نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/05/19 13:37

دو اعتقاد شخصی که باعث افسردگی می شوند

دو نوع ایده و توقع بسیار مضر از «خودمان» وجود دارد که می توانند زمینه ساز افسردگی باشند.

۱- همه باید مرا دوست داشته باشند

ایده مضر اول این است که دیگران چگونه در باره من می اندیشند. وقتی تایید هویت ما در گرو سلیقه و تصمیم دیگران باشد شادی و آرامش از کنترل ما خارج می شود. با این کار، همه تعادل روحی و شادابی خود را به دیگران و رضایت شان می سپاریم.

برای عبور از این اعتقاد افسرده کننده، نباید از جمع و نگاه و نظرشان دوری کنیم. ما احتیاج داریم توسط دیگران دوست داشته شویم و مورد تایید قرار بگیریم ولی فقط باید به این واقعیت هم بها دهیم که آدم ها، سلیقه ها و تربیت های متفاوت دارند و نمی شود که همه از ما خوش شان بیاید.

۲- من باید بی نقص باشم

برای همه ما پیش امده است که این جملات را از دیگران بشنویم که: « اگر مسئله ای را نفهمیدم پس احمق هستم، اگر در یکی از کارهایم موفق نبودم پس آدم بازنده ای هستم. اگر همسطح دیگران نیستم پس آدم ذلیل و ضعیفی هستم و …»

اما چرا توقع کامل بودن و بی نقص و بهتر از دیگران بودن، زمینه ساز افسردگی می شود؟ چون قانون زندگی دیر یا زود به ما می آموزد که نمی توانیم در همه چیز موفق و کامل باشیم.

ما بدون تردید می توانیم سخت کوش باشیم و بهترین ها را سرمشق قرار دهیم ولی در ضمن مدام به خودمان بگوییم « مهم این است که من از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنم»

توقع زیاد از دیگران یا از خود داشتن، به ما امید کاذب می دهد. وقتی پس از مدتی پی ببریم که امیدهای ما دست نیافتنی است دچار خشم و استیصال می شویم. اینها احساساتی هستند که اگر ادامه یابد ما را ناتوان و افسرده خواهد کرد.The Two Big Beliefs Linked to Depression
99
کامنت بنویسید...
آخرین مطالب علی ولی خان
شش تاثیر ناگوارِ کمبود رابطه جنسی ! سکس به زندگی معنا و مفهوم می‌بخشد. زنان جذاب، شوهران باشعورتر پیدا می‌کنند . هشت ملاحظه در لحظه بوسیدن . زنان زیباتر، هورمون جنسی‌شان بیشتر نیست . شش نقطه حساس جنسی ناآشنا .. چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ چرا به دام عشق نافرجام می‌افتیم ؟ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۳ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۲ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۱ تناسخ و روانشناسی چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ فرق لذت جنسی زنان و مردان : مردان بذله‌گو، زنان خنده‌رو . مهریه بگیرم یا حق طلاق ؟ شش عادت آدمهای ناراحت و ناگوار ! به این دلایل دوست دارم مجرد بمانم : شش ادعای غلط در باره داروهای افسردگی بخشیدن و فراموش کردن خاطرات تلخ گذشته : پاسخ چهار مرد زیر ۳۰ سال در باره خودارضایی : شعور جنسی یعنی چه ? اشعار اروتیک یک شاعره ایرانی : دلایلی که باعث می‌شود زنان شروع کننده‌ سکس نباشند : مدیریت تجارت جنسی و قیمت‌ها در ایران نویسنده امید حنیف : ریشه‌های سکس در ماقبل تاریخ یکی از دلایل علمی تمایل مردان به جفت جدید رمز و رازِ خودارضایی زنان : چرا بعضی زنان مسن تر، دنبال مردان جوان هستند ? چه نوع افرادی در معرض خیانت هستند ؟