زینب آ , a.b.c.

زینب آ

 به خداحافظی تلخ تو سوگند نشد  که تو رفتی و دلم ثانیه ای بند نشد
زینب آ , a.b.c.

زینب آ

مطالب

97/10/1 09:22

فحاشی و رفتار زشت محمد باسط درازهی، نماینده مردم سراوان درمجلس

[https://www.aparat.com/v/CecP9]
چهار کودک در آتش سوختند،
رئیس مجلس بدنبال منتشر کننده فیلم نماینده سراوان

قضیه نماینده مجلس و کارمند گمرک چه بود؟
الف- نماینده سراوان ابتدائا و بی جهت به کارمند گمرک که آرام و مودب است (و به مراتب اداری محل کار خود تاکید می کند) سه بار توهین می کند که تو گ.. می خوری از من دستور نمی گیری، تو غلط می کنی از من دستور نمی گیری، مرتیکه ی عوضی. که البته کارمند توهین دوم را عینا به او برمیگرداند و میگوید خودت غلط می کنی که این کار شرعا و قانونا مجاز است چون توهین را عینا مسترد کرده است.
ب- ارباب رجوع پس از اطلاع از نماینده بودن شخص فحاش، عصبانی می شود و می گوید خاک بر سر مملکتی که تو نماینده اش هستی، نماینده سروان در توهین چهارم براحتی می گوید خاک بر سرش بشود بله. (که در اینجا مخاطب توهین کل مردم ایران است) جوان عصبانی تر می شود و با وجود نهی کارمند گمرک و دعوت او به عدم رفتار فیزیکی، نماینده را به بیرون هل می دهد و موقع بازگشت به او می گوید کثافت.

