نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
مجتبی  عابدینی , mojtaba.abedini30

مجتبی عابدینی

مجتبی  عابدینی , mojtaba.abedini30

مجتبی عابدینی

مطالب
98/07/23 10:49

طراحی لوگو و انواع مختلف آن

لوگو به بیان ساده:

اصطلاح لوگو یا آرم اغلب به صورت متفاوتی تعریف می شود و برای توصیف کشورها، سازمان ها، انجمن ها، شرکت ها، برندها، اشخاص و .. مورد استفاده قرار می گیرد. به بیانی ساده تر میتوان گفت لوگو یک ترکیب تصویر، متن و امضا است که یک سازمان، کمپین یا پروژه را میتوان با آن شناسایی کرد.

آرم ها معمولا ترکیبی از سه عنصر هستند:

نماد، تایپوگرافی، شعار و… میتوانند در اشکال مختلف ظاهر شوند در بعضی از مواقع نیاز است که فقط از نماد استفاده شود.

گاهی اوقات نیاز است که از تایپوگرافی به صورت تنها در طراحی لوگو استفاده شود و یا از ترکیب دو نوع با هم و همچنین میتوان هر سه را با هم نیز استفاده کرد.

آنسوی طراحی لوگو

طراحی لوگو اگر اصولی انجام نشود و توسط افراد غیر حرفه ای صورت گیرد و از المان های اضافی در آن به کار رود یا اینکه ناخوانا باشد و … میتواند در آینده خسارات بزرگی برای یک مجموعه ایجاد کند. شواهد تاریخی نشان داده اند که تغییر لوگوی یک برند چقدر هزینه بردار است و علاوه بر هزینه مالی به زمان زیادی هم نیاز است تا لوگوی جدید در ذهن مخاطبین ماندگار شود.

چگونه یک لوگوی خوب داشته باشیم؟

چگونه یک لوگوی خوب داشته باشیم
لوگوی شما یک نسخه حیرت انگیز از ماموریت شما نیست.

قوانین طراحی لوگو همیشه یکسان است اما با گذشت زمان سبک های مختلف محبوب میشوند و دوباره جای خود را به دیگری میدهند. بعضی از افراد تصور میکنند که یک لوگو باید همه چیز را به تنهایی نشان دهد به طور مثال یک شرکت تولیید کننده صنعتی میخواهد که لوگوی شرکت حتما نمادی از صنعت را دارا باشد ( استفاده از عکس چرخ دنده و …) اما در واقعیت اینگونه نیست. لوگو نمادی است برای معرفی شما نه بروشور و …
لوگو را میتوان به اسم تصویری تشبیه کرد و قرار نیست در اسم شما تاریخچه زندگی شما نیز درج شده باشد. هرچه کوتاه تر، زیباتر

۱- برای داشتن لوگوی خوب باید و باید از قوانین اصلی در طراحی لوگو استفاده شود. به طور کلی نوشتار و نماد خوانا باشد و با زوایایی استاندارد و هماهنگ باهم ساخته شود.

-برای طراحی لوگو مخاطب خود را شناسایی کنید . لوگو شما قرار نیست مورد پسند همکاران و دوستانتان باشد.

۳-. تصمیم گیری گروه خود را مشخص کنید. مطمئن شوید که همه
“ذینفعان” از ابتدا درجریان هستند. چیزی که شما میخواهید این نیست که از طریق یک روند طراحی آرم یک ماهه که همه با آن موافق هستند بروید و سپس آن را هیئت مدیره خود بدهید، که می تواند دلایلی برای نفرت از آن را به وجود آرود. پس بهتر است طراحی لوگو و انتخاب اتودها با همکاران و هیئت مدیره، گام به گام جلو رود.

۴- ازلوگوهای شلوغ بپرهیزید!

منبع: کی نگار
مطالب مرتبط: نشان واره در ویکی پدیا
99
    کامنت بنویسید...