نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/05/19 13:57

به هفت دلیل باید خواب‌های‌مان را تفسیر کنیم

۱ – خواب و رویاهای مان مهم هستند چون بخشی از آنها محصول دلمشغولی های مداومی هستند که شخصیت ما درگیرشان هستند. آنها رویاها و ارزوهایی هستند که به دلایل بسیار نمی توانیم ابراز کنیم. آنها دغدغه های ناخودآگاه ما هستند. محلی که تابوها و گناه ها و ترس ها و امیال سرکوب شده ما در آن انباشته می شوند.

۲ – خواب های ما در محیط های آشنای ما می چرخند. بخشی از خواب های ما نتیجه مستقیم اتفاقاتی است که روز قبل داشته ایم. این خوابها ساده و گذرا و بی اهمیت جلوه می کنند و شانس فراموشی شان بیشتر است. اما بهتر است آنها را جدی بگیرییم. این نوع خوابها و حتی کابوس های خفیف در حقیقت مرور دوباره اتفاقی است که می بایست برای ما مهم باشد ولی سرسری از انها عبور کرده ایم.

۳ – خواب هایی که می بینیم فقط بازسازی اعمال روزانه ما نیستند. بخشی از آنها مشغول حل مسائلی هستند که در طی روز به نظر غیرقابل حل می رسند. بسیاری از اکتشافات و اختراعات و نوآوری ها، در طی خواب دیدن ها، به دست می آید.

۴ – یادآوری و تفسیر خواب های ما می تواند بخش های عجیب و غیرمنتظره ایی از هویت ما را را به روی ما بگشایند که خواسته یا ناخواسته آنها را انکار کرده ایم.

۵ – ما شاید نمی توانیم و یاد نگرفته باشیم که به ناخودآگاه خود دستیابی داشته باشیم. ولی اگر یاد بگیریم به بازخوانی خواب های مان نائل گردیم می توانیم با بخش های از وجودمان هم که همیشه پنهان هستند نزدیک شویم.

۶ – خوابها و رویاها و کابوس های ما بی معنا نیستند. در درون خواب دیدن های هر کدام ما انواع ایما و اشاره و نماد هستند که مختص شعور و تجربه و ژن ما هستند. کشف و تفسیر آنها به شناخت بیشتر ریشه ژنتیک خودمان منجر می شود.

۷ – معنای خواب های ما پوشیده و نامفهوم به نظر می رسند چون حقایق و نیت های خواب های ما، می توانند بر هم زننده آرامش و امنیت باشند.

رویاها و کابوس ها بخشی از آرزوهای ما هستند که در حین خواب رخ می نمایند بدون اینکه بیدارمان کنند. بازنگری و تفسیر و شناخت رمزهای آنها، تنها حداقل که نصیب مان می کند مزه دستیابی به هویت درونی خودمان است.

7 Reasons You Should be Interpreting Your Dreams
99
کامنت بنویسید...
علی ولی خان , aghaye_azad
یکشنبه 19 مرداد ، 17:13
این موضوع هم دلیل داره
ادامه
  , aven67
یکشنبه 19 مرداد ، 17:12
اقای دکتر اگر کسی خواب ببینه در واقعیت رخ دهد چی
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
یکشنبه 19 مرداد ، 17:11
تعبیر غلطه . تفسیر یه کار علمیه که حتما کمک میکنه
ادامه
  , aven67
یکشنبه 19 مرداد ، 17:08
چ کنیم راهی گریز نیست حتی در خوابمان در امان نیستیم ایا تعبییر خواب میتونه واقعن کمک ما بکنه؟
ادامه
لوسی  , memul67
یکشنبه 19 مرداد ، 16:42
من جزو اون دسته از افرادم که تقریبا هر شب خواب می بینم با کلی ماجرا
ادامه
آخرین مطالب علی ولی خان
تناسخ و روانشناسی چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ فرق لذت جنسی زنان و مردان : مردان بذله‌گو، زنان خنده‌رو . مهریه بگیرم یا حق طلاق ؟ شش عادت آدمهای ناراحت و ناگوار ! به این دلایل دوست دارم مجرد بمانم : شش ادعای غلط در باره داروهای افسردگی بخشیدن و فراموش کردن خاطرات تلخ گذشته : پاسخ چهار مرد زیر ۳۰ سال در باره خودارضایی : شعور جنسی یعنی چه ? اشعار اروتیک یک شاعره ایرانی : دلایلی که باعث می‌شود زنان شروع کننده‌ سکس نباشند : مدیریت تجارت جنسی و قیمت‌ها در ایران نویسنده امید حنیف : ریشه‌های سکس در ماقبل تاریخ یکی از دلایل علمی تمایل مردان به جفت جدید رمز و رازِ خودارضایی زنان : چرا بعضی زنان مسن تر، دنبال مردان جوان هستند ? چه نوع افرادی در معرض خیانت هستند ؟ ده توصیه زناشویی از ۱۰ کتاب : مسئول جدایی در یک رابطه کیست؟ راه حل‌های ساده برای روبرو شدن با افسردگی : شما شبیه کسانی خواهید شد که بیشترین رابطه را با آن‌ها... روانشناسی تکاملی : روانشناسی " ناموس " زندگی رو جدی نگیر . چون هرگز از اون زنده بیرون نمیری ! طبیعی بودن افکار ناخوانده و ترسناک . داستان‌های ممنوع – شکستن روزه جنسی ! اخلاق مردانه : چگونه به زنان توجه کنید ؟ جن های ریش حنایی ! چرا بعضی ها وابستگی شدید به دیگران دارند ؟