فائزه ک , faezeh66

فائزه ک

 هنوز زنده ام و زنده بودن بهترین دارایی که انسان می تونه ازش لذت ببره.
فائزه ک , faezeh66

فائزه ک

مطالب تصاویر 12دوستان 35

89/04/1 00:11

زیبایی شناسی یک امر غیر اخلاقی همیشه برام جالب بود...

زیبایی شناسی یک امر غیر اخلاقی
همیشه برام جالب بود که عده زیادی به طور جدی درباره همجنسگرایی تحقیق می کنند.به اصطلاحات مربوط به اون واردند ؛علائم اون ها رو می شناسند و علاقه مندند بیشتر با این افراد ارتباط داشته و اونها رو بشناسند.آیا این به شکسته شدن عرف ها معمول مربوط می شود؟آیا یک نیاز واقعی است؟در طول تاریخ و ادبیاتمون چه تغییراتی رو در میل جنسی و همجنس گرایی می بینیم؟آیا این به انحراف میل جنسی بر می گرده؟این افراد چه احساساتی دارند؟وسوالات زیادی که مربوط به این امر می شه چه به لحاظ روانی ،اجتماعی،سیاسی ،تاریخی واخلاقی. در مهمانی که هفته پیش بودم  یک زوج لزبین را دیدم.برای من و دوستم که روانشناسی می خونه مانند طعمه هایی بودند که بتونیم این افراد را بشناسیم.هر چند من هیچ وقت درباره اونها تحقیق نکرده بودم ولی با تحقیقات دوستانم درباره اونها آشنا بودم.ولی دیدن از نزدیک اون زوج متفاوت بود.سوالات و تحقیقات دوستانم و افکارم در باره منحرفین جنسی به ذهنم می اومد.ولی چیزی که افکارم رو تحت شعاع خودش قرار داد زیبایی این رابطه بود. دختری در لباس یک پسر با موهای کوتاه و حرکات ورقصی کاملا مردانه همراه با دختری ظریف جسته.سخت بود که احساس کنم اون دختره.چهره معصوم و نگاه هوشمندانه ای داشت.و دختری که همراه اون بود کاملا با تیپ شخصیتیش نا اشنا بودم.و با وجود لبخند دائمیش هیچ ارتباطی با سایر افراد نداشت. جالب بود که با احساس ترین زوج در این مهمانی این 2 نفر بودند.تنها زوجی که با هم تانگو رقصیدند و توجهشون به هم کاملا بارزبود.با این حال دختر پسر نما ظاهرا عاشق دوست من هم شده بود و فکر کرده بود که ما هم همجنس گراییم و سعی می کرد با ما هم برقصد.که با قهر نه چندان جدی دوست دخترش مواجه می شد.با این حال گویی دوست داشتن سایر دختر امری بدیهی بود.که انکار نمی شد بلکه باید پذیرفته می شد. در خودم چنین گرایشی احساس می کنم و هر چند عموما از  منحرفین جنسی متنفرم از لحاظ اخلاقی اون رو رد یا تایید نمی کنم.ولی نمی تونم نسبت به زیبایی این رابطه بی تفاوت باشم.در این زوج زیبایی مردانگی و زنانگی بدون تحقیر هیچ کدام دیده می شد.واز طرف دیگر سکوت این 2(برای پنهان صدای زنانه)و غریب بودن این رابطه و معصومیت چهرشان باعث شده بود در هاله ای قرار بگیرند. فکر می کنم نباید همیشه به دنبال تحلیل ها بیهوده درباره مسائلی بپردازیم تا اثبات کنیم رفتار و عقاید ما درست  به جا ترندو ماییم که به حقیم و چیزهایی وجود دارند که از طبیعت منحرف شدند.در واقع با گزاره های بدیهی شده به نتایج جاهلانه ای برسیم که تنها شیوه های مرسوم را تایید می کنند.برای زندگی روزمره بهتر این است که حس زیبایی شناسانه خودمون رو حساس تر گنیم  تا ببینیم رابطه  یک زوج همجنس گرا با ظاهری معصومانه و صادقانه وهوشمندانه زیبا تر است.یا نگاه های همراه با تحقیر جنسی مردان یازنان متاهل و متظاهر که نمی توانند با خودشون روبرو بشند و....... احساس می کنیم من هم به این مسئله علاقمند شدم ولی نه به لحاظ اخلاقی یا روانی یا جتماعی بلکه به لحاظ زیبایی و هنرمندی که البته فقط برخی از اون ها می تونند خلق کنند.
99
  کامنت بنویسید...
   , jonob_s
  سه شنبه 17 دی ، 20:15
  عالییی
  ادامه
  مرد نابهنگام , mard_e_nabehengam
  چهارشنبه 2 تیر ، 11:30
  مطلب جالبی بود
