نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/04/7 18:08

در مورد تفسیر خواب :

همه ما خواب می‌بینیم، اما اگر در مرحله خواب REM بیدارمان کنند، به ندرت به یاد می‌آوریم که چه خوابی دیده‌ایم. فرضیه‌های بسیاری درباره رویا وجود دارد. زیگموند فروید اعتقاد داشت رویاها بیان کننده ذهن ناخودآگاه ما هستند که غرایز مختلف را آشکارمی‌سازند. کارل یونگ یکی از هواخواهان فروید نیز اهمیت زیادی برای معانی رویاها قائل است. اما نمادهایی را که یونگ ترسیم می‌کند، بیشتر به فرضیه خود او یعنی ، کهن الگوهای جهانی و ضمیر ناخودآگاه همگانی ، که اغلب از نوع معنوی و مذهبی هستند، نزدیک است .تفسیر خواب از دیدگاه زیست شناسی و روانشناسی :
فرانسیس کرک ، یکی از کاشفان DNA ، بر این باور است که خواب دیدن ، راهی برای جداسازی و دور ریختن اطلاعات حسی است که در طول روز دریافت شده‌اند. هنگامی‌که چنین اتفاقی می‌افتد، سیستم عصبی فعال شده و نهایتا منتهی به رویا می‌شود.
رابین رویستون ، روانپزشک ، بیش از 200 شرح رویا و خواب جمع‌آوری کرده است که ظاهرا مشکلات مربوط به سلامتی را بازگو می‌کنند. برای مثال ، مردی خواب دیده بود که دو پلنگ سیاه او را تعقیب می‌کنند و یکی از آنها پنجه‌اش را در پشت او فرو می‌کند. ماهها بعد ،این مرد مبتلا به بیماری خطرناکی شد که ویژگی آن وجود خال سیاهی در همان نقطه پشت است.
به نظر می‌رسد، رویاها گاهی الهامی برای حل خلاقانه مسائل هستند. مثلا ککوله ، کاشف بنزن ، بعد از این که خواب دید دایره‌ای از مارها هر کدام دم مار بعدی را در دهان دارد، موفق به کشف ساختمان شیمیایی بنزن شد که حلقوی است نه خطی. روانشناسان می‌گویند هر خوابی که می‌بینید، یک مفهوم و معنای کلی دارد که کشفش راحت تر است و یک معنای پنهانی که مهمتر است و کشفش سخت تر و زمانبر تر .برای تفسیر خواب لازم است مفسر خواب دانش روانشناسی لازم را داشته باشد . خواب بیننده باید اطلاعات لازم را به مفسر خواب بدهد . شناخت بیشتر شخصیت و اخلاقیات خواب بیننده
برای مفسر لازم است تا با تحلیل داده های خواب و تطبیق با شخصیت خواب بیننده ، بتواند مفهوم و پیامهایخواب را درک و تجزیه و تحلیل کند . خوابها میتوانند حامل پیامهای مهمی باشند و خطرات و یا بیماریهای روحی و روانی و جسمی را با زبان استعاره بیان کنند . استرس و اضطراب و احساس گناه و افسردگی پنهان و پیدا و همینطور رفتارهای وسواس گونه در خوابهایمان نمود دیگری پیدا میکنند .
99
کامنت بنویسید...
علی ولی خان , aghaye_azad
دوشنبه 23 تیر ، 18:00
خود دین کلش خرافاته . جدیش نگیر
ادامه
الهه  , shaghayeghsahra
دوشنبه 23 تیر ، 17:53
طبق روایات دینی بعضی خوابها تعبیر دارن نمیدونم چقدر علمی هست
ادامه
علی ولی خان , aghaye_azad
دوشنبه 9 تیر ، 21:38
مرسی
ادامه
اوین آکو  , aven67
دوشنبه 9 تیر ، 21:31
جالب بود
ادامه
آخرین مطالب علی ولی خان
راه های ایجاد آرامش : چگونه به او در ۱۵ دقیقه، ارگاسم دهید ؟ زنان چه نفعی از ارگاسم می برند ؟ مزایای پورنوگرافی در دوران کرونا به هفت دلیل باید خواب‌های‌مان را تفسیر کنیم ویژگی های یک روانشناس خوب چیست رابطه فرد سرویس دهنده و فرد خودخواه نشانه های افسردگی در مردان لذت سکس مثل لذت دعا و نیایش است دو اعتقاد شخصی که باعث افسردگی می شوند فروید و سه شخصیت درونی انسان لیست کج‌فهمی های مغز انسان کابوس و رویا، بازی خیالی مغز ما مشخصات آدم‌های خیلی حساس سه تفاوت بین آدم مغرور و فرد با وقار آقایان، چرا مجردید؟ خصلت‌های « بدجنسی» در بعضی آدم‌ها چهار نوع دروغ The Spotlight Effect – فکر می کنید همه به شما چشم دوخته اند لازم نیست همه را همیشه راضی نگه داریم سه خاصیت انسانی که زندگی را دشوار می سازد هفت رفتاری که آدم های با اعتماد به نفس انجام نمی دهند مهمترین سوال زندگی چیست چرا مردان از وابستگی عاطفی می‌ترسند شش نظریه روانشناسی در باره انگیزه و تلاش فردی آدم‌های خردمند، تنها نمی‌شوند افسردگی با ماسک لبخند ۹۹ درصد افکار درون مغز ما بیفایده به ذهن ما هجوم می‌آورند رابطه بین نشخوار ذهنی و افسردگی ! 25 رفتار ممنوعه در زندگی که ارزش هدر رفتن زمان شما را ندارند