پس لرزه های این قضیه
1_فردای این واقعه، با وجود هزینه های بالای هر دقیقه از وقت مجلس، گویا مجلس چهل دقیقه جلسه غیر علنی جهت بررسی قضیه تشکیل می دهد که حسب برخی محاسبات هر دقیقه مجلس حدود 30 میلیون تومان هزینه دارد یعنی همین جلسه قریب یک میلیارد تومان برای مملکت هزینه داشته است.
2_محمد باسط درازهی با انتشار کلیپی مدعی می شود این مسائل برای ایفای وظایف نمایندگی بوده و با تقطیع و صدا گذاری کلیپ چهل ثانیه از آن بیرون آمده است، و به جامعه بلوچ و اهل سنت توهین شده است که البته اولا تطبیق صدا بر تصویر روشن است و این ادعا مورد قبول جوانان در جامعه مجازی قرار نمی گیرد و با ساخت کلیپ های طنز این ادعا را هجو می کنند. ثانیا اگر کسی مدعی تحریف و تقطیع است باید فایل اصلی را منتشر کند. ثالثا حتی اگر فایل چهار ساعت هم باشد مجوز فحاشی نماینده در قسمتی از آن نیست. رابعا هیچ کار غیر اخلاقی از سمت کارمند مشاهده نمی شود و اگر نماینده با اشخاص بالا دست یا افراد موازی دیگری مشکل دارد دلیل توهین به شخص ثالث نمی شود. خامسا شیطنت خطرناک نماینده برای تحریف اذهان از تخلف شخصی، به سوی ایجاد تفرقه قومی و مذهبی به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و واقعا شیطنت خطرناکی است. و جالب این که همین کارمند از برادران اهل سنت و ترکمن است و ادعای توهین به قومیت ها و مذهب خود ِ طرف اصلا قابل پذیرش نیست.
3_علی کرد رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس مدعی می شود که کارمند به نماینده و جایگاه مجلس توهین کرده و این جلسه سازماندهی شده بوده و فایل طولانی است و تقطیع شده که این ادعاها هم مردود است و اگر توهینی با بیرون انداختن بوده از جانب ارباب رجوع بوده نه کارمند، و کارمند به وظیفه قانونی خود عمل کرده و اتفاقا جایگاه مجلس با فحاشی نماینده و نقض ماده 608 و خصوصا نقض ماده 609 بخش تعزیرات قانون مجازات تضعیف شده است.
4_ چهل نفر از نمایندگان بجای شرمندگی ، با حمایتی عجیب و حزبی از نماینده فحاش خواستار استیضاح وزیر اقتصاد می شوند. که اخباری مبنی بر عذرخواهی وزیر منتشر و سپس تکذیب می شود.
5_در رفتاری عجیب تر علی لاریجانی رئیس مجلس در فایل منتشره از جلسه غیر علنی، بجای دعوت نماینده خاطی به عذرخواهی و یا گذشت، خواستار برخورد با منتشر کننده فایل می شود. که کاربران معروف مجازی متعددی از جمله مسعود مقتدر و امیر تقی نژاد و دیگران با هشتگ من آن فیلم را گرفتم به جواب به این حرف ناموجه پرداختند. امیری معاون رئیس جمهور پرونده کارمند را به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع می دهد و علی مطهری نائب رئیس مجلس که خود سابقه هل دادن نمایندگان و تهدید به کف گرگی و الفاظ نامناسب مانند پفیوز و الفاظ تحقیر آمیز مانند کوچک اف به دیگر نمایندگان را در پرونده خود دارد و از قضای روزگار منصبی بالاتر یافته، انتشار این کلیپ را اشاعه فحشاء می خواند. که همه این موارد فرافکنی و خروج از انصاف و گشتن به دنبال زیر بغل مار است. اشاعه فحشاء هم مربوط به مسائل جنسی و موارد مشابه است و نهایتا به مسائل شخصی افراد مرتبط است نه سوء استفاده از جایگاه نمایندگی و بازی با آبروی مسئولین مملکت و نه نمایندگانی که شرعا و قانونا باید نسبت به رفتارها و گفتارهای اجتماعی خود پاسخگو باشند. و این ادعاها مربوط به عمق نداشتن برداشت های مذهبی است. همانطور که مسیحیت اشتباه رفتند و یک سیلی خورده را به آمادگی به سیلی دوم تصور کردند در حالی که این موضوع مربوط به اختلافات شخصی و حقوق شخصی بود نه احوال اجتماعی افراد، لذا در انجیل یوحنا 18 ص 22 آمده حضرت عیسی ع به صراحت با برخورد فیزیکی دستگیرکندگان خود اعتراض می کند. یا در کتاب معتبر آنها اعمال رسولان 4 ص 24 آمده عیسی ع دعا کرد: خدایا غلامان خود را عنایت کن تا با دلیری تمام با کلام تو سخن گویند.
6- در همان کلیپ جلسه غیر علنی که متاسفانه معلوم نیست چرا منتشر شده و مجلس چرا به حفظ اسرار خود پایبند نبوده مجددا کسی در همان جا، هیئت رئیسه را بی شعور می خواند. و در کمال تاسف نماینده متخلف می گوید یقین بدانید اگر من کوتاه بیایم فردا نوبت شماست. این توصیه یعنی مجلسی که باید به سوگند خود و خدمت به ملت وفادار باشد بهتر است اول مواظب منافع و مضرات خودش باشد.
