نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

 اونهای که قصد مشاوره  و روانشناسی دارن لطفا به ایدی @Ravakvainovin  تو تلگرام پیام بدن .
علی ولی خان , aghaye_azad

علی ولی خان

مطالب تصاویر 10
99/04/1 13:38

نیمهِ تاریک وجودمان را بپذیریم

در کودکی به گوشم خواندند که مردم جهان دو گروه هستند:« خوب ها و بدها» من هم مانند بیشتر کودکان سعی کردم تا صفات خوبم را نشان دهم و صفات بدم را بپوشانم. گاه از خودم می‌پرسیدم؛ چرا اینقدر ‌بدهستم و چرا این همه خصوصیات زشت به من عطا شده است؟

آرزو داشتم هیچگونه کاستی نداشته باشم تا همه دوستم بدارند. در نتیجه هنگامی که مسواک نمیزدم، زیاد شیرینی میخوردم و یا خواهرم را کتک میزدم، دروغ میگفتم. هنگامی که سه چهارساله شدم، دیگر حتی متوجه نبودم که دروغ میگویم، چون به خودم هم دروغ میگفتم.

به من می گفتند:« عصبانی نباش، خودخواه نباش، بدجنس نباش، زیاده خواه نباش» به این ترتیب پیام «نباش» در اعماق وجودم نقش بست. این ویژگی های «بد» به سایهِ من تبدیل شدند. هرچه بزرگ‌تر شدم، آن‌ها را به لایه‌های پایین‌تر وجودم می راندم.

در آغوش کشیدن ویژگی تان به معنای دوست داشتن آنها نیست ولی اجازه می‌دهید آن ویژگی در کنار سایر خصوصیات شما حضور داشته باشد.

تشخیص بدی های درون ما، آن را با ارزشتر، یا کم‌ارزش تر از سایر جنبه‌های هویت تان نمی سازد. ما اگر این خصلت های بد را انکار کنیم همه حالات مثبتی نقطه مقابل آنها را نیز در خود دفن می کنیم.

آنقدر وقت صرف پنهان نمودن زشتی خودمان می کنیم که به هیچ وجه نمی توانیم زیبایی های مان را ببینیم. برای همین هیچ گاه نمیتوانیم از بخشندگی خود احساس لذت کنیم چون آن را نقابی بر زیاده خواهی های مان می دانیم.کتاب های دبی فورد

Embracing Your Shadow.
Spiritual Divorce.
Dark Side of the Light Chasers.
The Best Year Of Your Life Kit.
Why Good People Do Bad Things
The Secret of the Shadow
99
کامنت بنویسید...
آخرین مطالب علی ولی خان
سمی به اسم دین به ۳ چیز هرگز نمی‌رسید: دنیا رو آب ببره ، شما کلوپی ها رو خواب میبره !... نمانده دردلم دگر توان دوری ، چه سود از این سکوت و... ... در مورد تفسیر خواب : فکت هایی در مورد خوابهایمان : حامد نیازی دور نباش در این دنیای کوچک؛ در این آغوش... بدون متن اشرار کسانی را گویند که فقط عیوب دیگران را جستجو... نگذارید افراد منفی ، کنترل ذهن شما را در دست بگیرند... من بر این باورم که برای تحقق صلح جهانی نخست باید... یکی از مشکلات روابط، میزان بها دادن به افراد است.... آیا می‌دانید لجبازی کنترلگری و قدردانی نکردن از نشانه‌های... انسان کامل از نظر یونگ : رابطه ها وقتی لانگ دیستنسه: چون میسر نیست من را كام... این یک دو سه روز نوبت عمر گذشت چون آب به جویبار و... در مذهـبِ عـاشقـان رَوّا کی بـاشـد ؟... «و من تک و تنها با همه‌ی آنانی که رفتند، احاطه شده‌... حرفای زیادی با چشمات داشتم فرصت ندادی برات شعر شم... قبل از اینکه عاشق شوید مطمئن شوید عاقلید عشق مرحله... زرنگ اونیه که همه میگن ولش کن این ، تو باغ نیست .... خریت ، حماقت ، کثافت ! محبوبم، تمام زیرنویس های هماهنگ دنیا مال تو زیرنویس... در مورد خوابهایی که میبینیم : در مورد خواب هایی که میبینیم : نیمهِ تاریک وجودمان را بپذیریم صرفا روانشناسی : انسانها در حالت جمعی، خطر بحرانها را زیاد جدی نمی‌گیرند مشکل «خودزشت پنداری» مردان