سنگرسافت  , sangarsoft

سنگرسافت

 برنامه ریزی استراتژیک جهت مقابله با عملیات روانی دشمن
سنگرسافت  , sangarsoft

سنگرسافت

مطالب

96/07/7 00:15

آیا ولایت فقیه از ابتکارات امام خمینی (ره) است؟

شیخ کلینی به سند خود از عمر بن حنظله روایت می کند:
"از امام_صادق (ع) پرسیدم:دو نفر از ما (شیعیان) که در باب 'دین' و 'میراث' نزاعی دارند، به نزد سلطان یا قاضیان [حکومت های جور] جهت حل آن می روند؛ آیا این عمل جایز است؟
حضرت فرمود: هر کس در موارد حق یا باطل به آنان مراجعه کند؛ در واقع به سوی طاغوت رفته و از او مطالبه قضاوت کرده است.
از این رو آنچه بر اساس حکم او [ که خود فاقد مشروعیت است] دریافت می دارد، به باطل اخذ نموده است؛ هر چند در واقع حق او ثابت باشد؛
زیرا آن را بر اساس حکم طاغوت گرفته است.
خداوند امر فرموده است: باید به طاغوت کافر باشند [ و آن را به رسمیت نشناسند ]
آنگاه پرسیدم: پس در این صورت چه باید کرد؟
امام (ع) فرمود: باید به کسانی از شما (شیعیان) که حدیث و سخنان ما را روایت می کنند و در حلال و حرام ما به دقت می نگرند و احکام ما را به خوبی بازمی شناسند (عالم عادل)، مراجعه کنند و او را به عنوان حاکم بپذیرند.
"من چنین کسی را بر شما حاکم قرار دادم".
پس هرگاه به حکم ما حکم کند و از او پذیرفته نشود، حکم خدا کوچک شمرده شده و بر ما رد شده است و آنکه ما را رد کند، خدا را رد کرده است و چنین چیزی در حد شرک به خداوند است".
( اصول کافی، ج1، ص67 )

ما را با هر چه راحت ترید دنبال کنید:
(لینک ها در مرورگر وارد شود)

تارنما
sangarsoft.ir

تلگرام
yon.ir/sstme

اینستاگرام
yon.ir/insst

توییتر
yon.ir/twsst

سروش
yon.ir/sapps
99
    کامنت بنویسید...
    آخرین مطالب سنگرسافت
    آیا ولایت فقیه از ابتکارات امام خمینی (ره) است؟ با گریه بر غم تو به معراج می‌رویم این ارث مادری است... ولایت مطلقه فقیه همان دیکتاتوری؟ تا قافیه شعر امیر است و غدیر است برخیز که هنگام مراعات... آیا دین زرتشت که قائل به "پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک " است باطل است؟ وهابیت چگونه بوجود آمد... سیلی سپاه پاسدارن هشتمین پوستر تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور (ویژه ماه مبارک رمضان) هفتمین پوستر تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور (ویژه ماه مبارک رمضان) ششمین پوستر تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور (ویژه ماه مبارک رمضان) دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس؟! پنجمین پوستر تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور (ویژه ماه مبارک رمضان) مردان خدا چهارمین پوستر تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور... سومین پوستر تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور (ویژه... سنگرسافت در شبکه های اجتماعی کانال ما در تلگرام (در... دومین پوستر تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور (ویژه ماه مبارک رمضان) اولین پوستر تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور (ویژه ماه مبارک رمضان) ولادت حضرت علی اکبر (علیه السلام) بر همه عاشقان و... هفتمین #پوستر #انتخاب_سالم ویژه #انتخابات_سال_96... ششمین #پوستر #انتخاب_سالم ویژه #انتخابات_سال_96 موضوع:... پنجمین #پوستر #انتخاب_سالم ویژه #انتخابات_سال_96... روحانیون بی تقوا !... ... چهارمین #پوستر #انتخاب_سالم ویژه #انتخابات_سال_96... در پی توهین این شاعر خبیث به امام رضا(ع) حتی پیامبر(ص)... سومین #پوستر #انتخاب_سالم ویژه #انتخابات_سال_96 موضوع:محرومان... #سیاسی_اجتماعی #گرافیک #طراحی اولین #پوستر #انتخاب_سالم... #سیاسی_اجتماعی #گرافیک #طراحی اولین #پوستر #انتخاب_سالم... ‍#فرهنگی_اعتقادی از همین حالا شروع کنیم خشم من کجا...