نرم افزار اندروید کلوب
آرشین  , arshin_fs

آرشین

 هر چه در فهم تو آید، آن بُود مفهوم تو!     عطار
آرشین  , arshin_fs

آرشین

مطالبدوستان 55
94/05/18 17:23

هگلی پای در گٍل چگونه لیبرال، سکولار، فمینیست تبدیل...

هگلی پای در گٍل
چگونه لیبرال، سکولار، فمینیست تبدیل به ناسزا شدند!

صفات و برچسب هایی که به مخالفان یک مدعا داده می شود، همیشه در معنای اصلی خود، معنایی منفی ندارند. این معانی وقتی از مسیر اندیشه و نقد علمی به جامعه و رسانه های عام سرازیر می شوند، گاهی تبدیل به یک برچسب با بار منفی می شوند.
در عرف ما کلماتی مانند لیبرال، سکولار، مدعیان اصلاحات، تکنوکرات، روشنفکر، متحجر و حتی فمینیست و ... تبدیل به گونه ای دشنام شده اند! یعنی وقتی کسی را با این عناوین می خوانیم، گویی صفت منفی به او می دهیم و خود به خود این کلمه به سمت ویرانی مدعای آنان می رود.
این اتفاق را در دیگر سو هم میبینیم:
بنیادگرا، مسلم و حتی متدین نیز گاهی تبدیل به برچسب هایی می شود که بار منفی دارند. این برچسب ها که رسانه ها سازننده آنند، مسیر اندیشه هراسی را هموار می کند، چه غرب هراسی باشد و چه دین هراسی!
99
کامنت بنویسید...
آرش  , acc1366
پنجشنبه 27 خرداد ، 23:19
خودت نوشتی؟
ادامه
یاشار رحمانی , daryush1360
یکشنبه 18 مرداد ، 18:02
موافقم محمدآقا
ادامه
آرشین  , arshin_fs
یکشنبه 18 مرداد ، 18:00
ادامه
محمد  , sosososo
یکشنبه 18 مرداد ، 17:53
دین چیز هولناکی هم هست
ادامه
آرشین  , arshin_fs
یکشنبه 18 مرداد ، 17:40
خواهش میکنم یاشار عزیز
ادامه
یاشار رحمانی , daryush1360
یکشنبه 18 مرداد ، 17:38
عالی بود.سپاس
ادامه
یاشار رحمانی , daryush1360
یکشنبه 18 مرداد ، 17:38
هرکدام ازاین القاب وصفتهای معمولاسیاسی داری مفاهیم خاص اعتقادی وبارفرهنگی وباوری مخصوصی داشته که بایدبدون غرض وسوءاستفاده سیاسی موردنقدوبررسی وبعضاپذیرش قرارگیرند.بدورازهرگون تبعیض وسفسطه وتوجیه وتوهینی
ادامه
آخرین مطالب آرشین
منطق سرد است ، بسیار سرد .... ما گونه ای هستیم که شک را کشف کرد.... فقط عشق است که سعی ندارد تو را بهتر سازد، تو را همانگونه... هگلی پای در گٍل چگونه لیبرال، سکولار، فمینیست تبدیل... پر ازبغضم رفیق.... بدون متن ما به ندرت برای کسانی که از ما بهترند راز دل می گوییم.... ملتی که تنها میتواند به گذشته اش افتخار کند ؛ یک... یک تسلیت برای از دست دادن یک متخصص و یک تسلیت نیز... شبیه و یکسان سازی اعضای جامعه بارزترین ویژگی نظام... تو نه چنانی که منم من نه چنانم که تویی تو نه بر آنی... سندرم بی‌تفاوتی اجتماعی حهان بینی یا جهان کوری در طی قرنها جوامع بشری راه... یادی از صمد بهرنگی دوم تیرماه زادروز صمد بهرنگی معروف... سهم ما ایرانی ها از تحقق رویای جهانی " هفت میلیارد... ﻧﯽ ﻣﯿﺰﻧﯽ ﺩﻑ ﻣﯿﺰﻧﯽ ﺁﺗﺶ ﺑﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﯿﺰﻧﯽ ﺟﺎﻧﺎ ﺑﺰﻥ ﺁﺗﺶ... اینایی که شب بدون پتو میخوابن برا پشه ها مثل وای... دو بیتم جگر کرد روزی کباب که می‌گفت گوینده‌ای با... "فکر را پَر بدهید" و نترسید که از سقف عقیده برود... زن زیبائی نیستم موهایی دارم سیاه که فقط تا زیر گردنم... و عشق سرخ یک زهر ، در بلور قلب یک جام و کش و قوس... وقتی قدرت عشق بر عشق قدرت غلبه کند دنیا.... دنیا می بایست آیین ها و مرام های بسیار بیشتری داشته... خانم !... زندگی کردنِ یک زندگی سازشکارانه، بدتر از مرگ است... ما بدون هر گونه آمادگی قبلی، قدم به نیمه ی دوم عمر... مهمتر از اینکه کسی به اعتقاداتمان توهین نکند، این... من همیشه به تصمیم اول احترام میگذارم تصمیم اولی که... گاهى به سیرت چون پرى گاهى چو دیو بد اَدا یا دیو باش... وقتی مشتهایمان گره بود خیاط هر لباسی خواست به تنمان...