نرم افزار اندروید کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

16:10 1398/02/26
خرید ملک در ترکیه - کتاب ترکی شو رایگان

در این مطلب میخواهیم اطلاعات مهمی در مورد خرید ملک در ترکیه – ترکی شو توضیح دهیم و در پایان نیز در مورد آب ، برق ، گاز و خدمات رفاهی و هزینه آن در ترکیه اطلاعاتی داده شده است. تمامی مطالب برگرفته از کتاب ترکی شو است. برای دانلود کتاب ترکی شو کامل میتوانید به سایت زیر مراجعه کنید :
استخدامی.com

خرید ملک در ترکیه

جذابیت های داشتن یک خانه در ترکیه واضح می باشد. شما می توانید دقیقا چیزی که می خواهید را بخرید، حتی درجایی که دوست دارید. شما می توانید براساس نیازهای خود آن خانه را تزیین کنید و تغییر بدهید. ممکن است به این درک برسید که این کار ارزش دارد.

اگر وام مسکن برای شما در دسترس می باشد، هزینه بازپرداخت وام شما همین قدر یا حتی ارزان تر چیزی است که می خواهید برای اجاره پرداخت کنید. البته، هنوز ضرر و زیان هایی نیز وجود دارد:

 • - مهم تر از همه این است که قیمت ملک می تواند پایین و همچنین بالابیاید- و درواقع از اواخر سال ۲۰۰۰ این اتفاق افتاده است.
 • - قیمت خرید یک ملک (برحسب هزینه ها و مالیات ها) بسیار قابل توجه می باشد: معمولا بین ۸٪ تا ۱۰٪ قیمت ملک باید مالیات بدهید.
 • - قیمت فروش یک ملک بعد از خرید نیز دارای اهمیت می باشد.
 • - لیر ترکیه درحال حاضر (ماه ژوئن سال ۲۰۱۷) بخاطر آشوب در منطقه دستخوش تغییر می باشد.

بنابراین، اگر قصد شما فقط اسکان کوتاه مدت در یک خانه می باشد و قطعا نمی خواهید یک ملک نامناسب را بخرید و سپس به این نتیجه برسید که بعد از چندسال دوباره قصد برگشت به ترکیه رادارید نباید این هزینه ها را متحمل بشوید.

در ترکیه انواع زیادی ملک وجود دارد. به فصل خرید ملک درترکیه از کتاب ترکی شو مراجعه کنید.


آگاهی از تبلیغات مربوط خرید به ملک

تعجبی ندارد که با وجود افراد زیاد از ملیت های مختلف، خرید، فروش یا اجاره ملک در ترکیه می تواند کمی گیج کننده باشد. مهم ترین مسائل که باید بدانید موارد زیر می باشند:

 1. در ترکیه، سطوح کف براساس روش انگلیسی/ اروپایی تعریف می شوند: بخشی از ساختمان در سطح زمین به عنوان طبقه همکف شناخته می شود، طبقه بالای آن هم طبقه اول و الا تا آخر.
 2. معمولا املاک براساس تعداد اتاق های مشخص تعریف می شوند. یک ملک "e;یک به اضافه یک یک"e; اتاق خواب تک و یک اتاق نشیمن دارد. یک ملک "e; سه به اضافه یک"e; سه اتاق خواب و یک اتاق نشیمن دارد.
 3. اگر ملکی بیشتر از یک اتاق داشته باشد در تبلیغ چنین ذکر می شود که ملک دارای یک آشپزخانه و یک اتاق خواب می باشد که هنگام محاسبه آنها شمرده نمی شوند.
 4. بطور کلی، هرچیزی که در تبلیغ عنوان نشود وجود هم نخواند داشت. بنابراین، دنبال این عبارات باشید، سیستم گرمایشی مرکزی (kalorifer/merkezi isitma)، تهویه هوا (klima)، آسانسور/ بالابر (asansor)، و پارکینگ (park Alani) یا گاراژ (garaj).

اجاره به قصد خرید ملک در ترکیه

به دلیل بحران مالی در اواسط سال ۲۰۰۰، زمانی که امور بانکی برای آندسته که قصد خرید یک ملک را داشتند تقریبا غیرقابل دسترس بود، اجاره به قصد خرید در برخی از کشورها کاملا رایج شد. مالکان مشتاق هستند ملک خودشان را بفروشند، و از نرخ سود ناچیز باخبرهستند و اگر آنها پولی که از فروش ملک دریافت می کنند را سرمایه گذاری کنند حداقل ۵۰٪ از هزینه فروش فراهم می شود و بقیه هزینه را ماهانه با وام مسکن پرداخت می کنند. معمولا در ترکیه این کار انجام نمی شود.

