نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
مجتبی  عابدینی , mojtaba.abedini30

مجتبی عابدینی

مجتبی  عابدینی , mojtaba.abedini30

مجتبی عابدینی

مطالب
98/07/23 09:46

طراحی لوگو با رعایت اصول و نکات مهم آن

طراحی لوگو را می توان به عنوان یکی از عناصر ضروری در امر تبلیغات یک کسب و کار و معرفی نمود. لوگو که به آن نشان واره هم گفته می شود در واقع یک علامت گرافیکی است که جهت انتقال مفهومی در خصوص یک کسب و کار طراحی می شود. طراحی لوگو ترکیبی از هنر و دانش است. نمی توان گفت طراحی لوگو صرفا یک فرایند گرافیکی است. زیرا در زمان طراحی این نشانه ها باید به همه المان های مورد استفاده توجه ویژه ای شود.

طراحی لوگو ترکیبی از شکل و حروف و رنگ و طرح است و منحصر به فرد بودن آن در عین سادگی از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی صحیح و اصولی یک لوگو می تواند قدرت یک برند را به نمایش بگذارد. به طور کلی امروزه استفاده از تصاویر به جای نوشته ها جایگاه خوبی نزد مخاطبان یافته است. حتی فارغ از طراحی لوگو در بسیاری از تابلو های راهنما استفاده از تصاویر به جای نوشته ها نقشی موثر تر بر مخاطبان داشته است.

انواع و روش های طراحی لوگو

به طور کلی روش های مختلفی برای طراحی لوگو وجود دارد اما می توان همه این موارد را در سه دسته اصلی تقسیم بندی نمود. هر کدام از این دسته ها دارای شرایط و ویژگی های خاص خود هستند. دسته اول لوگو هایی هستند که حالت نوشتاری دارند. به این گونه لوگو ها لوگوتایپ گفته می شود. ویژگی اصلی این گونه لوگو ها این است که می توانند به آسانی عنوان یک کسب و کار را در اذهان ماندگار نمایند. در طراحی لوگو به صورت نوشتاری طراح باید تمام توجه خود را بر فونت ها معطوف نماید. می توان از هنر طراحی فونت برای طراحی لوگو استفاده کرده و یا اینکه با ایجاد خلاقیت در نوع نوشتن حروف فونت ها طرحی خاص به وجود آورد.

نوع دیگر طراحی لوگو مواردی است که تکیه طراحی آن ها بر روی تصاویر است. به این معنا که در این نوع لوگو ها از نوشته ها استفاده نمی شود و از طراحی های ویژه ای بهره می برند. این طرح ها می توانند شامل ترکیبی از اشکال هندسی با تصاویر مربوط به کسب و کار باشد. در نهایت دسته سومی که باید مورد بررسی قرار گیرد دسته ای است که در آن ها ترکیبی از هر دو دسته قبل یافت می شود. به این معنا که ترکیب نوشته ها و تصاویر می توانند لوگو را ایجاد نمایند. انتخاب هر یک از این دسته ها کاملا وابسته به عواملی نظیر نوع کسب و کار، مخاطبان و حتی سلیقه تصمیم گیرندگان دارد.
99
    کامنت بنویسید...