نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

مشاهده رپورتاژ آگهی

12:10 1398/11/20
3 روش برای تشخیص کالا و خدمات با کیفیت شرکت ها و سازمان ها

در این مطلب یاد می گیریم که چگونه به کیفیت محصولات و خدمات یک شرکت و سازمان پی ببریم. اینکه آیا ادعای یک شرکت در بالا بودن سطح کیفی خدمات و تولیداتش واقعی است یا نه. با ما همراه باشید ، ایزوسیستم برای شما توضیح می دهد که مراحل تشخیص میزان کیفیت محصولات و خدمات یک شرکت چگونه است. اهمیت گواهینامه ایزو ، علامت استاندارد و رضایت مشتریان که ناشی از اخذ ایزو معتبر می باشد نیز به طور کامل در این مقاله تشریح می گردد:

اهمیت خرید کالا و خدمات با کیفیت

در سال 2020 هستیم و بیش از پیش صنایع و اصناف رقابتی شده اند. قوی تر ها مانده اند و ضعیف تر ها در حال حذف شدن هستند. اگر شغل و درآمدی دارید این حق شماست تا با این تورم و هزینه های غیر ضروری که بعضا اجتناب ناپذیرند بهترین انتخاب ها را داشته باشید. قطعا ارزان خرید همیشه دال بر برنده بودن نیست. یک ضرب المثل انگلیسی معروف در این باره می گوید: " آنقدر ثروتمند نیستم که جنس ارزان بخرم" که کنایه از این است که جنس ارزان خریدن عموما مساوی است با پول دور ریختن.

لذا اهمیت خرید کالا و خدمات با کیفیت بیش از پیش مشخص می شود تا با مدیریت هزینه ها بهترین انتخاب ها صورت پذیرد. در ادامه نحوه تشخیص کالا و خدمات با کیفیت بیان می گردد:

1- کالایی بخرید که علامت استاندارد ایزو داشته باشد

به یک فروشگاه مراجعه کنید و محصولی از یک برند معروف مثلا یک چیپس یا سس را انتخاب کنید اگر به پشت بسته بندی محصول دقت کنید خواهید دید که در 99% موارد نام استانداردهایی همچون ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 22000 و ... بر پشت بسته بندی درج شده است.

استانداردهای ایزو ، استانداردهایی جهانی هستند که عمدتا به مباحث کیفی و مدیریتی می پردازند. لذا اگر محصولی خریداری کردید که بر روی آن محصول علامت استاندارد ایزو وجود دارد عموما نشانگر این است که آن مجموعه به کیفیت محصولات خود توجه ویژه داشته است. و اگر از سازمانی می خواهید خدمتی دریافت کنید می توانید تصویر گواهینامه ایزو را در محل آن مجموعه ، وب سایت یا بر روی اسناد اداری آن ها جستجو کنید. صدور ایزو برای شرکت هایی انجام می پذیرد که الزامات استانداردها را اجرایی کرده باشند.

2- کالایی را در اولویت قرار دهید که علامت استاندارد ملی داشته باشد

اگرچه استاندارد ملی و علامت استاندارد برای تمام محصولات اجباری نیست ولی عمده محصولات مهم نظیر مواد خوراکی و لوازم خانگی و ... ملزم به دریافت این نشان هستند. البته سایر شرکت هایی هم که محصولشان برای دریافت این نشان اجبار ندارد هم می توانند به صورت تشویقی این علامت را دریافت کنند.

قطعا محصولاتی که دارای نشان استاندارد هستند هم از نظر ایمنی و سلامت در سطح بالاتری هستند و هم اینکه حس بهتری در هنگام استفاده به مشتری خواهند داد.
البته خدمات و شرکت های خدماتی نمی توانند نشان استاندارد دریافت کنند که به شما توصیه می کنیم همان مورد یک یعنی گواهینامه ایزو اولویت قرار گیرد.

3- رزومه و نظر مشتریان قبلی آن ها را بررسی کنید

اگر می خواهید خریدی عمده انجام دهید یا خدمتی قابل تامل دریافت کنید ارزش دارد تا حتما نظرات مشتریان قبلی آن ها را بررسی کنید. برای بسیاری از محصولات در فروشگاه های اینترنتی امکان درج نظر فراهم شده است که می توانید با جستجو پیرامون محصول مربوطه از نظرات کاربران آن به طور کامل مطلع شوید.

ولی در خصوص شرکت ها خدماتی این موضوع به طریقی متفاوت انجام می شود. برای بررسی نظرات مشتریان می توانید از شرکت مربوط درخواست رزومه کنید و بهتر است با چند مورد آن ها تماس بگیرید و کیفیت کار شرکت خدمات دهنده بپرسید.

برخی از شرکت های پیشرو در عرضه خدمات نظیر ایزوسیستم ، برای اثبات سطح کیفی خدمات خود نمونه های زیادی از رضایت نامه مشتریان قبلی خود را در وب سایت خود بارگذاری می کنند تا مشتریان جدید با آسودگی خاطر از خدمات آن ها استفاده کنند.

در این مطلب 3 روش برای تشخیص کالا و خدمات با کیفیت را به طور کامل توضیح دادیم.

در صورتی که مایلید برای سازمان خود گواهینامه ایزو دریافت کنید می توانید از برترین مرکز ارائه خدمات کیفی و مدیریتی یعنی ایزوسیستم که دارای پروانه رسمی از وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و به عنوان رتبه 1 کشور هم انتخاب شده است، اقدام نمایید. برای این منظور کافی است تا با شماره های 33444814-023 و 33444813-023 تماس حاصل فرمایید.