نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/04/3 15:15

در مورد خوابهایی که میبینیم :

خیلی وقتها پیش میاد ما خواب چیزایی رو میبینیم و مشابهش تو عالم واقعیت ، اتفاق می افته . در این حالت اصطلاحا میگیم که خواب ما تعبیر شده !
باید بدونید که داده هایی که مغز و روان ما از اطرافمون میگیره ، خیلی بیشتر از خود آگاهی ماست !
خیلی از این داده ها وارد ضمیر ناخودآگاه ما میشه و در اونجا مورد تحلیل و ارزیابی قرار میگیره . نتیجه ی این تحلیل ها و ارزیابی ها به روان ما در ناخود آگاه ، قدرت پیش بینی اتفاقات رو میده و مغز ما این پیش بینی ها رو در عالم خواب و رویا به ما نشون میده .
بعد ما احساس میکنیم که اون اتفاقات خواب ما تعبیر شده . همه ی اینها فرایندی ذهنی و روانی هست . کارل گوستاو یونگ روانشناس سویسی در نظریه " این همانی " بخشی از این فرایند رو توضیح میده و همچنین در کتاب " انسان و اسطوره هایش " به چند مورد بالینی در این باب اشاره میکنه
جولیان جینز روانشناس آمریکایی و صاحب نظریه ی "دوجایگاهی در روانشناسی " هم در مورد تحلیل داده ها در ضمیر ناخودآگاه و تمثیل سازی اون در خواب و رویا ، تحلیل جالبی داره . نظریه دوجایگاهی به نظر من با منطق بسیار قوی داره ارتباط این موضوع با مسایل ماورایی رو رد میکنه .
اما برای انسان ، با این حجم از دانش کم در مورد جهان هستی ، ماورا الطبیعه بعنوان یه نیاز برای حفظ تعادل روانی شناخته میشه . برای همین مذاهب و اعتقادات دینی ، جادوگری و طلسم و فالگیری و ... همیشه در طول تاریخ بشر با انسان بوده . و خواب و رویا همیشه نقش مهمی در اینعقاید و اعتقادات داشتند . برای همینه که حتی انسان مدرنن امروزی هنوز خودشو محتاج به این باورها میدونن . چون هنوز علامت سئوال های زیادی در ذهن خودشون دارند .
99
کامنت بنویسید...
آخرین مطالب علی ولی خان
سمی به اسم دین به ۳ چیز هرگز نمی‌رسید: دنیا رو آب ببره ، شما کلوپی ها رو خواب میبره !... نمانده دردلم دگر توان دوری ، چه سود از این سکوت و... ... در مورد تفسیر خواب : فکت هایی در مورد خوابهایمان : حامد نیازی دور نباش در این دنیای کوچک؛ در این آغوش... بدون متن اشرار کسانی را گویند که فقط عیوب دیگران را جستجو... نگذارید افراد منفی ، کنترل ذهن شما را در دست بگیرند... من بر این باورم که برای تحقق صلح جهانی نخست باید... یکی از مشکلات روابط، میزان بها دادن به افراد است.... آیا می‌دانید لجبازی کنترلگری و قدردانی نکردن از نشانه‌های... انسان کامل از نظر یونگ : رابطه ها وقتی لانگ دیستنسه: چون میسر نیست من را كام... این یک دو سه روز نوبت عمر گذشت چون آب به جویبار و... در مذهـبِ عـاشقـان رَوّا کی بـاشـد ؟... «و من تک و تنها با همه‌ی آنانی که رفتند، احاطه شده‌... حرفای زیادی با چشمات داشتم فرصت ندادی برات شعر شم... قبل از اینکه عاشق شوید مطمئن شوید عاقلید عشق مرحله... زرنگ اونیه که همه میگن ولش کن این ، تو باغ نیست .... خریت ، حماقت ، کثافت ! محبوبم، تمام زیرنویس های هماهنگ دنیا مال تو زیرنویس... در مورد خوابهایی که میبینیم : در مورد خواب هایی که میبینیم : نیمهِ تاریک وجودمان را بپذیریم صرفا روانشناسی : انسانها در حالت جمعی، خطر بحرانها را زیاد جدی نمی‌گیرند مشکل «خودزشت پنداری» مردان