نرم افزار اندروید کلوب
مهربانو  , farniya85

مهربانو

 به سراغ من اگر مى آیى ، با آیه اى از عشق بیا ... دیرگاهی ست چراغ دل من از عطش عشق ، تر است ...  #امیر_وجود  
مهربانو  , farniya85

مهربانو

مطالب
99/01/7 18:06

زمین ما را از خودش دور کرده و دارد نفس می‌کشد!...

زمین ما را از خودش دور کرده و دارد نفس می‌کشد!
این حقیقتی‌ست انکار ناپذیر که ما زمین را آزار داده‌ایم، آن‌قدر جسمش را ضعیف و بیمار کرده‌ایم که سیستم ایمنی‌اش، خواسته یا ناخواسته علیه ما فعال شده و تا رسیدن به مرز بهبود، دست بردار نیست.

شده‌ایم سلول‌های اضافه! شده‌ایم غده‌های سرطانی بدخیم، شده‌ایم درد، شده‌ایم طاعون‌های بی‌ملاحظه‌ی متحرکی که بی‌رویه تکثیر می‌شوند و همه چیز را به ورطه‌ی انحطاط می‌کشانند، رد می‌شوند و پشت سر، تفاله و سیاهی به‌جا می‌گذارند! ما ریه‌های زمین را عفونی کرده و به فکر درمانش نبوده‌ایم سالها.. آنقدر که برای نجات حیات و بقای خودش، دست به خود درمانی و مقابله به مثل زده! با همان تفاله‌های سمی و جهش یافته‌ای که خودمان در عمق حنجره‌ی بی‌پناهش ریخته‌ایم.

ما صاحبان حقیقیِ این سیاره نبودیم و داشتیم نابودش می‌کردیم! ما وارثان نهاییِ این سیاره نبودیم و داشتیم خرخره‌اش را می‌جویدیم، ما داشتیم خودمان و جهان را به نابودی می‌کشاندیم.
ما در نهایت ناباوری و غرور، ژنوم‌ درد شده بودیم، با این تفاوت که با تکثیر، قدرتمان برای تخریب، بیشتر می‌شد!

و امروز در یک دو راهی ایستاده‌ایم و دو انتخاب بیشتر نداریم؛ انسانِ باری به هر جهتِ رو به انقراض... یا انسان قاعده‌مند و آینده‌نگر... باید یکی را انتخاب کنیم! یا عقل و نظم و منطق را انتخاب می‌کنیم و برای بقای جهان و خودمان می‌جنگیم، یا خرافات و جهل و بی بند و باری را و کمر به نابودی این سیاره و خودمان می‌بندیم.

این روزها آسمان آبی‌تر از همیشه است و زمین، سبزتر...
ببین ما با سیاره‌مان چه کرده‌ایم این سال‌ها که نبودن ما، حال او را بهتر می‌کند.

باید تغییر کنیم، باید آدم‌های بهتری شویم، باید خودمان حال زمین را خوب کنیم.

99
کامنت بنویسید...
نازنین بانو , nazi.mt
جمعه 8 فروردین ، 00:49
احسنت
ادامه
امیر آرامش , amiraramesh
پنجشنبه 7 فروردین ، 18:11
+++
ادامه
آخرین مطالب مهربانو
عاقلترین مردان دچار اشتباه شده اند و زنان آنها را... خاطراتی هست که آدم‌هایش رفته‌اند !... #حرف_حساب اغلب فکر می‌کنیم اینکه به یاد کسی هستیم،منتی... دل‌های ما که بهم نزدیک باشند ، دیگر چه فرقی می‌کند... آدم‌ها همه می‌پندارند که زنده‌اند برای آن‌ها تنها... عشق یکطرفه.... آدم‌ها بہ اندازه ناگفتہ هایشان از هم دور مےشوند نہ... زن ها بزرگترین جنگجویان جهانند فقط کافیست به چشمهایشان... روح یک زن خانه دار، باهمه لطافت و ضعفهایش، زیر بار... ﯾﮏ ﺍﯾﺪﻩ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽِ ﻣﺎ ﺭﻭ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺑﺪﻩ!... مشکل از جایی شروع شد؛ که گفتند زن باید خانه دارِ... وقتی یک زن موفق را می‌بینم که خستگی ناپذیر کار می‌کند،... خوبیِ دوست❤️ داشتن در ایـن اسـت ڪـہ خــــراب نمی... چوب و هیزم در برابر طلا هیچ ارزشے ندارد.... کم کم یاد خواهی گرفت، عشق تکیه کردن نیست.... باران که می بارد ؛ منطقی ترین و بی احساس ترین آدم... برای آدمهایی که آزارتان می دهند، آرزوهای خوب کنید!... ﺩﻧﯿﺎ ﻗﺸﻨﮓ ﺗﺮ ﺑﻮﺩ ﺍﮔﺮ ﺁﺩﻣﻬﺎ ﻣﺜﻞ ﺳﺎﯾﻪ ﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺻﺎﻑ ﻭ... و عشق صدای فاصله هاست.... از كسى كه كتابهاى زیادى مى خواند نباید ترسـید.... گاهی آدم حس می‌کند شاید به قدر کافی و آن‌طور که باید،... خوشبختۍ زمانیست ڪہ وجودت بہ دیگران آرامش میدهد هرزمان... دلمان را به خرداد گرم میکنیم شاید حال دلمان در یکی... اردیبهشت، لجباز و بی حوصله شتابان رفت.... دارد تمام می شود ؛ اردیبهشتی که بویِ نابِ باران و... . مهم نیست کی قلبت رو شکست،مهم اینه که چه کسی باعث... کم کم یاد خواهی گرفت عشق تکیه کردن نیست؛ و رفاقت... خداوندا: نه آنقدر پاکم که مرا کمک کنی و نه آنقدر... اردیبهشت را بدرود گفتن سخت است.... انتظار گاهی قشنگ است....