نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/05/17 17:14

آدم‌های خردمند، تنها نمی‌شوند

یکی از جدیدترین تحقیقات نشان داده است آدمها در سه دوره اواخر ۲۰ سالگی، میانه ۵۰ سالگی و دوران کهولت، تنهایی بیشتری احساس می کنند.

سالهای آخر دهه ۲۰ سالگی مصادف است با تصمیمات اصلی در باره شغل و اینکه مدام خودشان را با همسن های شان مقایسه می کنند باعث ایجاد پشیمانی و حس گناه می شود که تمایل به عزلت و تنهایی در بین این افراد را زیاد می کند.

میانه ۵۰ سالگی با تقلیل آشکار نیروی جنسی و بروز بیماری های مزمن، افراد را آشکارا وا می دارد به درون خود بخزند و افکار مربوط به مرگ نیز آنها را افسرده تر می کند. در این دوران، تقلیل انرژی و دست کشیدن از ایده جوان بودن، به مرور آنها را به تنهایی بیشتر سوق می دهد.

در حوالی ۸۰ سالگی طبیعتاً بسیاری از عزیزان و نزدیکان فرد فوت کرده اند و خلا عظیم عاطفی به همراه تقلیل سلامت جسمی، نقش به سزایی در ایجاد حس تنهایی دارد.

قدم بعدی تیم تحقیقاتی تشخیص رابطه بین میزان تنهایی و خردمندی افراد است. شرکت کنندگان در تحقیق در سنجش خردمندی نیز شرکت کردند. در این سنجش توانایی کنترل احساسات شخصی، قدرت تحمل و درک بیشتر سایرین و میزان حس همدردی به دیگران محک زده شد.

افراد هر چقدر معقول تر رفتار کنند شانس تنها شدن شان کمتر خواهد بود. آدم هایی که قدرت تشخیص خوبی دارند رفتارهایی از خود بروز می دهند که کمترین آسیب ها به دوستی های شان می رسد.

آنها در حین قضاوت، همه جانبه تر برخورد می کنند. صبوری و گذشت را می فهمند چون از نکات ضعف خودشان خبر دارند.

The findings are reported in International Psychogeriatrics.
99
کامنت بنویسید...
آخرین مطالب علی ولی خان
تناسخ و روانشناسی چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ فرق لذت جنسی زنان و مردان : مردان بذله‌گو، زنان خنده‌رو . مهریه بگیرم یا حق طلاق ؟ شش عادت آدمهای ناراحت و ناگوار ! به این دلایل دوست دارم مجرد بمانم : شش ادعای غلط در باره داروهای افسردگی بخشیدن و فراموش کردن خاطرات تلخ گذشته : پاسخ چهار مرد زیر ۳۰ سال در باره خودارضایی : شعور جنسی یعنی چه ? اشعار اروتیک یک شاعره ایرانی : دلایلی که باعث می‌شود زنان شروع کننده‌ سکس نباشند : مدیریت تجارت جنسی و قیمت‌ها در ایران نویسنده امید حنیف : ریشه‌های سکس در ماقبل تاریخ یکی از دلایل علمی تمایل مردان به جفت جدید رمز و رازِ خودارضایی زنان : چرا بعضی زنان مسن تر، دنبال مردان جوان هستند ? چه نوع افرادی در معرض خیانت هستند ؟ ده توصیه زناشویی از ۱۰ کتاب : مسئول جدایی در یک رابطه کیست؟ راه حل‌های ساده برای روبرو شدن با افسردگی : شما شبیه کسانی خواهید شد که بیشترین رابطه را با آن‌ها... روانشناسی تکاملی : روانشناسی " ناموس " زندگی رو جدی نگیر . چون هرگز از اون زنده بیرون نمیری ! طبیعی بودن افکار ناخوانده و ترسناک . داستان‌های ممنوع – شکستن روزه جنسی ! اخلاق مردانه : چگونه به زنان توجه کنید ؟ جن های ریش حنایی ! چرا بعضی ها وابستگی شدید به دیگران دارند ؟