اسباب و اثاثه

افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند بین کسانی که هیچ اسباب و وسایلی باخود نمی آورند و کسانی که حداقل چند مورد از وسایل واسباب را با خود می آوردند ۵۰/۵۰ هستند. برای اطلاعات بیشتربه بخش درمورد انتقال دارایی و اموال خود کتاب ترکی شو مراجعه کنید. کسانی که هیچ چیز نیاوردند، یا کسانی که نیازدارند در ترکیه اسباب و اثاث بخرند، خواهند دید که فروشگاه های لوازم خانگی بسیار زیادی وجود دارد. ترک ها دوست دارند که پول زیادی را صرف خرید اسباب و وسایل کنند و به طور مرتب آنهارا جایگزین وسایل قبل کنند. بیشتر اسباب و اثاثه موجود در ترکیه جدید هستند و بیشتر آنهانسبت به اسباب و وسايل چند دهه قبل که سنگین و تراش خورده بودند طراحی مدرن و ساده و دلپسند دارند. مغازه های کمی هم وجود دارند که اسباب و وسایل عتیقه می فروشند، همچنین مغازه های کوچکی وجود دارد که اسباب دست دوم (اما نه عتیقه) می فروشند. این ها ارزش دیدن دارند و این امکان را به شما می دهند که برای یک آپارتمان کوچک بیشتر وسايل را با صد یوروخریداری کنید.


خدمات رفاهی در ترکیه

برق

برق توسط یک شرکت انحصاری محلی تامین و مدیریت می شود، که منطقه به منطقه متفاوت می باشد. اما، خود برق توسط دولت تامین می شود. هیچ تامین کننده جایگزین وجود ندارد. بیشتر برق بواسطه گاز (روسی) و دستگاه های توان حرارتی زغال سنگ تولید می شود. همچنین دستگاه های تولید برق بواسطه آب نیز رایج می باشد. برق هسته ای نیز روش دیگری می باشد. دستگاه های خورشیدی و بادی درحال رواج می باشند.

قیمت ها به مقدار برق مصرفی شما بستگی دارد. میانگین برای یک آپارتمان دوخوابه همراه با دستگاه تهویه که ازدستگاه گرمایشی گازی استفاده می کند، برق حدودTRY ۱۵۰ (۳۳پوند/۳ یورو/ ۴۲ دلار آمریکا) در ماه می باشد. اگر دستگاه گرمایشی برقی استفاده کنید، درزمستان حدودTRY۵۰۰ (۱۱۰پوند/۱۲۶یورو/۱۴۱دلارآمریکا ) می باشد و در تابستان حدود TRY۳۰۰( ۴۴پوند/ ۵۰ یورو/ ۵۷ دلار آمریکا) می باشد.

قبوض برق شما ماهیانه پرداخت می شوند. زمانی که برق برای شما وصل می شود پیش پرداخت وجود ندارد. تعداد کمی از کارمندان شرکت برق به زبان های خارجی صحبت می کنند.


آب

منبع آب لوله کشی کل ترکیه به جز برخی مناطق دور را پوشش می دهد. آب لوله کشی برای آشامیدن سالم می باشد اما گاهی مزه شیمیایی دارند و مردم ترکیه ترجیح می دهند آب تصفیه شده یا آب معدنی بنوشند. آب تصفیه شده و آب معدنی در بیشتر اغذیه فروشی ها و سوپرمارکت ها قابل دسترس می باشد. در ترکیه روش رایج برای گرفتن آب سفارش تلفنی می باشد : بطری های آب آشامیدنی ۱۹ لیتری در بیشتر شهرها و روستاها قابل دسترس می باشد.

قوانین مربوط به تامین آب لوله کشی مانند برق می باشد. هزینه آب برحسب متر مکعب می باشد. هزینه معمول هرماه برای یک خانه دوخوابه حدود TRY۴۰ (۸ پوند/۱۰ یورو/۱۱دلار آمریکا) که این هزینه برای آب و فاضلاب می باشد.


گاز

در ترکیه منبع گاز لوله کشی طبیعی وجود دارد. این منبع ۷۸ تا ۸۱ استان را پوشش می دهد. در برخی مناطق که خیلی گرمسیرهستند( در جنوب و غرب) یا مناطق محروم ( در جنوب وشرق) پوشش گاز لوله کشی وجود ندارد.

گاز توسط دولت تامین می شود، بنابراین ارزان می باشد. درمناطقی که گاز لوله کشی وجود ندارد، و بسیاری از بخش های دیگرکشور، مردم از سیلندرهای گاز استفاده می کنند. سیلندرها در سوپرمارکت ها و فروشگاه های دیگر قابل خرید می باشند. هزینه یک سیلندر۱۲ کیلوگرمی دوباره پرکردنی حدود TRY۸۵ (۱۹پوند/۲۱یورو/۲۴دلار آمریکا) خواهد بود، هرچند این هزینه نسبتا از شهر به شهر متفاوت می باشد.


فاضلاب

تنها نیمی از مردم ترکیه به سیستم مناسب جمع آوری فاضلای مجهز می باشند. برخی از این سیستم ها ( باز حدود نیمی از خانه ها) سیستم های شهری می باشند. این بدین معنی ست که آنها توسط شهر یا روستایی که شما درآن زندگی می کنید تامین می شوند و براحتی با پرداخت هزینه به آنها مجهز می شوید و هزینه آنها بصورت سالانه پرداخت می شوند. هزینه فاضلاب شهری همراه با هزینه آب مصرفی شما می باشد.