7- در کنار این مسائل سوالات متعددی در ذهن مردم در اثر اخبار منتشره ایجاد شده که اساسا نماینده سراوان در آن محل چه می کرده؟ آیا برای ترخیص کالای غیر قانونی فردی بنام مهرداد ح وارد شده یا واقعا وظیفه قانونی داشته؟ که مسئولین نظارتی و قضائی باید بررسی کنند. و البته حتی اگر واقعا امر شخصی هم نبوده، باز مجوز توهین و بی اخلاقی به دیگر افراد نیست.
8- در کنکاش رسانه ها اعتبار مدرک تحصیلی نماینده سراوان زیر سوال رفته و وی متهم شده که مدرک تحصیلی خود را با سرقت علمی واضح از سه پژوهشگر آلمانی (منتشره در سال 2008) را شش سال پس از انتشار به همراه عبد ا پ و ناصر ن کپی کرده و به عنوان رزومه به دانشگاه آزاد سراوان تحویل داده و از آن استفاده تحصیلی کرده اند. در مواردی مثلا لفظ لاتین در دو خط آمده و باید میان آن خط فاصله گذاشته می شده و در کپی عینا همان خط فاصله هم بدون ضرورت سطری کپی شده در حالی که نماینده سراوان در تبلیغات انتخابات خود را مسلط به شش زبان دنیا معرفی کرده است. و اینها ضرورت نظارت دقیق تر دانشگاه ها و شورای نگهبان به بررسی سوابق علمی افراد را تاکید می کند. لذا مثلا باید افراد نامزد چند ماه قبل ثبت نام مدارک خود را به دبیرخانه شورا تحویل دهند تا یک فردی که بعد هشت سال یک لیسانس در کشوری خارجی گرفته، خود را در نوشته جات و اظهارات پروفسور معرفی نکند و از آن در مناصب دولتی استفاده نکند.
9- تلخ تر ازین موارد، آقای عثمانی نماینده بوکان به درستی اظهار میدارد احترام مجلس باید حفظ شود اما بخاطر یک کلیپ این همه وقت مجلس گرفته شده و وزیر تهدید به استیضاح می شود اما چهار کودک معصوم در همین زاهدان در اثر اهمال مدارس سوخته و فوت شده اند و مجلس چرا چنین دغدغه ای برای این مردم رنج کشیده ندارد؟ و واقعا پاسخ وجدان نمایندگان به این سوال چیست؟
10- این مسایل همه در حالی است که اخبار زشت و تلخی از دیگر مسئولین و دیگر نمایندگان منتشر می شود، نماینده جلفا نیز توهین مشابهی به افراد و مردم می کند. رئیس بیمارستان آمل توهین دیگری به بیمار تالاسمی می کند. اما آقای جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان می گوید مردم توقع شان را کمتر کنند! آیا توهین های مکرر و علنی یک نماینده مجلس و نقض صریح قوانین و سوء استفاده رسانه های غربزده و ایجاد شکاف بین مردم و حکومت، مسئله کوچکی است؟
11- کارمند اخلاقمدار گمرک محمد بهنیا ، علی رغم حمایت وسیع مردمی در فضای مجازی و نیز حمایت های حضوری برخی افراد خوش سلیقه ، متاسفانه پرونده اش به هیئت تخلفات ادارای واصل شده است. که البته برخی از مجموعه ها همچو ستاد احیاء امر به معروف و مجمع عدالتخواه دانشگاه مازندران و برخی تیم های حقوقی در اقدامی شایسته، خبر از حمایت رایگان از وی داده اند.
12- کماکان افراد غربزده و بلندگوهای خارجی اجنبی رفتار تلخ این نماینده را مکررا در صفحات bbc و رادیو فردا و کیهان لندن و .. منتشر کرده و بطور غیر مستقیم تمام مجلس و تمام مسئولین را همگی غیر منطقی و فحاش و سرگرم دفاع از منافع و میزهای خود معرفی می کنند و کار بجایی رسیده که رضا ربع پهلوی خبیث پیام دلداری به کودکان سوخته مدرسه زاهدان میدهد تا خود را دلسوز مملکت جا بزنند. لذا تکلیف قوه قضائیه مضاعف می شود تا با بررسی فوری و حکم قاطع بر این قضیه مرهمی بر عصبانیت جوانان و مردم عزیز ایران باشند که بله می توان مسئول متخلف را محاکمه کرد و قرار نیست اینها سی سال بعد که دست شان از قدرت کوتاه شد به مجازات برسند که آن موقع هم بازدارندگی موثری نخواهد داشت.
به امید روزی که مردم و مسئولین و ضعیف و قوی، به اخلاقیات ملتزم باشند و همگی مقابل قانون یکسان باشند. و قوای نظارتی قبل از التهاب عواطف جامعه از تخلف افراد صاحب موقعیت، پیشگیری و سپس رسیدگی عاجل و موثر کنند. تا دشمن ازین معایب و مشکلات فعلی اقتصادی سوء استفاده نکند و خود را دلسوز مردم جا نزند.

