نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
سپهر  , msepehr1392

سپهر

 نیمه شعبان عید عاشقان و منتظران ظهور مبارک باد.
سپهر  , msepehr1392

سپهر

مطالب تصاویر 74
99/11/18 16:07

دو نفر از افراد مشهور با فاصله‌ی چند روز فوت می‌شوند،...


دو نفر از افراد مشهور با فاصله‌ی چند روز فوت می‌شوند، علت فوت؛ کرونا اعلام می‌شود. مردم در سوگ آدم‌هایی می‌نشینند که از نزدیک ندیده‌اند اما عمیقا با آن‌ها احساس نزدیکی می‌کنند.
که ای کاش این فاجعه آن‌قدر طول نمی‌کشید که آدم‌ها از فاصله‌ها و ماسک خسته شوند، که سپرها روی دستانشان سنگینی کند و بدون سپر با مرگ دست و پنجه نرم کنند.
*
کرونا فاجعه‌ی قرن اخیر بود و فاجعه فقط در دونفر خلاصه نمی‌شود. روزانه آدم‌های زیادی جان می‌دهند از این بیماری و تفاوت اینجاست که همه را در روزنامه‌ها و اخبار اعلام نمی‌کنند. روزانه آدم‌های زیادی از این بیماری می‌میرند، و خانواده‌های زیادی داغدار می‌شوند. آدم‌هایی که صفحات رسمیِ میلیونی ندارند و در هیچ شبکه‌ای نامشان برده‌ نمی‌شود. فاجعه‌ی قرن اخیر کرونا بود، و سال سیاهی که در آن به مشکی پوشیدن عادت کردیم!
*
دو نفر آدم شناخته شده با فاصله‌ی چند روز از هم فوت می‌کنند و فاجعه‌تر اینکه هنوز هم دورهمی‌ها برگزار می‌شود، و فاجعه‌تر از آن این؛ ‌که در مراسم خاکسپاری و یادبود آن‌ها هم خیل عظیمی از آدم‌ها شرکت می‌کنند، لابلای هم و کنار هم... تا فاجعه روی فاجعه تلنبار شود و درد روی درد...
*
عبرت نمی‌گیریم که اوضاعمان این است، که زود فراموش می‌کنیم و زود سپر می‌اندازیم، که امروز برای دور هم جمع شدن‌ها عزادار می‌شویم و فردا بازهم بدون ماسک دور هم جمع می‌شویم.
فاجعه‌ی قرن اخیر کرونا بود و فاجعه‌تر این بود که ما؛ هم از طاقت پیشگیری، هم از علاج، محروم بودیم...
99
کامنت بنویسید...
سپهر  , msepehr1392
سه شنبه 21 بهمن ، 18:59
سلام و تشکر شادی خانم
ادامه
  , 13471111
سه شنبه 21 بهمن ، 17:24
لایک
ادامه
آخرین مطالب سپهر
محبت تجارت پایاپای نیست چرتکه نیندازیم که من چه کردم... به قومی مبتلا شدیم که فکر میکنند خدا جز آنها کسی... انگـــــــاری غلغله ی محشـره چارشنبه سوری گوشم از... پیام نوروز این است : دوست داشته باشید و زندگی کنید... من همانم ڪہ تو بایست ڪنارش باشے من همانم ڪہ تو بایست... تــــو تڪرار نمیشوے ایڹ مــــــنم ڪہ دلبسته تر میشم... مردی فاسق و نابکار، مویی بلند بر سرش گذاشته بود و... ﻳﻮﺍﺵ‌ﺗﺮﺧﻮﺷﺤﺎلی ﻛﻨﻴﺪ!... پدر جان باش و با بودنت باعث بودن من باش روزت مبارک.... بعضی از آدم ها را می توان سه دقیقه تحمل کرد و بعضی... عزیزم چه زیبا می‏شوی وقتی چنین در باد میرقصی چه زیباتر... پیر شدن به سن نیست به این است که: ورزش نکنی، کتاب... ‌خیالت داند و چشم من و "غم" که هر شب در چه کارم با... غلط است اینکه گویند: به‌دلی ره است دل‌را!... بچه که بودم عموم برام یه کتونی خرید که سفید بود،... دو نفر از افراد مشهور با فاصله‌ی چند روز فوت می‌شوند،... عاداتی كه معجزه میکند: با ملایمت ، سخن بگوئید عمیق... پدری توی بیمارستان نفسهای آخرشو می‌كشید و سه تا پسرهاش... انواع زن از دید اداره برق زن خوب: چراغ خونہ زن چاق:... ﺯﻧﯽ ﺑﺎ ﺻﻮﺭﺕ ﮐﺒﻮﺩ ﺭﻓﺖ ﺳﺮﺍﻍ ﺩﮐﺘﺮ؛ دﮐﺘﺮ ﭘﺮﺳﯿﺪ: ﭼﯽ ﺷﺪﻩ... (داستانی آموزنده و خواندنی) پدری همراه پسرش در جنگلی... تا خدا پرونده احساس "زن" را باز کرد خلقت زیبای "زن"... زندگی پیچیده‌تر از چیزی‌ست که فکرش را می‌کنی!... در زندگی از چیزهای زیادی میترسیدم و نگران بودم، تا... داستان کوتاه استاد بزرگواری می‌گفت: یک بار داشتم... متن قشنگیه : حرمتها که شکسته شد مسیح هم که باشی نمیتوانی... قبل از عشق بعد از عشق… عشق قدیمی‌ترین و پابرجا‌ترین... لحظه ها مۍگذرند گرم باشیم و پر از فکر و‌ امـید عشق... (حکایتی زیبا) (مرا کنار مگذار) آهنگری با وجود رنجهای... از حکیمی پرسیدند: چرا از کسی که اذیتت می کند انتقام...