نرم افزار اندروید کلوب
گروه کاتی صنعت , katigroup

گروه کاتی صنعت

گروه کاتی صنعت , katigroup

گروه کاتی صنعت

مطالب
96/07/16 19:08

مواد غذایی که شما را از مبتلا شدن به سرطان سینه نجات می دهد

متاسفانه عادات غذایی نادرست، تغییرات هورمونی ناشی از این عادات ، شرایط آب و هوایی و... در جوامع امروزی باعث افزایش ابتلا به بیماریهای خاص شده است و در این میان سرطان پستان گریبانگیر بیشتر خانمها شده است.

حال آنکه می توان با رعایت یک رژیم غذایی سالم این بیماری را نه درمان قطعی، بلکه تا میزان زیادی تحت کنترل در آورد.

مطابق با مطالعات جامع انجام شده در این زمینه با رویکرد ارتباط بین دریافت مواد خوراکی و تغذیه و درمان یا کنترل انواع سرطان چندین راهکار تغذیه ای بیان شده است.
بر این اساس وابستگی بین رژیم غذایی و سرطان پستان باعث شد که تحقیقات بیشتر بر پایه کشف رژیم ضد سرطان استوار باشد و نشان داد که میوه ها و سبزیجات و همه دانه های خوراکی و غلات و مواد غذایی گیاهی در افزایش ایمنی بدن در برابر سرطان و یا در صورت ابتلا کمک به کنترل آن تاثیر بسزایی دارد.

این مواد با داشتن انواع ویتامینها و مواد معدنی و نیز آنتی اکسیدانها در از بین بردن سلولهای سرطانی به ارگانیسم بدن کمک شایانی می کند . داشتن یک رژیم غذایی مناسب علاوه بر داشتن مواد لازم، به کنترل وزن می انجامد و نداشتن اضافه وزن از جمله مهمترین عوامل کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان است.
اما یک رژیم غذایی خوب چه موادی را شامل می شود؟

سبزیجات از دسته کلم ها

محققان بیان می کنند که خوردن این سبزیجات از قبیل کلم برگ، بروکلی، کلم بروکسل (فندقی) و کلم کرنب ( نوعی از کلم) در طول ۳۶ ماه اول بعد از تشخیص سرطان پستان در افراد طبق آمار زیر موثر بوده است:

۶۲ درصد کاهش خطر مرگ و میر کلی

۶۲ صد کاهش خطر مرگ در اثر سرطان پستان

۳۲ درصد کاهش خطر عود و بازگشت دوباره سرطان پستان پس از درمان های دارویی و شیمی درمانی

لبنیات کم چرب

تحقیقات انجام شده در کالیفرنیا نشان داده کسانی که روزانه یک وعده یا بیشتر لبنیات پرچرب مصرف می کنند، ۴۹ درصد بیشتر از سایرین در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان پستان هستند.

همین آمار در بین خانمها بیانگر این است خانمهایی که میزان بیشتری لبنیات پرچرب مصرف نموده اند، ۶۴ درصد بیشتر در معرض مرگ ناشی از سرطان پستان یا پیشرفت آن بوده اند، پس مصرف چربی ها و لبنیات پرچرب را کم کنید.

محققین موسسه بین المللی تحقیقاتی سرطان کالیفرنیا همچنین خبر از ارتباط مستقیم استفاده از غذاهای پرچرب و ابتلا به سرطان پستان می دهند و بیان می کنند که با دو برابر کردن میزان چربی در رژیم غذایی پیشرفت سرطان ۱۵ درصد افزوده خواهد شد.

مواد غذایی با رنگهای روشن

کاروتینوییدها(عناصر شیمیایی مانند آهن که به مقدار کم برای رشد لازمند ولی نبودشان در عملکرد ارگانهای بدن ایجاد اختلال می کند ) ریزخوراکی هایی هستند که به مواد حاوی خودشان رنگ دانه های زرد متمایل به نارنجی و قرمز می دهند مانند میوه ها و سبزیجاتی از قبیل هویج، زرد آلو، انبه، کدو، پاپایا (خربزه درختی) را در برنامه غذایی خود بگذارید.

لیکوین یک کاروتینویید است که در گوجه فرنگی، هندوانه و دارابی صورتی رنگ یافت می شود. طبق مطالعات انجام شده این عناصر شیمیایی و ریز خوراکها خواص ضد سرطانی دارند که از پیشرفت تومور و سرطان جلوگیری می کنند. در صورت ابتلا به سرطان پستان این قوانین را در رژیم غذایی تان رعایت کنید و اثرات اعجاب انگیزش را ببینید .

و در پایان باید تاکید کرد مشورت با یک کارشتان و متخصص تغذیه را در صورت ابتلا به سرطان پستان فراموش نکنید.
این افراد برای تغییر رژیم و ترک عادتهای غلط تغذیه ای تان به شما کمک خواهند کرد. رعایت رژیم خصوصا در مواقع خاص ابتلا به انواع بیماریها نوعی چالش محسوب می شود که برای موفقیت در این زمینه نیازمند رهنمودهای یک متخصص هستید . او می تواند علاوه بر تغییر عادات غذایی شما در استمرار آن نیز یاری تان کند.

منبع : سلامت نیوز
99
    کامنت بنویسید...
    آخرین مطالب گروه کاتی صنعت
    میزان درآمد تایلند از زالو بالاتر از صادرات نفت ایران پیش بینی فکر بعدی شما توسط یک نرم افزار رکورد انتقال اطلاعات کوانتومی شکسته شد تصویربرداری از حالت گربه شرودینگر برای اولین بار نظریه نسبیت و حقایقی درباره سرعت نور شناسایی مبدا انفجار رادیویی فضایی توسط دانشمندان پیش بینی آینده زمین توسط هاوکینگ نمایشگاه ces2018 امواج الکترومغناطیس شدت انتشار و کاربردها احتمال وجود یک حالت جدید از فیزیک نوین و اندازه‌گیری‌های سرن شگفتی های پردازش صدا توسط مغز راه اندازی 14 قطار با سوخت هیدروژنی در آلمان تا سال 2021 رسیدن بیت کوین به ارزش 9000 دلاری رسیدن بیت کوین به ارزش 9000 دلاری تنوع در سبک مدیریت و موفقیت در رهبری اعلام خطر 15000 دانشمند درباره آینده انسان سیلیکون ولی و چگونگی استعداد یابی استارتپ های آن اپل پارک و جزئیات آن شاهکار ذهن خلاق استیو جابز فواید ژل رویال زنبور عسل برای سلامتی 5 درس مهم درباره خواب که از سوئدی ها باید یاد بگیریم تغییرات مهم پس از قانون جدید رجیستری در بازار موبایل کشف جدید دانشمندان (برخورد دو ستاره نوترونی و در نتیجه آن تولید 100 اکتیلیون دلار طلا) با آزاده 18 سال دوست بودم .آن روز عصبانی شدم! وقتی نفس نکشید، جسدش را تکه تکه کردم و... چه خوراکی هایی کبد مردان را به خطر می اندازد؟! رونمایی از نمایشگر فوق‌العاده عریض سامسونگ مواد غذایی که شما را از مبتلا شدن به سرطان سینه نجات می دهد بالا بردن سطح حافظه کوتاه مدت با این 6 روش در پاییز با این 13 ترکیب گیاهی از سرماخوردگی خلاصی یابید رونمایی از اولین هارد دیسک 14 ترابایتی جهان توسط وسترن دیجیتال تارا و ناگفته هایی از قتل وحشتناک جوان مهابادی و دو دختر به نام کیمیا و ملیکا