نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/05/19 13:39

لذت سکس مثل لذت دعا و نیایش است

عصب شناس دانشگاه جفرسون امریکا Andrew Newberg سعی کرده است تعریف معنوی از لذت سکس را از یک زاویه جدید و به صورت علمی توضیح دهد.

به نظر او، لذتی که افراد مومن از دعا و نیایش می برند شبیه لذتی است که یک همخوابگی نصیب افراد می سازد.

وی در قدم اول به جمع آوری آزمایشاتی پرداخت که بر روی مغز افراد بسیار مذهبی نظیر راهبه ها و دروایش تفکر ذن بودایی صورت گرفت. او در ادامه سعی کرد نگاه دقیق تری داشته باشد به رفتار و اعمال فیزیکی مومنین مذهبی نظیر زمزمه کلمات و حرکات منظمی که با دست و حالت بدن شان انجام می دهند.

در مرحله آخر، تلاش کرد یک نگاه مقایسه ایی داشته باشد بین تاثیر اعمالی که در حین زناشویی و در حین نیایش بر روی مغز و بدن ایجاد می شوند.

احساس اعتماد و رفاقتی که بعد از یک سکس خوب ایجاد می شود باعث افزایش ایمان و علاقه به فرد مقابل می گردد. افراد در این حالت از حساب و کتاب های زمینی فاصله می گیرند.

پاداش یک رابطه جنسی خوب که باعث رها شدن هورمون های عاطفه ساز نظیر « اکسی توسین» می شود در حقیقت مشابه حس خوبی است که یک دعای مومنانه در بدن انسان ایجاد می کند. افراد مومن در این حالت، وارسته تر هستند و به ارزش های دنیوی نظیر پول، قدرت، زیاد بها نمی دهند.
10 Fascinating Facts About Your Brain on Sex – Liz Langley
99
کامنت بنویسید...
لوسی  , memul67
یکشنبه 19 مرداد ، 16:37
جای بحث داره
ادامه
آخرین مطالب علی ولی خان
تناسخ و روانشناسی چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ فرق لذت جنسی زنان و مردان : مردان بذله‌گو، زنان خنده‌رو . مهریه بگیرم یا حق طلاق ؟ شش عادت آدمهای ناراحت و ناگوار ! به این دلایل دوست دارم مجرد بمانم : شش ادعای غلط در باره داروهای افسردگی بخشیدن و فراموش کردن خاطرات تلخ گذشته : پاسخ چهار مرد زیر ۳۰ سال در باره خودارضایی : شعور جنسی یعنی چه ? اشعار اروتیک یک شاعره ایرانی : دلایلی که باعث می‌شود زنان شروع کننده‌ سکس نباشند : مدیریت تجارت جنسی و قیمت‌ها در ایران نویسنده امید حنیف : ریشه‌های سکس در ماقبل تاریخ یکی از دلایل علمی تمایل مردان به جفت جدید رمز و رازِ خودارضایی زنان : چرا بعضی زنان مسن تر، دنبال مردان جوان هستند ? چه نوع افرادی در معرض خیانت هستند ؟ ده توصیه زناشویی از ۱۰ کتاب : مسئول جدایی در یک رابطه کیست؟ راه حل‌های ساده برای روبرو شدن با افسردگی : شما شبیه کسانی خواهید شد که بیشترین رابطه را با آن‌ها... روانشناسی تکاملی : روانشناسی " ناموس " زندگی رو جدی نگیر . چون هرگز از اون زنده بیرون نمیری ! طبیعی بودن افکار ناخوانده و ترسناک . داستان‌های ممنوع – شکستن روزه جنسی ! اخلاق مردانه : چگونه به زنان توجه کنید ؟ جن های ریش حنایی ! چرا بعضی ها وابستگی شدید به دیگران دارند ؟