نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
اهورا  فره وشی , ahuraa

اهورا فره وشی

 با گاتهای اندیشه بر انگیز تو را می ستایم، ای مزدا
اهورا  فره وشی , ahuraa

اهورا فره وشی

مطالب
91/10/10 11:57

عوامی که شعور و شرافتشان از خواصی چون شاملو بسیار...

عوامی که شعور و شرافتشان از خواصی چون شاملو بسیار بالاتر است و شاه نامه را دوست دارند
به ما هم شاهنامه بدید! میدیم باسوادای خونه برامون بخونن...!
جمله جالب و عجیبی که هنگام پخش کتاب های داستان شاهنامه در روستای چخماق بلاغ ، پیرامون ورزقان شنیدیم.


در راستای برگزاری شب چله و پخش اجناس اهدایی شما و بخاری هایی که با کمک مالی شما انجام می شد، یک سری از کتاب های شاهنامه هم ( ویژه ) کودکان و نوجوانان، دوستان اصفهانی کنار گذاشته بودند که هنگام برخورد با بچه ها ، آنها را پخش کنیم،ولی شمار بچه ها کم بود و کتابهای ما بسیار، و در برخورد نخست این بچه های پنج شش ساله تا پانزده شانزده ساله، هرچیز جالب و جذابی ببینند ، دوست دارند از آن خود داشته باشند ولی نکته بسیار حساس و جالب از آنجایی آغاز شد که پس از به پایان رسیدن پخش کتاب بین بچه ها، بزرگسالان که گه گاه پیرزن و پیرمرد هم بین ایشان بود، از ما کتاب شاهنامه درخواست میکردند،کسانی که شاید به زور پارسی سخن میگفتند و حتی سوادی هم نداشتند ولی با شنیدن و عنوان کردن نام کتاب شاهنامه با شور و شوق این کتاب ها را از ما میخواستند که به هر روی ما دوست داریم ازین کتابها داشته باشیم و بخوانیم!
در همین چند ثانیه که چندین کتاب ما بسرعت به این مردم نیک پخش شد، نگاهی نو ، به خود کردم، اینجا ؟ آذربایجانی که اینقدر روی آن سم پاشی تبلیغاتی میشه!؟

مردمانی که به زبان ترکی سخن میرانند ؟
پشیمان شدم از همه ی قضاوت هایم، از همه ی مکالمه های یک سویه در ذهنم نسبت به خیلی ها واقعا نیاز است...
نگاهی نو ، لبخندی نو ...
یاشاسین ایـــران ,,,یاشاسین آذربایجان

بیژن راد دی ماه 1391 خیامی
99
آخرین مطالب اهورا فره وشی
زادروزت خجسته باد. كوروش نامه(هفتم آبان ماه) كد می زنیم دیباگ می كنیم!... میستایم اندیشه نیک را من عقابی بودم ای اهورامزدا خوشنوثره اهوره مزدا جان مادرت هر جا هستی برگرد کلووووووووب وقتی که کلانتر... زاد روزت خجسته باد . زادروزت خجسته باد دوست عزیز زادروزت خجسته باد اهورای عزیز درود اهوای عزیز زادروزت فرخنده باد آرزومندم به همه... tavalodet mpbarak تولدتون مبارک ایشالا به همه آرزوهای دور و نزدیکتون... هر روز برات رویایی باشد در دست نه دور دست عشقی باشد... اهورا جان دوست گرامیم زاد روزت فرخنده باد. hbd اهورایِ نازنین.... ˙•٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠•˙ "زادروتان شاد باش " ˙•٠•●♥... زادروزتون فرخنده دوست گرامی؛) همیشه به قداست چشمهای تو ایمان دارم چه کسی چشمهای... زاد روزت خجسته .... به به زادروزت خجسته باد اهورای عزیزم برایت بهترین... زاد روزت خجسته باد دوست خوب من . عوامی که شعور و شرافتشان از خواصی چون شاملو بسیار... گر می نخوری طعنه مزن مستانرا بنیاد مکن تو حیله و... کسی که همه اندیشه و کردار خود را تنها در راه تو انجام... شب ولادت میترا ،الهه ی مهر بر آن شویم همانند پیشینیان...