نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/05/17 17:09

۹۹ درصد افکار درون مغز ما بیفایده به ذهن ما هجوم می‌آورند

اکثریت بشر فکر می کند که دارد فکر می کند ولی در حقیقت مشغول بروز پیشدواری های ذهن خود هستند. شخصیت موثر تفکر پراگماتیسم « ویلیام جیمز» که یک پزشک بود و بعد فیلسوف شد می گوید: « قوی ترین وسیله دفاعی در باره نگرانی و تنش زندگی این است که بتوانیم یک فکر را بر سایر افکارمان مقدم بدانیم»

از نظر پراگماتست ها ذهن ما یک وسیله است. وسیله ایی که باید برای ما کار کند و در کنترل ما باشد وگرنه به ضرر ما کار خواهد کرد.

تمرین مداوم برای کنترل افکار، تنها راه ما است، یک فن مهم در زندگی که باید آن را یاد بگیریم. اگر نتوانیم به این ذهن پریشان و همواره پراکنده مان مسلط شویم هیچوقت رنگ آرامش و موفقیت را نخواهیم دید. تک تک ما بهتر است بیاموزیم ذهن ما که یک سر دارد و هزار سودا را چگونه مهار کنیم.

برای دقایقی به انواع پیام ها و خطرها و حدس و گمان های ذهن خودتان گوش کنید. ایا چیزی جز انبوه افکار بی درو پیکر متکی بر ترس و نگرانی و گمان نیست؟

تهاجم بی رویه و بی پایان همه این افکار سرشار از تشویش جز شرم و خشم و رنج، واقعا ارمغان دیگری برای ما ندارند.

سوال اساسی که بهتر است از خود بپرسیم این است که عملا چگونه این افکار را در خدمت وضعیت بهتر خود قرار دهیم؟ جوابش کاملا مشخص است. اکثریت شان به درد ما نمی خورند. بیفایده و هدر دهنده احساس و عاطفه و انرژی ما هستند.

پراگماتیسم می گوید بهتر است با دقت تمام فکری که واقعا به درد ما می خورند را تشخیص دهیم. ۱- فکر کردن در باره حل یک مشکل، از جمله معدود افکاری است که بهتر است بر ان تاکید کنیم. ۲- متوجه دانش و شعور خودمان باشیم و تا حد ممکن به آنها برای بررسی انتخاب و تصمیم بهتر پناه ببریم.

آگاه شدن از هجوم همیشگی افکار پراکنده، اولین قدم برای کنترل آنها است. برای همین به محض اینکه درون طوفان افکار پریشان به این حس و تلقین رسیدیم که آدم مثلا احمق یا شکست خورده ایی هستید بدانیم که مجددا سوار افکار ناخواسته شده ایم و دارد ما را به هر سمتی جز شعور و تشخیص خودمان می برد.

اگر در همین لحظه به خودتان اثبات کردید که فقط دارید این کلمات را می خوانید و به انواع افکار ضد این حقیقت ساده رخصت نمی دهید یعنی تمرین موفقی را شروع کرده اید.

تسلط و کنترل شما بر افکارتان، مهمترین عامل برای داشتن زندگی آرام و متعادل است.
99
    کامنت بنویسید...
    آخرین مطالب علی ولی خان
    شش تاثیر ناگوارِ کمبود رابطه جنسی ! سکس به زندگی معنا و مفهوم می‌بخشد. زنان جذاب، شوهران باشعورتر پیدا می‌کنند . هشت ملاحظه در لحظه بوسیدن . زنان زیباتر، هورمون جنسی‌شان بیشتر نیست . شش نقطه حساس جنسی ناآشنا .. چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ چرا به دام عشق نافرجام می‌افتیم ؟ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۳ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۲ او مرا با دنیای واقعی زنانگی آشنا ساخت – ۱ تناسخ و روانشناسی چرا بعضی‌ها مدام مجذوب افراد نامناسب با خود می‌شوند ؟ فرق لذت جنسی زنان و مردان : مردان بذله‌گو، زنان خنده‌رو . مهریه بگیرم یا حق طلاق ؟ شش عادت آدمهای ناراحت و ناگوار ! به این دلایل دوست دارم مجرد بمانم : شش ادعای غلط در باره داروهای افسردگی بخشیدن و فراموش کردن خاطرات تلخ گذشته : پاسخ چهار مرد زیر ۳۰ سال در باره خودارضایی : شعور جنسی یعنی چه ? اشعار اروتیک یک شاعره ایرانی : دلایلی که باعث می‌شود زنان شروع کننده‌ سکس نباشند : مدیریت تجارت جنسی و قیمت‌ها در ایران نویسنده امید حنیف : ریشه‌های سکس در ماقبل تاریخ یکی از دلایل علمی تمایل مردان به جفت جدید رمز و رازِ خودارضایی زنان : چرا بعضی زنان مسن تر، دنبال مردان جوان هستند ? چه نوع افرادی در معرض خیانت هستند ؟