#نماینده_سراوان
#مدرسه_زاهدان
#لاریجانی
#گمرک
#مجلس
99
کامنت بنویسید...
زینب آ , a.b.c.
شنبه 1 دی ، 13:19
درست میفرمایید جناب مردای ولی از مجلسی که رئیسش لوایح استعماری رو تصویب میکنه انتظار دیگه ای نمیشه داشت...مگر مردم کاری کنند مثل همیشه از دولت و مجلس انتظار نباید داشت
ادامه
امیرحسین مرادی , amirhosain57
شنبه 1 دی ، 12:44
مردم غیرت ندارن باید همه جمع بشوند دفترش مجبورش کنند استعفاء بده تا درس عبرتی باشد برای مابقی نمایندگان . متأسفانه 40 نماینده مجلس از حرکت زشت و کثیف این آدم حمایت کردند!!!
ادامه
زینب آ , a.b.c.
شنبه 1 دی ، 11:11
بله متاسفانه..نماینده ی ایذه هم به یکی از مردم همون شهر توهین کرده..
ادامه
فضه  , ghanariekhamosh
شنبه 1 دی ، 11:09
فقط دنبال ماله كشین یكی از یكی هتاك تر و بی ادب تر
ادامه
زینب آ , a.b.c.
شنبه 1 دی ، 09:36
بله متاسفانه دارن از جایگاه مجلس به نفع منافع شخصی خودشون استفاده میکنند و هیچ کس منافع مردم رو در نظر نمیگیره ..هرکی وارد مجلس میشه فقط به فکر اینه که چطور بیشتر ببره ..شاید در مورد همه صادق نباشه ..ولی اکثرا بله..
باید با نماینده ی خاطی برخورد بشه..اما در مجلسی که همیشه حاشیه ساز بوده و نماینده هایی که با یه شام رای عوض میکنند چطور انتظار میره که از حق و عدالت دفاع بشه
ادامه
ح  , saghira
شنبه 1 دی ، 09:31
باید به اکثرنماینده های مجلس این روزها گفت: مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان
ادامه
محمدعلی قربانی , 110ghorbani
شنبه 1 دی ، 09:26
لاریجانی در مجلس به دنبال پاک کردن صورت مسئله است نه احقاق حق و عدالت
این نماینده به کارمند قانون گرا توهین میکند ، بعد به مردمی که به او رای داده اند توهین میکند
باید با این نماینده خاطی و بی ادب برخورد کرد نه با کارمند درستکار
ادامه
آخرین مطالب زینب آ
این فایل واقعا عالیه .... پاورپوینت آزمایشگاه مصالح ساختمانی - آزمایش درجه... سوالات استخدامی بانک ملت به همراه پاسخنامه دسته:... دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی به همراه... دسته: عمران بازدید: 1 بار فرمت فایل: ppt حجم فایل:... پاورپوینت مهندسی پی (پی گسترده و شمع) پاورپوینت مهندسی... جانم فدای مادر پهلو شکسته ام.... :( خواندن آهنگ محسن ابراهیم زاده در برنامه فرمول یک حمله کارشناس مشهور به وزیر آموزش و پرورش در برنامه زنده فرمول یک علی ضیا اهنگ فوق العاده زیبا و غمگین I STAND ALONE از برایان تیلر طالع احتیاج به كمی استراحت داری فرصتی باید پیدا كرد... گران ترین لبخند جهان.... بازم تسلیت بازم داغی تازه سال 97 داره به آخر میرسه... ... این طوری که نمیشود؛ یعنی هیچ وقت یادِ من نیوفتادی؟... سر گیسوی تو در مشت گره خورده ی باد خبر از خانه ی... یادمان رفت شقایق دل داغی دارد شاپرک در بغل شمع چه... به دنبال آرزوهایم خواهم رفت.... سبکبالترین موجوداتی که آفریدی پرندگان نیستند زنان... ما نه سقراط نه افلاطونیم منطق و فلسفه ی اکنونیم هرچه... یک مشت تردیدم که در باور نمیگنجم از بس گم ام روی... در جنگ و در عشق همیشه این بی گناهان هستند که کشته... امروز دریافتم که هیچ گاه خیاط ماهری نخواهی شد باورت... .................................... ...................................... یک نفر آمد صدایم کرد و رفت با صدایش آشنایم کرد و... من از بافندگـی چیـزی نمیدانم .... میترسم برای دیدارم ، از بهشت به جهنم آید ....