مجید بایرامی , bayrami1341

مجید بایرامی

 آدمها به اندازه کمبود هایشان زجرت می دهند.....
مجید بایرامی , bayrami1341

مجید بایرامی

مطالب

95/05/11 18:40

ضرورت تولید ویدئوهای کوتاه آموزشی

سلام دوستان
چند روز پیش یکی از دوستان درارتباط با اینکه چرا اینجانب اصرار دارم نخبگان آموزش کشور روی تولید ویدئو کوتاه (مناسب ارائه در موبایل و تبلت های آموزشی) تمرکز کنند را دارم.
و حتی به نحوی استدلال می کردند که گویی بنده به ارزش محتوای تعاملی آگاه نیستم (غافل از اینکه اینجانب از سال 1380 به صورت حرفه ای تیمی را که ماموریتش تولید و ترجمه فلش های تعاملی بوده را رهبری کرده ام)
با اینکه بارها دلیل این تمرکز و توجه را تبیین نموده لیکن باز هم دلایل خود را خدمت عزیزان بار دیگر تکرار می کنم
1) حضور اینترنت پر سرعت بر روی گوشی های موبایل و فراگیر شدن گوشی های هوشمند بویژه در بین نسل جوان
2) سرمایه گذاری خارجی کلان و واردات وسیع تبلت های آموزشی در سال تحصیلی پیش رو
3) توجه و تمرکز اوپراتورهای همراه اول، ایرانسل و سایر شرکت های مخابراتی بر روی کسب درامد از طریق "مصرف دیتای همراه" (ویدئوها این مصرف را بشدت افزایش می دهند) به روند تغییر ذائقه کاربران فیسبوک، اینستاگرام و تلگرام... توجه کنید رشد تولید و نمایش ویدئوهای کوتاه در این شبکه های اجتماعی پر مخاطب سرسام اور بوده است.
4) نبود و خلاء محتوای الکترونیکی مناسب بر روی این بستر و نیاز شدید سرویس های مختلف موبایل به ویدئوهای آموزشی
و ...
اینجانب ضمن همکاری با یک تیم متخصص مدت ها قبل بر روی تحولات بازار آموزش در کشورهای درحال توسعه (که قبل از ما مجهز به نسل جدید تلفن همراه شده بودند) و تطبیق نتایج این بررسی ها با شرایط بومی کشورمان طرحی را آماده کردم و خوشبختانه بررسی ها در فاز پایلوت این طرح، سرمایه گذاری بر روی تولید ویدئوهای کوتاه آموزشی کاملا توجیح اقتصادی دارد.

لذا از کلیه معلمین، مدرسین و متخصصینی که توان آموزشی خوبی در خود سراغ دارند، دعوت به همکاری می نماید.
تیم ما در چند ماه گذشته با مساعدت 10 تن از معلمین علاقمند و پیشرو سعی درتولید نمونه کارهای مناسب (الگو) و استاندارد سازی و مستندسازی آموزش تولید ویدئو کوتاه بر روی بستر تلفن های همراه نموده است و تا کنون پیشرفت های با ارزشی در این راه داشته ایم و هم اکنون آمادگی دارد با همکاری سایر علاقمندان این حوزه تجربیات و دانش خود را به اشتراک بگذارد.
مجید بایرامی 09127799461
bayrami1341@gmail.com
ای دی تلگرام @bayrami
99
    کامنت بنویسید...