نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی  , ghaen1357

علی

 انتخابات یك  فرصت  است  هم  برای  خدمت  وهم  برای  استحكام نظام  وانقلاب .پس همه  برای حفظ نظام  خواهیم آمد.
علی  , ghaen1357

علی

مطالب تصاویر 47
00/01/17 16:52

نامه حقارت افساد طلبان


کــیهان
امروز سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰، شماره ۲۲۷۱۵

اخبار کشور

۳

نامه ملتمسانه اصلاح طلبان به «جو بایدن»؛ هرچه زودتر به برجام برگرد

اصلاح طلبان که اکنون سازوکار انتخاباتی خود را با نام جبهه اصلاحات ایران راه اندازی کرده اند، در حال ارسال نامه ای به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هستند تا با بازگشت آمریکا به برجام اهداف انتخاباتی و سیاسی خود را دنبال کنند.
با تغییر هرم قدرت در ایالات متحده آمریکا و روی کار آمدن جو بایدن نامزد دموکرات ها در کاخ سفید، امیال و آرزوهای اصلاح طلبان و به تبع آن دولت متبوع شان برای بازگشت به برجام افزونی یافت و آنان امیدوار از اینکه دولت جدید آمریکا مسیر رفته دونالد ترامپ را عقبگرد خواهد داشت، شادمان بودند.
به گزارش فارس، اصلاح طلبان که اکنون سازوکار انتخاباتی خود را با نام جبهه اصلاحات ایران راه اندازی کرده اند، در حال تدوین و تهیه نامه ای به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هستند تا با بازگشت آمریکا به برجام اهداف انتخاباتی و سیاسی خود را دنبال کنند.
جبهه اصلاحات ایران که بهزاد نبوی معروف به چریک پیر بر صندلی ریاست آن تکیه زده است در این نامه خطاب به بایدن نوشته است: در میان چالشی حساس و در برابر جریانی تمامیت خواه بر کرسی تاثیرگذار ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا نشسته اید و در رقابت های انتخاباتی بر تلاش بر فعال کردن دموکراسی صلح طلبانه و بازگشت به توافقات بین المللی از جمله برجام پافشاری کرده اید.
در نامه این نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان تصریح شده است: شما (جو بایدن) به عنوان معاون رئیس جمهور اوباما امضاکنندگان این توافق نامه و متعهد به آن شناخته شده اید و امروز بسیاری از چهره هایی که در شکل گیری برجام موثر بوده اند را در سیستم همکاران خود دارید.
در بخش دیگری از این نامه نگاشته شده است: ما زنان و مردان اصلاح طلب ایرانی با اعتقاد به صلح جهانی و تعامل سازنده بین ملت ها و دولت ها با همان معیاری که در برابر تمامیت خواهی های تاریخی در درون مرزهای ایران زمین ایستادگی کرده ایم، در هر کجای عالم اقتدارگرایی، تعدی و زورمداری را محکوم می دانیم؛ روا است از تجربه ها به درستی بیاموزیم و اشتباهات را مکرر نکنیم.
در بخش دیگری از نامه جبهه اصلاحات ایران به رئیس جمهور آمریکا می خوانیم: جناب آقای رئیس جمهور! ما بیش از این مطابق تکلیف و حقوق شهروندی بارها نظرات و توصیه های خود را در باب پاسداری از فرهنگ گفت وگو و پرهیز از فرصت سوزی در حوزه سیاست خارجی خطاب به رهبران و مقامات کشور متذکر شده ایم.
در این نامه آمده است: مسئولیت در معرض فروپاشی قرار گرفتن این توافقنامه بین المللی که سازمان ملل متحد پشتیبان آن بوده و هست، با دولت سابق و حاکمیت ایالات متحده آمریکا بوده و علی الاصول از جامعه کارگزاران و حاکمیت ایران نمی توان توقع داشت که هزینه تصمیم نامتعارف و غیرحقوقی دولت پیشین آمریکا را بپردازد.
در پایان این نامه تاکید شده است: اکنون مطابق حقوق ملی و انسانی خود از شما می خواهیم که هرچه زودتر به برجام برگردید تا این دستاورد گرانقدر مفاهمه راه را برای رویکرد سازنده بر مبنای عدالت و صلح در جهان هموار کند.
گفتنی است پیش از این نیز علی خرم از چهره های اصلاح طلب طی مطلبی خطاب به جو بایدن از نقض وعده او به دلیل بازنگشتن به برجام انتقاد و او را ضعیف الاراده عنوان کرده بود.
وی خطاب به بایدن نوشته بود: آقای بایدن! یا قول شکن هستید یا ضعیف الاراده، از صراحت لهجه پوزش می خواهم، مگر شما نبودید که در ایام مبارزات انتخاباتی با قطعیت حرف از بازگشت سریع و بی قید و شرط به برجام می زدید؟ مگر شما نبودید که نور امید در دل ملت ایران و سایر ملل جهان به وجود آوردید که بعد از دوران تاریک دونالد ترامپ، قرار است شما دوران احترام و منافع متقابل را با کشورمان و سایر کشورها شروع کنید؟
99
کامنت بنویسید...
علی  , ghaen1357
سه شنبه 17 فروردین ، 22:15
⚘⚘⚘⚘
ادامه
  , 0075382709
سه شنبه 17 فروردین ، 17:59

8 لایک
2 کامنت
ادامه
سعید احمدی , saeed454545
سه شنبه 17 فروردین ، 17:12
بیچاره های بدبخت خود فروخته واقعا" بادی بحالشون تاسف خورد وبس
ادامه
آخرین مطالب علی
روز دختر برتمام دختران ایران مبارک انتخابات ۱۴۰۰ چرا رای بدیم ؟ در مسلک فتنه در زمان اشغال هند توسط بریتانیا، روزی افسر انگلیسی... حکتی از نهج البلاعه حکتی از نهج البلاعه حکتی از نهج البلاعه حکتی از نهج البلاعه حکتی از نهج البلاعه حکتی از نهج البلاعه حکتی از نهج البلاعه بهترین وبدترین دوست انسان حکمت های علوی ارزشها وضدارزشها وَمَن قَرَاَ القُرآنَ... حکمت های علوی ✅بعضی ازارزشهای اخلاقی بِکَثرَهِ الصَّمتِ... برسد به دست هموطنانی که به هر دلیلی قصد شرکت در انتخابات... سالروز تشکیل سپاه پاسداران سالی که احتمال حمله به ایران میرفت و ایران تحریم... حکمت های علوی یَا بُنَیَّ، اِیَّاکَ وَمُصَادِقَهَ... قلب دوستدار خدا اِمام علی (ع) : من تسلط کامل روی علوم متافیزیک .... نامه حقارت افساد طلبان مهمانی‌خدا ممنوع!... امام سجّاد علیه السلام: خدایا، اگر مرا با زنجیرها... سه نکته مهم که اگر رعایت کنید؛ زندگی آرامی خواهید... سلام علیكم این یک قرآن کامل، همراه با صدا و تصویر...