نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/04/7 18:04

فکت هایی در مورد خوابهایمان :

1: هر زمانی که میخوابیم ، حتما خواب میبینیم . ولی وقتی بیدار شدیم ممکن است اصلا بیاد نیاوریم ، که در این صورت فکر میکنیم خوابی ندیدیم .

2: از وقتی بیدار شدیم ، هر چه زمان بگذرد جزییات بیشتری از خواب هایمان را فراموش میکنیم .
3: وقتی خواب هستیم گیرنده های حسی مغزمان کاملا فعال هستند و اتفاقات اطراف ما را آنالیز میکنند و اگر خطری حس شود ، با ایجاد تصاویر خاص در خواب ، ما را بیدار میکنند . برای مثال کبریتی را کنار کسی که خواب است روشن کنید . احتمال اینکه خواب آتش ببیند زیاد است .
4: آدمها در خواب تغییر شکل میدهند و خود را پنهان میکنند . مثلا ما در خواب فرد آشنایی را میبینیم . اما همان آدم در خواب با شخصیتی ظاهر میشود که در بیداری چنین شخصیتی ندارد . در تفسیر خواب باید با رد گیری شخصیت آن فرد ، پیام مغزی را دریافت کرد نه ظاهرش !
5 : مغز ما در خواب از تداعی معانی و تمثیل زیاد استفاده میکند . تمثیل ها به شکل تصاویر به ما نشان میدهد . مثلا اگر ما زندگی کردن را در ذهنمان مانند یک غول تصور کنیم ، در خواب میبینیم که مورد هجوم یک غول قرار گرفتیم . مفسران خواب باید باید بتوانند مفهوم پشت پرده یتداعی معانی و تمثیل ها را بفهمند .
6: تمامی اتفاقاتی که ما از لحظه ی تولد تا زمان خواب دیدنمان برایمان افتاده ، چه بیاد داشته باشیمشان و چه فراموش شده باشند ، در شکل گیری تصاویر خواب موثرند و توسط ضمیر ناخودآگاهمان مورد استفاده قرار میگیرند .
7: اتفاقاتی که در 72 ساعت قبل از خواب برایمان می افتد و یا اخباری که میشنویم ، معمولا بیشترین تاثیر را در تصویر سازی در خوابمان دارند .

8: معمولا ما یک یا چند آرزو و میل خودآگاهانه یا ناخودآگاهانه که سرکوب شدند ، را در خوابهایمان میبینیم که به حقیقت تبدیل شده اند .
9 : خیلی از خوابهایمان در طی زمان مشخصی تکرار میشوند . اینگونه خوابها یک معنای کلی دارند و یک معنای پنهانی که معنای پنهانیشان در هرزمان کاملا متفاوت است .
10 : هر خوابی یه تفسیر آگاهانه دارد و یک تفسیر و پیام بسیار پنهان که فقط با تفسیر خواب علمی و پیچیده میشود به آن معنای پنهان رسید . ایت پیامهای پنهان میتواند ریشه ی بسیاری از مشکلات روحی و روانی ما را نشان دهد .
99
کامنت بنویسید...
الهه  , shaghayeghsahra
دوشنبه 23 تیر ، 17:54
جالب
ادامه
آخرین مطالب علی ولی خان
راه های ایجاد آرامش : چگونه به او در ۱۵ دقیقه، ارگاسم دهید ؟ زنان چه نفعی از ارگاسم می برند ؟ مزایای پورنوگرافی در دوران کرونا به هفت دلیل باید خواب‌های‌مان را تفسیر کنیم ویژگی های یک روانشناس خوب چیست رابطه فرد سرویس دهنده و فرد خودخواه نشانه های افسردگی در مردان لذت سکس مثل لذت دعا و نیایش است دو اعتقاد شخصی که باعث افسردگی می شوند فروید و سه شخصیت درونی انسان لیست کج‌فهمی های مغز انسان کابوس و رویا، بازی خیالی مغز ما مشخصات آدم‌های خیلی حساس سه تفاوت بین آدم مغرور و فرد با وقار آقایان، چرا مجردید؟ خصلت‌های « بدجنسی» در بعضی آدم‌ها چهار نوع دروغ The Spotlight Effect – فکر می کنید همه به شما چشم دوخته اند لازم نیست همه را همیشه راضی نگه داریم سه خاصیت انسانی که زندگی را دشوار می سازد هفت رفتاری که آدم های با اعتماد به نفس انجام نمی دهند مهمترین سوال زندگی چیست چرا مردان از وابستگی عاطفی می‌ترسند شش نظریه روانشناسی در باره انگیزه و تلاش فردی آدم‌های خردمند، تنها نمی‌شوند افسردگی با ماسک لبخند ۹۹ درصد افکار درون مغز ما بیفایده به ذهن ما هجوم می‌آورند رابطه بین نشخوار ذهنی و افسردگی ! 25 رفتار ممنوعه در زندگی که ارزش هدر رفتن زمان شما را ندارند