  از آن مطالب که شاید 5 سال یکبار از زبان کسی می شنوم
  به قول معروف : " چسبید "
  حقیقتا معتقدم از دید زیبایی شناسی روابط همجنس گرایانه فوق العاده عمیق و با بنیه هستند .
  کسانی که علم را مایه ی " زشتی " می دانند موجودات سخیفی هستند که حماقت کشیشان عهد گالیله را دمادم می جوند و قی می کنند .
  برای تکمیل دیدگاه شما مطالعه ی کتاب : " شاهد بازی در ادبیات پارسی " به قلم دکتر سیروس شمیسا را برای مطالعه پیشنهاد می کنم . ( این کتاب به سادگی در اینترنت قابل یافت و دانلود است )
  زشتی ، زیبایی ، معصومیت ، فضیلت و ... تعابیر مهملی هستند که قرنها بشر را استسمار کردند . اما در عصر مدرن بشر در حال آزاد شدن از همه ی این قیود مهمل و پلشت است .
  در کتابی که معرفی نمودم از عشق به همجنس در ادبیات پارسی آگاه می شویم . تقریبا تمام بزرگان در این کتاب زیر ذره بین گرفته شده اند که عشق به همجنس اکثر قریب به اتفاق آنان با ذکر برهان و دلیل اثبات شده است .
  مفاهیم افسانه وار بی بنیادی که به تمثیل عصر زرین و ... به خورد ساده لوحان می دهند تا به خیال خامشان به پایمال نمودن علم بپردازند را دور بریزید و خرد را با برهان و دلیل منطقی درک کنید .
  خانم فائزه
  دیدگاه شما در مورد نقد زیبایی شناسانه ی روابط همجنس فوق العاده روشن و بی غرضانه و صد البته ذکر دیدگاه شخصیتان جسورانه و ستایش انگیز بود .
  بدرود
  ادامه
  س , gangy
  چهارشنبه 2 تیر ، 08:39
  با سلام
  فائزه خانم علم جدید با سیطره کمیتی که در ان نهفته است. زیبایی را از عالم گرفته و زشتی را وارد زندگی ما کرده است. ایا معصومیت یکی بودن ظاهر و باطن است. حتی اگر ان باطن از حقیقت دور شده باشد. چرا ما پیوند حقیقت و زیبایی را دیگر درک نمی کنیم. و چرا ما توانایی ها طبیعی انسان عصر زرین را برای درک حقیقت از دست داده ایم.
  ادامه
  آخرین مطالب فائزه ک
  چه فایده که تو فضای مجازی بچرخم.... مریض شدم.... دلم حال و هوای قبرستان کرده؛ مرگی کوتاه.... شبحی چند شب است آفت جانم شده است اول اسم کسی ورد... شبحی چند شب است آفت جانم شده است اول اسم کسی ورد... جل الخالق از نت آشنایی هایی می دن که ذهن یاری نمی... غم من، غم تو، بار من، بار تو.... امان از خیانتکاران به سخنان معنا بخش انتخاب من که رأی دادم در برابر مردم شادی که مدام... از سال منحوس 88 حال و هوای این روزها یأس آوره.... از سال منحوس 88 حال و هوای این روزها یأس آوره.... قبلنا تعهدو یه ارزش می دونستم، بعد دیدم مثل کتاب... قبلنا تعهدو یه ارزش می دونستم، بعد دیدم مثل کتاب... انقدر تو دنیای مجازی فقط دنبال چیزایی بودم که برای... آدم وقتی مذهب رو کنار میگذار به نظرش می رسه بعضی... آدم وقتی مذهب رو کنار میگذار به نظرش می رسه بعضی... وقتی این آهنگ های رپ رو گوش می دم احساس می کنم می... موزه شهدا امروز سر راهم برای دیدن یک تابلوی جلیل... ایمان وقتی تصمیم گرفتم ایمان بیارم نمی دونستم دقیقاً... هر چی خوشبخت تر و عاشق تر و پرشور تر می شم کمتر از... گاهی عشق چنان سیرابم می کند که احساس می کنم هیچ نیازی... خیلی اوقات بچه چپ های ثروتمند مسخره می شن؛ به اینکه... ... بزرگ ترین اشتباهم این بود که می خواستم جای درک تغییر... دیگه کمتر از تنهایی می ترسم ترجیح می دم دیگران رو... کاش این روزهای زایای تابی، تنهایی، عشق .... با همه رنج ها عاشق زندگیم شاید هیچ زمانی این طور... انجام امور ثبتی شرکت ها و موسسات غیر تجاری در کمترین... کوچه نور صدا لالایی مادر هوای دم کرده من این کوچه... بازی با خیال چند روز پیش با دوستام نشسته بودیم....