سیستم های دیگری ساخته شدند و با یک اشتراک یا پروژه خاصی اجرا می شوند. در این حق اشتراک، منزل شما از قبل متصل به سیستم آنها شده است و شما ملزم به پرداخت هزینه راه اندازی آنها خواهید بود و این هزینه ها جز هزینه های طبیعی اشتراک یا هزینه سرانه شما می باشد ( به بخش جوامع مالکان مراجعه کنید).

هزینه راه اندازی یک سیستم فاضلاب مشترک معمولا بصورت جداگانه در هزینه سرانه شما نشان داده نمی شوند. نیمی دیگر از منازل در ترکیه یا انبار فاضلاب جداگانه دارند یا متصل به یک سیستم فاضلاب می باشند که براحتی به دریا ریخته می شوند. انبار های فاضلاب کاملا قانونی می باشند و بخوبی قابل استفاده می باشند، اما مسئولیت نگهداری آنها با شماست که سرموقع مشخص آنها را تخلیه کنید.

امروزه تخلیه مستقیم فاضلاب به دریا غیرقانونی می باشد و همه آنها باید جایگزین شده باشند. اما خیلی از آنها هم نشده اند. اگر منزل شما چنین سیستمی دارد شما باید هزینه جایگزینی را هم پرداخت کنید، زیرا شما باید فورا این کار را انجام بدهید. هزینه نصب انبار فاضلاب معمولا TRY۳۰۰۰ می باشد. اگرشما قصد خرید یک ملک رادارید وکیل شما باید قوانین موجود را بررسی کند.


جمع آوری ضایعات (زباله/ فضولات)

جمع آوری ضایعات ( زباله) در همه جای ترکیه انجام می شود و هزینه آن همزمان با مالیات شهرداری پرداخت می شوند. این بخش کوچکی از مالیات مربوط به املاک می باشد که لازم است بصورت سالانه به اداره شهرداری محلی پرداخت بشود. این هزینه با مالیات مربوط به املاک بصورت سالانه محاسبه می شود. جمع آوری ضایعات براساس شهرداری متنوع می باشد. می تواند روزانه، هفتگی یا بین این دو انجام بشود.


بازیافت

ضایعات جمع آوری شده خانگی به روش درستی بازیافت نمی شوند. بیشتر آنها در زمین دفع می شوند. درنتیجه این کار، ترکیه یکی ازبدترین روش های بازیافت در اروپا را دارد، و تنها ۲٪ از تمام ضایعات بازیافت می شوند.


تلفن

خدمات تلفن در ترکیه توسط یک شرکت اصلی فراهم می شود(Trk Telekom) اما دیگر تامین کنندگان کابل اکنون تحت لیسانس وارد بازار شدند و از زیرساخت ترک تلکام استفاده می کنند.تا چندسال پیش، کمبود خطوط تلفن وجود داشت و شاید می شنیدین که خیلی مشکل بوجود می آمد- و شاید ماه ها طول می کشید که تلفن قطع می شد. این مسئله دیگر حقیقت ندارد.

شما می توانید بصورت آنلاین تماس تلفنی برقرار کنید، با تلفن (با یک ترفند اگر تلفن نداشته باشید) یا با تماس به یکی از ادارات ترک تلکام. تنها درصورتی که وسط حومه شهر زندگی کنید تقریبا ۴۸ ساعت طول می کشد تا به خط تلفن متصل بشوید. وگرنه اگر در حومه شهر باشید و خانه شما نیاز به خط تلفن جدید داشته باشد حدود هفت روز طول می کشد تا به خط تلفن متصل بشوید.

تنها شماره های خاص برای اهداف خاص در ترکیه همیشه وصل می باشند مانند خطوط تلفن آتش نشانی، آمبولانس و پلیس که همه اینها اخیرا با شماره ۱۱۲انجام می می شوند. اما، شماره های قدیمی هنوز می توانند برای کسانی که روش سنتی دوست دارند استفاده بشوند. آنها از این قرار می باشند:

 • ۱۱۵- خط اورژانسی پلیس
 • ۱۵۶- ژاندارمری ( مرکز پلیس روستایی)
 • ۱۱۰- خط اورژانسی آتش نشانی
 • ۱۵۸- گارد ساحلی
 • ۱۲۱-خرابی تلفن

معرفی کتاب کانادایی شو راهنمای مهاجرت به کانادا

قصد معرفی کتاب مفیدی بنام کانادایی شو را داریم که در آن اطلاعات بسیار کاربردی و مفید برای مهاجرت به کانادا آورده شده است. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید ابتدا این کتاب را مطالعه کنید تا در راه مهاجرت به کانادا کمترین ضرر و زیانی را ببینید. برای دانلود کتاب کانادایی شو میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.
مهاجرت به کانادا

همچنین برای اطلاعات بیشتر درمورد شرایط و روش های مهاجرت به سایر کشور ها و کار در کشور های دیگر مثل کار در بلژیک – کوچر و ... میتوانید به سایت کوچر به نشانی www.koucher.com مراجعه کنید.