نرم افزار اندروید کلوب
گروه کاتی صنعت , katigroup

گروه کاتی صنعت

گروه کاتی صنعت , katigroup

گروه کاتی صنعت

مطالب
96/09/6 10:52

راه اندازی 14 قطار با سوخت هیدروژنی در آلمان تا سال 2021

همزمان با گذار صنایع از موتورهای دیزلی به انرژی‌های پاک، شرکت مهندسی آلمانی و فرانسوی آلستوم (Alstom) قراردی جدید را در همین راستا امضا کرده است. آنها تصمیم دارند تا برپایه‌ی قراردادشان، مجموعه‌ای از قطارهای مبتنی بر سوخت هیدروژنی را تا سال ۲۰۲۱ آماده‌سازی کنند.

آلستوم اعلام کرده است که ساخت ۱۴ قطار بدون آلایندگی را در برنامه‌ی خود دارد؛ قطارهایی که از سوی این کمپانی با نام کورادیا آی‌لینت (Coradia iLint) شناخته می‌شوند و می‌تواند با یک تانک پر از سوخت هیدروژنی‌شان، مسافت ۱۰۰۰ کیلومتر را بپیمایند و در این پیمایش، توان رسیدن به سرعت بیشینه‌ی ۱۴۰ کیلومتربرساعت را دارند.

آلمان هیدروژن را به دیزل ترجیح می‌دهد
برپایه‌ی گزارشی که در پایگاه رویترز هم منتشر شده بود، توافقنامه‌ی اخیر و بیانیه‌ی پس از آن، درست در زمانی مطرح می‌شود که ما به‌تازگی شاهد برگزاری کنفرانسی بزرگ پیرامون تغییرات اقلیمی در شهر بن آلمان بوده‌ایم. طی این گفتگوها، نزدیک به ۲۰۰ کشور دنیا در حال کوشش برای بهبود برنامه‌های اجرایی خود پیرامون تغییرات آب‌و‌هوایی و ایجاد یک توافق جهانی در مورد این تغییرات بودند. جیان لوکا ارباچسی، نایب رییس بخش اروپای کمپانی آلستوم، چنین اظهار کرده است:

این روز، نشان‌دهنده‌ی یک موفقیت واقعی در زمینه‌ی حمل‌ونقل ریلی و یک گام بزرگ در جهت سیستم حمل‌و‌نقل پاک است. برای اولین بار در سراسر جهان، یک قطار منطقه‌ای مسافری مبتنی بر سوخت هیدروژن جای قطار دیزلی را خواهد گرفت؛ قطاری که میزان آلایندگی آن صفر است و عملکردی همانند قطارهای عادی دارد و تا هزار کیلومتر را خواهد پیمود.
وسایل نقلیه‌ی هیدروژنی، از جمله کامیون‌های هیدروژنی تویوتا، در حین کار تنها بخار آب تولید می‌کنند و همین امر آنها را به جایگزینی فوق‌العاده سازگار با محیط زیست برای موتورهای دیزل می‌کند؛ موتورهایی که باعث انتشار گازهای مضر و سبب گرم شدن کره‌ی زمین می‌شود.

امروزه مشخص شده است که دیگر سازندگان خودرو، مانند هوندا و همچنین پروژه‌هایی مانند پروژه‌ی هسلا، در کنار تلاش‌های خود تمایل دارند تا در سلول‌های سوخت هیدروژنی هم سرمایه‌گذاری کنند؛ چرا که این سوخت‌ها هم ارزان‌تر بوده و هم اینکه برای محیط زیست بهتر هستند.
99
    کامنت بنویسید...
    آخرین مطالب گروه کاتی صنعت
    میزان درآمد تایلند از زالو بالاتر از صادرات نفت ایران پیش بینی فکر بعدی شما توسط یک نرم افزار رکورد انتقال اطلاعات کوانتومی شکسته شد تصویربرداری از حالت گربه شرودینگر برای اولین بار نظریه نسبیت و حقایقی درباره سرعت نور شناسایی مبدا انفجار رادیویی فضایی توسط دانشمندان پیش بینی آینده زمین توسط هاوکینگ نمایشگاه ces2018 امواج الکترومغناطیس شدت انتشار و کاربردها احتمال وجود یک حالت جدید از فیزیک نوین و اندازه‌گیری‌های سرن شگفتی های پردازش صدا توسط مغز راه اندازی 14 قطار با سوخت هیدروژنی در آلمان تا سال 2021 رسیدن بیت کوین به ارزش 9000 دلاری رسیدن بیت کوین به ارزش 9000 دلاری تنوع در سبک مدیریت و موفقیت در رهبری اعلام خطر 15000 دانشمند درباره آینده انسان سیلیکون ولی و چگونگی استعداد یابی استارتپ های آن اپل پارک و جزئیات آن شاهکار ذهن خلاق استیو جابز فواید ژل رویال زنبور عسل برای سلامتی 5 درس مهم درباره خواب که از سوئدی ها باید یاد بگیریم تغییرات مهم پس از قانون جدید رجیستری در بازار موبایل کشف جدید دانشمندان (برخورد دو ستاره نوترونی و در نتیجه آن تولید 100 اکتیلیون دلار طلا) با آزاده 18 سال دوست بودم .آن روز عصبانی شدم! وقتی نفس نکشید، جسدش را تکه تکه کردم و... چه خوراکی هایی کبد مردان را به خطر می اندازد؟! رونمایی از نمایشگر فوق‌العاده عریض سامسونگ مواد غذایی که شما را از مبتلا شدن به سرطان سینه نجات می دهد بالا بردن سطح حافظه کوتاه مدت با این 6 روش در پاییز با این 13 ترکیب گیاهی از سرماخوردگی خلاصی یابید رونمایی از اولین هارد دیسک 14 ترابایتی جهان توسط وسترن دیجیتال تارا و ناگفته هایی از قتل وحشتناک جوان مهابادی و دو دختر به نام کیمیا و ملیکا