نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/05/19 13:44

نشانه های افسردگی در مردان

در مجموع بیش 800 میلیون انسان در دنیای معاصر از افسردگی رنج می برند. سالانه 800 هزار نفر از ساکنین زمین به زندگی خود پایان می دهند و افسردگی دلیل اول برای خودکشی ها است. افسردگی می تواند تمایل به لذت های زندگی را از بین ببرد و سایه غمگین بزرگی را بر روح و روان افرا بیافکند. علائم تشخیص افسردگی در زنان و مردان یکسان است ولی بعضی از آنها می تواند در مردان بروز بیشتری داشته باشد چون مردان علاقه خیلی کمتری دارند که اعلام کنند افسرده هستند.
خستگی – ضعف و نداشتن انرژی در حین کار می تواند از علائم افسردگی باشد
خواب نامتعادل – پر خوابی و کم خوابی که در هر صورت به از بین رفتن خستگی که مردان احساس می کنند منجر نخواهد شد.
ضعف تصمیم گیری – مردان افسرده به دلیل تسلط افکار منفی که مدام به ذهن شان هجوم می آورد قادر به استفاده مناسب از قدرت دقت و تمرکز نیستند. آنها نمی توانند به یک تشخیص و نتیجه معین دست یابند.
پرخاشجویی و خشونت – از دست دادن قدرت کنترل بر اعمال و رفتار٬ مردان افسرده را وا می دارد که برای ابقای قدرت و کنترلِ از دست رفته به پرخاشجویی و خشونت متوسل شوند
فشار عصبی – مردان افسرده معمولا افسردگی شان را با لقب « استرس داشتن» پنهان می کنند. رابطهِ فشار عصبی و افسردگی مدام با هم تلاقی می کنند. استرس هم می تواند علامت افسردگی باشد و هم یکی از عوامل ایجاد کننده آن.
ضعف جنسی – با وجود آنکه ناتوانی در تحریک آلت جنسی مردانه به خودی خود نشانه افسردگی نیست ولی اگر بی رغبتی به لذت های زندگی و تاثیر داروهای ضد افسردگی را کنار هم قرار دهیم پی می بریم که به هم خوردن سلامت جنسی از نشانه های اصلی افسردگی در مردان است.
اعتیاد به الکل – مصرف الکل ابتلا به افسردگی را در زنان و مردان دو برابر می کند ولی سهم معتاد شدن مردان افسرده بیشتر است چون تلاش برای لاپوشانی افسردگی و حرف نزدن در باره آن در مردان شایع تر است . در ضمن مردان فکر می کنند از طریق کمک گرفتن از الکل قادر به کنترل افسردگی خواهند بود.
Lisa Zamosky, Signs of Depression in Men
99
کامنت بنویسید...
آخرین مطالب علی ولی خان
شش تاثیر ناگوارِ کمبود رابطه جنسی ! سکس به زندگی معنا و مفهوم می‌بخشد. زنان جذاب، شوهران باشعورتر پیدا می‌کنند . هشت ملاحظه در لحظه بوسیدن . زنان زیباتر، هورمون جنسی‌شان بیشتر نیست . شش نقطه حساس جنسی ناآشنا .. چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ چرا به دام عشق نافرجام می‌افتیم ؟ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۳ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۲ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۱ تناسخ و روانشناسی چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ فرق لذت جنسی زنان و مردان : مردان بذله‌گو، زنان خنده‌رو . مهریه بگیرم یا حق طلاق ؟ شش عادت آدمهای ناراحت و ناگوار ! به این دلایل دوست دارم مجرد بمانم : شش ادعای غلط در باره داروهای افسردگی بخشیدن و فراموش کردن خاطرات تلخ گذشته : پاسخ چهار مرد زیر ۳۰ سال در باره خودارضایی : شعور جنسی یعنی چه ? اشعار اروتیک یک شاعره ایرانی : دلایلی که باعث می‌شود زنان شروع کننده‌ سکس نباشند : مدیریت تجارت جنسی و قیمت‌ها در ایران نویسنده امید حنیف : ریشه‌های سکس در ماقبل تاریخ یکی از دلایل علمی تمایل مردان به جفت جدید رمز و رازِ خودارضایی زنان : چرا بعضی زنان مسن تر، دنبال مردان جوان هستند ? چه نوع افرادی در معرض خیانت هستند ؟