احمدرضا  , exeexe

احمدرضا

 اقا شکوری  کلوب . کام  8 ساله واسه ما خاموش شده..... فقط الان رسما خاموش شد
احمدرضا  , exeexe

احمدرضا

مطالبدوستان 6

93/06/10 22:09

اولین رزومه خود را بنویسید


اولین رزومــه خــود را بنـویسید


■ تحقیق درباره شغل

به یقین برای نشان دادن توانایی‌هایتان باید بدانید نیازهای کارفرمای مورد نظر چیست؛ و این کار را با جستجو موقعیت‌های مورد علاقه آغاز کنید. به دنبال خصوصیاتی که بیش از همه بدان‌ها تاکید می‌شود و مورد توجه است باشید. از افراد خبره در خصوص نکات مهم هنگام تصمیم‌گیری برای استخدام راهنمایی بخواهید. نشریات و وب سایت‌های مرتبط با صنعت مورد نظر خود را مطالعه کنید. بر حوزه مورد نظر تمرکز کرده و هر چه می‌توانید در مورد آن بیشتر بیاموزید. زمانی که بدانید چه موارد و موضوعاتی برای کارفرما اهمیت دارد می‌توانید آن‌ها را در رزومه خود مد نظر قرار دهید.

■ اولین رزومه باید شامل چه موضوعاتی باشد

بسیاری از دانشجویان و افراد تازه فارغ‌التحصیل نگران هستند که به سبب عدم وجود تجربه کافی نتوانند رزومه خوبی ارائه نمایند. نگران نباشید. با تأمل در گذشته خود در می‌یابید چه موارد ارزشمندی از تجربه‌ها و مهارت‌ها وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها در رزومه خود استفاده نمایید. در هر حال یک رزومه خوب باید موارد ذیل را شامل باشد:

◄ خصوصیات و ویژگی‌های مثبت شخصیتی

◄ مهارت‌های فنی و کامپیوتری

◄ دوره های کاری مرتبط با حرفه دلخواهتان

◄ دستاوردهای تحصیلی و علمی (اگر معدل بالایی داشته باشید)

◄ مهارت‌ها و تجربیاتی که طی دوره‌های کارآموزی و کارهای پاره وقت کسب کرده‌اید

◄ سایر دستاوردها (جایزه‌هایی برای طراحی، برنده شدن در یک مسابقه و…)

■ تاریخچه کاری (کارهایی که بدون حقوق انجام داده‌اید به خصوص اگر مربوط با جایگاه موردنظرتان باشد)

هدف بر تاکید و نمایاندن نقاط قوت شما و حذف یا سرپوشی بر نقاط منفی (نبایدها) است. برای مثال، اگر به دنبال شغلی در زمینه سیستم‌های اطلاعاتی هستید، توانایی شما در برنامه‌نویسی به زبان سی شارپ C++ مهم خواهد بود اما کسب جایزه مسابقه اسکی روی آب چندان اهمیتی ندارد. نیازی به بیان سرگرمی‌هایتان نیست مگر آنکه به طور مستقیم با هدفتان در ارتباط باشد.

■ قالب رزومه

اگرچه جای تعجب دارد اما حقیقت است که قالب رزومه همانند محتوای آن اهمیت دارد. تحقیقات نشان می‌دهند که کمتر از ۲۰ ثانیه طول می‌کشد تا رزومه تأثیر خود را بگذارد بنابراین باید جلب توجه نمــــــوده و به آسانی بتوان آن را خواند. برای آگاهی از نحوه چیدمان و ساختار رزومه می‌توانید از کتاب‌های نوشتن رزومه مخصوص دانش‌آموزان در کتابخانه‌ها استفاده نمایید. تمام این کتاب‌ها شامل نمونه‌هایی از رزومه‌های حرفه‌ای می‌باشند و در انتخاب بهترین قالب به شما کمک می‌کنند.

ضمن نگارش رزومه، نیازهای خواننده را در نظر بگیرید: آیا این داوطلب ارزشی به سازمان می‌افزاید؟ اگر بتوانید به واسطه مهارت‌ها، خصوصیات و ویژگی‌های فردی و دستاوردهای مرتبط خود پاسخ قابل قبولی به این سوال بدهید، بدین معنا که رزومه مسیر صحیح را یافته و برای مصاحبه دعوت می‌شوید.

به نقل از بازارکار

99
    کامنت بنویسید...
    آخرین مطالب احمدرضا
    من آدم نرفتن ام بعضی وقت ها گاهی.... به خیلی ها میگیم “ دوست ” … تقدیم به همه کسانی که دعا کردند .... کـــــــعبه و داستان حضرت ابراهیم فال روز تولدم!!! شیرین زبونی ﺗﻮ ﺭﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷـﺪ بیچاره شدیمممممممممممممممممم دلتنگی و دوست داشتن اولین رزومه خود را بنویسید ﺍﯾﻦ ﻋﺸﻖ ﻭﺍﻗﻌﯿﻪ 26/5/93 حواسم نبود عشق های بی هدف را چگونه فراموش کنیم؟ متن آهنگ مرتضی پاشایی نبض احساس ﻣﻠﺘﻲ ﻫﺴﺘﻴﻢ ﻛﻪ ﻣﻌﻠﻮﻡ ﻧﻴﺴﺖ... ﺪ ﺑﭽﻪ خوزستان بعضی از چاپلوسان با زبان بازی های خود می خواهندتو... خراب کردن دیوار عشق خریــــد شارژ باور کردنی نیست البته برای خودم در سال 1392 سن 21... مکانیزم انفجار اکلیل سرنج : اکلیل سرنج ماده ای از... عجب رسمیه رسم زمونه قصه برگ و باد خزونه میرن آدما‚... ﺍﻣﺮﻭﺯ ﯾﻪ ﺩﺧﺘﺮ ﺗﻮ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﻬﻢ ﻧﺦ ﺩﺍﺩ سریع آوردمش خونه... . . این کتیبه رو واسه عشقم می زنم عشقی که در آینده... بدون متن بسم الله این طالع کلوب هم باز دست مارو خوند :D هر... ازدواج موقت برای جاری کردن صیغه محرمیت در ازدواج... دموکراسی می گوید : رفیق حرفت را خودت بزن ،نانت را...