نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
سپهر  , msepehr1392

سپهر

 نیمه شعبان عید عاشقان و منتظران ظهور مبارک باد.
سپهر  , msepehr1392

سپهر

مطالب تصاویر 74
99/11/13 11:42

(داستانی آموزنده و خواندنی) پدری همراه پسرش در جنگلی...


(داستانی آموزنده و خواندنی)

پدری همراه پسرش در جنگلی می‌رفتند. ناگهان پسرك زمین خورد و درد شدیدی احساس كرد. او فریاد كشید آه... در همین حال صدایی از كوه شنید كه گفت: آه... پسرك با كنجكاوی فریاد زد «تو كی هستی؟ » اما جوابی جز این نشنید «تو كی هستی؟»
این موضوع او را عصبانی كرد. پس داد زد «تو ترسویی! » و صدا جواب داد «تو ترسویی! » به پدرش نگاه كرد و پرسید:
«پدر چه اتفاقی دارد می‌افتد؟» پدر فریاد زد «من تو را تحسین می‌كنم» صدا پاسخ داد «من تو را تحسین می‌كنم» پدر دوباره فریاد كشید «تو شگفت انگیزی» و آن آوا پاسخ داد «تو شگفت انگیزی».

پسرك متعجب بود ولی هنوز نفهمیده بود چه خبر است. پدر این اتفاق را برایش اینگونه توضیح داد: "مردم این پدیده را «پژواك» می‌نامند. اما در حقیقت این «زندگی» است. زندگی هر چه را بدهی به تو برمی گرداند.
زندگی آینه اعمال و كارهای نیك و بد توست.
اگر عشق بیشتری می‌خواهی، عشق بیشتری بده.
اگر مهربانی بیشتری می‌خواهی، بیشتر مهربان باش،
اگر احترام و بزرگداشت را طالبی، درك كن و احترام بگذار‌
اگر می‌خواهی مردم نسبت به تو صبور و مؤدب باشند، صبر و ادب داشته باش!
این قانون طبیعت است و در هر جنبه ای از زندگی ما اعمال می‌شود.
زندگی هر چه را كه بدهی به تو برمیگرداند.
به هر كه خوبی كنی، در حق تو خوبی خواهد شد و به هر كه بدی كنی، بدی هم خواهی دید.
زندگی تو حاصل یك تصادف نیست، بلكه آینه ای است كه انعكاس كارهای خودت را به تو بر می‌گرداند.

پس هرگز یادمان نرود «كه با هر دستی كه بدهیم، با همان دست می‌گیریم و با هر دستی بزنیم، با همان دست هم می‌خوریم!!»
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
99
کامنت بنویسید...
سپهر  , msepehr1392
شنبه 18 بهمن ، 17:37
ممنون از حضورتان نازنین بانو
ادامه
نازنین بانو , nazi.mt
شنبه 18 بهمن ، 16:43
لایک
ادامه
آخرین مطالب سپهر
محبت تجارت پایاپای نیست چرتکه نیندازیم که من چه کردم... به قومی مبتلا شدیم که فکر میکنند خدا جز آنها کسی... انگـــــــاری غلغله ی محشـره چارشنبه سوری گوشم از... پیام نوروز این است : دوست داشته باشید و زندگی کنید... من همانم ڪہ تو بایست ڪنارش باشے من همانم ڪہ تو بایست... تــــو تڪرار نمیشوے ایڹ مــــــنم ڪہ دلبسته تر میشم... مردی فاسق و نابکار، مویی بلند بر سرش گذاشته بود و... ﻳﻮﺍﺵ‌ﺗﺮﺧﻮﺷﺤﺎلی ﻛﻨﻴﺪ!... پدر جان باش و با بودنت باعث بودن من باش روزت مبارک.... بعضی از آدم ها را می توان سه دقیقه تحمل کرد و بعضی... عزیزم چه زیبا می‏شوی وقتی چنین در باد میرقصی چه زیباتر... پیر شدن به سن نیست به این است که: ورزش نکنی، کتاب... ‌خیالت داند و چشم من و "غم" که هر شب در چه کارم با... غلط است اینکه گویند: به‌دلی ره است دل‌را!... بچه که بودم عموم برام یه کتونی خرید که سفید بود،... دو نفر از افراد مشهور با فاصله‌ی چند روز فوت می‌شوند،... عاداتی كه معجزه میکند: با ملایمت ، سخن بگوئید عمیق... پدری توی بیمارستان نفسهای آخرشو می‌كشید و سه تا پسرهاش... انواع زن از دید اداره برق زن خوب: چراغ خونہ زن چاق:... ﺯﻧﯽ ﺑﺎ ﺻﻮﺭﺕ ﮐﺒﻮﺩ ﺭﻓﺖ ﺳﺮﺍﻍ ﺩﮐﺘﺮ؛ دﮐﺘﺮ ﭘﺮﺳﯿﺪ: ﭼﯽ ﺷﺪﻩ... (داستانی آموزنده و خواندنی) پدری همراه پسرش در جنگلی... تا خدا پرونده احساس "زن" را باز کرد خلقت زیبای "زن"... زندگی پیچیده‌تر از چیزی‌ست که فکرش را می‌کنی!... در زندگی از چیزهای زیادی میترسیدم و نگران بودم، تا... داستان کوتاه استاد بزرگواری می‌گفت: یک بار داشتم... متن قشنگیه : حرمتها که شکسته شد مسیح هم که باشی نمیتوانی... قبل از عشق بعد از عشق… عشق قدیمی‌ترین و پابرجا‌ترین... لحظه ها مۍگذرند گرم باشیم و پر از فکر و‌ امـید عشق... (حکایتی زیبا) (مرا کنار مگذار) آهنگری با وجود رنجهای... از حکیمی پرسیدند: چرا از کسی که اذیتت می کند انتقام...