نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
ماد بهداشت , maad_behdasht

ماد بهداشت

ماد بهداشت , maad_behdasht

ماد بهداشت

مطالب تصاویر 13دوستان 764
93/09/24 10:49

سلولیت چیست؟

سلولیت چیست؟
به تجمع بر شکل چربی های اضافه در لایه زیرین پوست و یک نقطه خاص از بدن که به دلیل اختلال در سوخت وساز آنها و به جای اینکه به طور یکسان در تمام نقاط بدن پخش شوند به همراه برخی مواد سمی زیر پوست رسوب می کند و ظاهر ناهموار به سطح پوست داده باشد سلولیت گفته می شود.
سلولیت بیشتر در باسن، کشاله ران، شکم، پهلوها و بازوها تشکیل می شود و در زنان بسیار شایع تر است.
نحوه تشکیل سلولیت:
ازدیاد بافت چربی در زیر پوست و در منطقه ای که بافت پیوندی عملکرد خود را از دست بدهد سلول های پوست ضعیف شده و باعث ایجاد سلول های چربی به صورت توده ای می گردد.این توده های کوچک، بافت همبند را تحت فشار قرار داده و در نتیجه افزایش وزن و فشار، پوست از شکل طبیعی خود خارج می شود. سلولیت به ساختار پوست وبافت پیوندی وابسته است بنابراین سلولیت نه تنها در افراد چاق بوجود می آید بلکه در افراد لاغر و با تناسب اندام نیز دیده می شود. با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست کم شده که باعث تشدید سلولیت می گردد .
عوامل ایجاد سلولیت:

1- عوامل هورمونی: اختلال در عملکرد هورمونها از قبیل استروژن، انسولین و تیروئید میتواند باعث تشدید و یا ایجاد سلولیت شود. زنان در دوران بلوغ پیش از قاعدگی و یائسگی و یا با مصرف قرص های ضدبارداری دچار تغییرات هورمونی شده که در نهایت منجر به سلولیت می شود. هورمون های استروژن باعث تجمع چربی در اندام تحتانی می شود.
2- عوامل ژنتیکی:

ژن های معینی از طریق مستعد نمودن زمینه باعث تشکیل سلولیت می شوند. عوامل موروثی مانند نژاد، جنسیت، سوخت وسازکند در بدن و ناکارآمدی سیستم گردش خون منجر به انباشتگی سلول های چربی و پیدایش سلولیت می گردد .
3- رژیم غذایی:

افراد دارای رژیم غذایی چرب و سرشار از کربوهیدرات و نمک مستعد ایجاد سلولیت هستند. استفاده ناچیز از مواد غذایی دارای فیبر و سبزیجات تازه در رژیم غذایی این افراد باعث تضعیف عملکرد سیستم سم زدایی بدن شده و منجر به تشکیل بافت سلولیت می گردد.عدم نوشیدن آب کافی و مصرف نوشیدنی های حاوی شکر نیز درایجاد سلولیت نقش مهمی دارد.
4- سبک زندگی:

کم تحرکی، نداشتن فعالیت بدنی منظم، استعمال دخانیات و استرس نیز از عوامل تشکیل سلولیت می باشند.
5- پوشیدن البسه تنگ و دارای بافت الاستیک:

پوشیدن البسه تنگ و دارای بافت الاستیک باعث کاهش گردش خون زیر پوست شده که منجر به تشکیل بافت چربی می شود.
نحوه تشخیص سلولیت:

هر فردی می تواند با یک معاینه ساده از قسمت های ران، پاها و شکم خود، فرورفتگی ها و ناهمواری ها ی پوستی که شبیه به پوست پرتغال می باشد و ظاهری زشت به پوست داده است را مشاهده کرده و به وجود سلولیت پی برده و نسبت به درمان آن اقدام کند.
کرم کرم پرفکت فیت آندریا با فرمولاسیونی پیشرفته و مواد موثره کاملا گیاهی ، تاثیر قابل توجهی در درمان سلولیت دارد . این محصول با فراهم آوردن تغذیه کافی برای بافت پیوندی ، باعث بازگشت حالت طبیعی و سفتی پوست شده و با افزایش گردش خون در زیر پوست و تخلیه مایعات میان بافتی ، امکان پیدایش بافت های چربی جدید را از بین می برد .

.گردآوری شده توسط: واحد تحقیق و توسعه گروه ماد بهداشت
99
کامنت بنویسید...
آخرین مطالب ماد بهداشت
تصاویر غرفه آندریا بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی مواد شوینده، پاک کننده، بهداشتی و سلولزی H̲̅]♥[̲̅̅A̲̅]♥[̲̅̅P̲̅]♥[̲̅̅P̲̅]♥[̲̅̅Y̲̅]♥[̲̅̅B̲̅]♥[̲̅̅I̲̅]♥[̲̅̅R̲̅]♥[̲̅̅T̲̅]♥[̲̅̅H̲̅]♥[̲̅̅D̲̅]♥[̲̅̅A̲̅]♥[̲̅̅Y̲̅... همایش پزشکان در خانه پزشک اصفهان علل شایع تب عمرتون ۱۰۰ شب یلدا دلتون قد یه دریا توی این شب های... در رابطه با بهداشت بانوان را ه های درمان سلولیت خواص گیاهان موجود در کرم روشن کننده آندریا خشکی پوست و مراقبت از پوست در هوای سرد درمان افتادگی و سفت کننده سینه فلفل چیلی یا فلفل تند هفتمین همایش پزشک مبتنی بر شواهد و گرد همایی پزشکان متخصص پوست سراسر کشور کرم لیفتینگ صورت و گردن حلزون (چند منظوره) سوئیس فرمولا ماسک خانگی برای لیفتینگ پوست صورت بسازید معجزه ای برای شفاف و روشن شدن پوست چگونه لاغر شویم: ذهنیت زنان در مورد اندازه سینه خودشان با نظر مردان در مورد اندازه سینه آنها بسیار متفاوت است. ماسک برای از بین بردن چین و چروک صورت درمان تیرگی بدن پوست خود را چگونه مرطوب نگه داریم ماسکهای زیبایی: سرطان های پوستی راهکار هایی برای سینه هایی سفت در عرض یک ماه بهترین روش های برای درمان سلولیت درمان تیرگی بدن داروهای خانگی برای سفت کردن سینه ها ♫♫♫ آهنگ چطور دلت اومد بری از زنده یاد مرتضی پاشایی... 12 روش برای لاغری با سرعت باور نکردنی رفع تیرگی های زیر بغل،کشاله ران،واژن