نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/05/19 13:20

فروید و سه شخصیت درونی انسان

از نظر فروید شخصیت ما محل نزاع بین سه نیرو یا خصوصیت درونی است. به عبارتی خیلی ساده، سه موجود مدام، روان ما را به هر طرف می کشانند.

– Id یا من غریزی، مثل یک لات قلدر است که خودش را به در و دیوار می زند تا هم به لذت جنسی دست یابد و هم میل خطرناک و تخریبگر خودش را ارضا کند.

-Ego یا منِِ منطقی، مثل یک کارمند آبرومند بانک است که همه فکر و ذکرش مهار خل بازی های لات درون می باشد.

– Super ego یا ایده آل، عین یک درویش بزرگوار عمل می کند که مدام می خواهد انرژی و تمنای غریزی «لات درون» را در مسیر مرام و مسلک خود قرار دهد.

فروید معتقد است این «کارمند درون» ما است که با تکاپوی زیاد سعی می کند تعادلی بین «لات درون» و ایده آل های باشکوه «درویش درون» ایجاد کند. این همان سیستم Sublimation یا تعالی بخشی است که فروید مطرح کرده است.

از نظر فروید بخش زیادی از قدرت جنسی و انرژی های بازیگوشانه و تخریبی ما به جای آنکه توبیخ و سرکوب شود می تواند تبدیل به خلاقیت هنری و اکتشاف علمی شود. بشر به طور ناخودآگاه انرژی تابو و نامتعارف را مهار می سازد.

دلیل اصلی اش این است که روان انسان از یک سیستم دفاعی برخوردار است تا انرژی های منفی که خطر سرکوب دارند را طوری سمت و سو دهد که قدرت تخریبی اش تبدیل به توانایی خلاق شود.
99
کامنت بنویسید...
آخرین مطالب علی ولی خان
شش تاثیر ناگوارِ کمبود رابطه جنسی ! سکس به زندگی معنا و مفهوم می‌بخشد. زنان جذاب، شوهران باشعورتر پیدا می‌کنند . هشت ملاحظه در لحظه بوسیدن . زنان زیباتر، هورمون جنسی‌شان بیشتر نیست . شش نقطه حساس جنسی ناآشنا .. چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ چرا به دام عشق نافرجام می‌افتیم ؟ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۳ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۲ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۱ تناسخ و روانشناسی چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ فرق لذت جنسی زنان و مردان : مردان بذله‌گو، زنان خنده‌رو . مهریه بگیرم یا حق طلاق ؟ شش عادت آدمهای ناراحت و ناگوار ! به این دلایل دوست دارم مجرد بمانم : شش ادعای غلط در باره داروهای افسردگی بخشیدن و فراموش کردن خاطرات تلخ گذشته : پاسخ چهار مرد زیر ۳۰ سال در باره خودارضایی : شعور جنسی یعنی چه ? اشعار اروتیک یک شاعره ایرانی : دلایلی که باعث می‌شود زنان شروع کننده‌ سکس نباشند : مدیریت تجارت جنسی و قیمت‌ها در ایران نویسنده امید حنیف : ریشه‌های سکس در ماقبل تاریخ یکی از دلایل علمی تمایل مردان به جفت جدید رمز و رازِ خودارضایی زنان : چرا بعضی زنان مسن تر، دنبال مردان جوان هستند ? چه نوع افرادی در معرض خیانت هستند ؟