نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب
رام رام , hraha97

رام رام

 http://mehcom.com/مهکام-با-چه-کسانی-ازدوا
رام رام , hraha97

رام رام

مطالبدوستان 6
96/05/19 22:26

عنایات ویژه ی حضرت صاحب الامر به سید بحرالعلوم سیر...

عنایات ویژه ی حضرت صاحب الامر به سید بحرالعلوم

سیر در سیره ی اولیای خدا برای اهلش همچون گشت و گذار در روضه ای از ریاض جنّت و باغی از باغ های عالم معنا، مُفرّح، امید بخش و آموزنده است؛ چرا که به هر حال، این بزرگان نیز همچون من و شما انسان هایی بوده اند با خصوصیاتی مشابه آنچه همه انسان ها دارند.

با این وجود، از مکررات روزمره و امثال «خور و خواب و خشم و شهوت» فراتر رفتند و به عوالم قرب وارد شدند. «الا انّ اولیاء الله لاخوف علیهم و لاهم یحزنون»

یکی از این اولیاء الله شخصیتی علمی و عرفانی است به نام علامه سید مهدی طباطبایی (ره) که بارها مورد عنایات ویژه ی امام زمان خویش قرار گرفته است و در این مقاله اجمالا به شرح تشرفات شریف وی پرداخته می شود؛
تشرف سید در سامرا

عالم ربانی، آخوند ملا زین العابدین سلماسی (رحمة الله علیه) نقل نمود: در حرم عسکریین (علیهما السلام) با جناب سید بحر العلوم (رحمة الله علیه) نماز خواندیم.

وقتی ایشان خواست بعد از تشهد رکعت دوم برخیزد، حالتی برایش پیش آمد که اندکی توقف کرد و بعد برخاست.

همه ما از این کار تعجب کرده بودیم و علت آن توقف را نمی دانستیم و کسی هم جرات نمی کرد سۆال کند، تا آن که به منزل برگشته و سفره غذا را انداختند.

یکی از سادات حاضر در مجلس به من اشاره کرد که علت توقف سید در نماز را سۆال کنم.

گفتم: نه تو از ما نزدیک تری.

در این جا جناب سید (رحمة الله علیه) متوجه من شده و فرمود: چه می گویید؟ من که از همه جسارتم زیادتر بود، گفتم: آقایان می خواهند سرّ آن حالت را که در نماز برای شما پیش آمد، بدانند.

فرمودند: حضرت بقیة اللّه (علیه السلام) برای سلام کردن به پدر بزرگوارشان داخل حرم مطهر شدند، لذا از مشاهده جمال نورانی ایشان حالتی که دیدید به من دست داد، تا آن که از آن جا خارج شدند.

آخوند، ملا زین العابدین سلماسی، از ناظر کارهای سید بحر العلوم نقل می کند: در مدتی که سید در مکه معظمه سکونت داشت، با آن که در شهر غربت بسر می برد واز همه دوستان دور بود، در عین حال از بذل و بخشش کوتاهی نمی کرد و اعتنایی به کثرت مخارج وزیاد شدن هزینه ها نداشت

تشرف سید بحر العلوم در حرم امیر المۆمنین

عالم ربانی، ملا زین العابدین سلماسی (رحمة الله علیه) فرمود: روزی جناب سید بحر العلوم (رحمة الله علیه) وارد حرم امیر المۆمنین (علیه السلام) شد.

در آن جا این بیت را با خود می خواند: (چه خوش است صوت قرآن زتو دلربا شنیدن).

از سید سۆال کردم: علت خواندن این بیت چیست؟ فرمود: همین که وارد حرم امیر المۆمنین (علیه السلام) شدم، مولایمان حضرت ولی عصر (علیه السلام) را دیدم که در بالای سر مطهر، با صدای بلند، قرآن تلاوت می فرمود.

وقتی صدای آن بزرگوار را شنیدم، این بیت را خواندم و همین که داخل حرم شدم، حضرت قرائت قرآن را ترک نموده و از حرم تشریف بردند.

تشرف سید بحر العلوم در سرداب مطهر

متقی زکی، سید مرتضی نجفی، که خواهرزاده سید بحر العلوم را داشت و در سفر و حضر، همراه سید و مواظب خدمات داخلی و خارجی ایشان بود، فرمود: در سفر زیارت سامرا با ایشان بودم.
ادامه مطلب در سایت : http://www.تور-کربلا.com/عنایات-ویژه-ی-حضرت-صاحب-الامر-سید-بحر/
99
    کامنت بنویسید...
    آخرین مطالب رام رام
    شهید سردار حاج قاسم سلیمانی سخنان مترجم کتاب غلبه بر اهمال کاری، نگرانی و کمال گرایی معرفی کتاب کار راهنمای غلبه بر اهمال کاری، نگرانی و کمال گرایی سوالات رایج درباره دوران شیردهی چطور با شخصیت مادر عصبانی خداحافظی کنید؟ ورزش کردن مادران احساسات مثبت در مادران بازی ساده برای کودکان حرف منفی به کودک افراد خطرناک برای ازدواج بهسازی رابطه زن و شوهر از نظر جان گاتمن مجموع سخنرانی های دکتر هلاکویی دانلود از تولد تا 5سالگی- قسمت اول-جم لایف از تولد تا 5سالگی – جم لایف – GEM Life مجموعه کامل ترس اضطراب وحشت دکتر فرهنگ هلاکویی راه های کنترل خشم و عصبانیت دکتر هلاکویی مجموعه کامل ترس اضطراب وحشت دکتر فرهنگ هلاکویی مجموعه کامل تربیت کودک و نوجوان دکتر هلاکویی تور مالزی برای 10 روز دیگر تور کربلای معلی همین هفته او فقط رابطه جنسی می خواهد… برای سفر زیارتی کربلا از کجا شروع کنیم ؟ تور کربلا هوایی تور مالزی آزار جنسی کودکان | موقعیت‌های زمینه ساز و راههای پیشگیری ثبت نام تور کربلا نقدی و اقساطی عنایات ویژه ی حضرت صاحب الامر به سید بحرالعلوم سیر... مسلمان شدن ارمنی با معجزه حضرت عباس (ع) دفع بلا با زیارت عاشورا تور مالزی