبانیت ناشی از مشكلاتی مانند مسائل مربوط به كارش را تشخیص داده و با هم قاطی نكند. آنگاه گفتگو را از سر بگیرد. حتی امكان دارد بخواهد به اتاقی دیگر برود و به بالش ضربه بزند.(اطاقش را خالی كند) تازمانی كه از رفتار خود پشیمان شود و بتواند ناراحتی های بیرون از منزل را درمان كند. به او اجازه بدهید بداند علی رغم اینكه از او حمایت می كنید تا خودش را از شر خشم كهنه پاكسازی كند، نباید آن را به شما منتقل كند.

همسر پرخاشگر شما، نیاز دارد از كمكهای تخصصی بهره مند شود تا خشم خود را بشناسد و درمان كند. شوهر شما وقتی با شما قهر می كند و یا احتمالا الفاظ ركیك به كار می برد به احتمال زیاد از خودش متنفر می شود، اما چون راه و روش دیگری نمی شناسد و نمی داند چطور باید عمل كند این گونه عمل می كند. شما می توانید به متخصص خبره ای مراجعه كنید تا همسرتان مدیریت خشم را فرا بگیرد و منشا اولیه عصبانیت او پیدا شود.


☑️ضمن اینكه در مقابل شوهر خود كه وجودش در زندگی شما مهم و مۆثر است، باید از موضع خود حمایت كنید برای تغییر اوضاع نیز باید طوری عمل كنید و قدم پیش بگذارید كه پایه های اصلی زندگی تان استحكام خود را از دست ندهد. یكی از این راه ها، جلب حمایت اطرافیان است.
99
کامنت بنویسید...
علوم فنون سنگ جواهر , gold_zahedan
سه شنبه 26 آذر ، 13:27
آموزش و همکاری با ما در 18 رشته طلا و جواهر نقره .. سازی در پایان دوره به هنرجویان مدرک فنی و حرفه ای اعطا می گردد استان سیستان و بلوچستان شهر زاهدان
ادامه
محمد عیسی     , eshghbekhoda
چهارشنبه 3 مرداد ، 17:24
لا اله الا الله * محمد رسول الله
ادامه
محمد عیسی     , eshghbekhoda
چهارشنبه 3 مرداد ، 17:22
لا اله الا الله * محمد رسول الله
ادامه
محمد عیسی     , eshghbekhoda
چهارشنبه 3 مرداد ، 17:19
لا اله الا الله * محمد رسول الله
ادامه
آخرین مطالب حافظ سنی
الفبا برای سخن گفتن نیست / برای نوشتن نام توست اعداد... تکرار مسواک زدن در همه شبها دندانها را سفید میکند... زیاد در خاطرات دیگران ورود نکنید، تولد واژه ای ست در پی معنا شدن.... می‌خواستم زیباترین کلام را برایت بنویسم اما پنداشتم... سلام. بدون متن راه های درمان افسردگی پاییزی رختخواب خود را مرتب می‌کنیم و دمای اتاق را خنک نگه... صادق باش هنگامی که فقیری ساده باش وقتی که ثروتمندی... گاهی وقتها از دستفروشان چیزی بخرید حتی اگر نیاز ندارید... زمین بهشت میشود اگرمردم آگاه شوند که هیچ چیز زشت... «مادر تنها انسانی است که چه بسا به دلیل مشغولیت به... #تربــــــــــیت زندگے_زناشویے عبدالرحمن الناصر لدین الله بزرگترین پادشاهان اندلس... احوال مؤمن در سفر به آخرت چرا او باید بداند و بفهمد حالت الآن چطور است؟... تبریک دست خالی مرا با سخاوت بی حدت بپذیر.... تولد واژه ای ست در پی معنا شدن.... سراب غرب و اسلام هراسی! بــانـــــــو دعــای شب قــدر هورامان یا اورامان کرد نیست اعجاز علمی در قرآن و حدیث پیش از آنکه چیزی بگویی ⚡️یک لحظه مکث کن و به این... از حادثهٔ جهان زاینده مترس وز هرچه رسد چو نیست پاینده... ثروتمندان گمان کردند "سعادت" در مال و ثروت است.... فضیلت های ماه رجب از دیدگاه اهل سنت خداوند متعال...