علیرضا  ذباح  , alireza_zabah

علیرضا ذباح

 شرکت نوشیدنی های عالیس به جمع کانال های رسمی تلگراف پیوست  http://telegrafi.ir/alis
علیرضا  ذباح  , alireza_zabah

علیرضا ذباح

مطالب تصاویر 58دوستان 387

94/10/8 20:11

"معصومه ذباح" هنرمند لرستانی، صبح امروز به علت بیماری در تهران درگذشت.

"معصومه ذباح" هنرمند لرستانی، صبح امروز به علت بیماری در تهران درگذشت.
به گزارش پایگاه خبری یافته، معصومه ذباح متولد 16 اسفند 1338 در شهر خرم‌آباد بود؛ وی همسر هنرمند فقید لرستانی، زنده‌یاد "حسین شیدایی" بود.

ذباح معلمی بود که عشق به آموزش و حضور در کنار بچه‌ها، در وجودش همیشه موج می‌زند‌. وی علاوه بر حضور در سنگر تدریس به عنوان معلم، سال‌ها قبل فعالیت هنری‌اش را در مركز رادیویی لرستان به عنوان گوینده شروع كرد و در سال‌های اخیر به تهران مهاجرت کرد و با شبكه‌های سراسری رسانه ملی به عنوان سردبیر و نویسنده همکاری داشت.

بوی گل آفتاب و شب‌بخیر كوچولو در شبكه‌های سراسری و قصه‌های ظهر جمعه رادیو قرآن و ورزش، نشاط، كودك در رادیو ورزش و برنامه قطار قطار ستاره از گروه جامعه و زندگی صدای آشنا نمونه‌ای از كارهای او به عنوان سردبیر و نویسنده می‌باشد.

این بانوی هنرمند سابقه‌ای طولانی نیز در عرصه بازیگری تئاتر داشته و با همسرش مرحوم "‌حسین شیدائی‌" فعالیت‌های چشم‌گیری در این عرصه داشته است‌.

وی به عنوان یکی از هنرمندان زن تئاتر دهه 50 لرستان آثار بسیار فاخری روی صحنه داشت؛ آثاری مثل توکایی در قفس‌، مهمان‌های ناخوانده‌ و لی‌لی لی‌لی حوضک.

ذباح از مدتی پیش از بیماری رنج می برد، اما متاسفانه صبح امروز هشتم دی‌ماه سال 1394 در سن 56 سالگی به دیار باقی شتافت.
از مرحومان حسین شیدایی و معصومه ذباح 3 فرزند به نام‌‍‌های مزدک‌، میلاد و مروارید بر جای ماند.
پیکر زنده‌یاد معصومه ذباح راس ساعت 10 صبح چهارشنبه 9دی 94 از محل غسالخانه بهشت زهرا تهران تشییع و در قطعه هنرمندان آن‌جا به خاک سپرده می‌شود.

هیأت تحریریه پایگاه خبری یافته این ضایعه را به جامعه هنری لرستان و خانواده مرحوم، تسلیت عرض نموده و برای آن هنرمند سفر کرده علو درجات را طلب می‌نماید.
99