نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

مشاهده رپورتاژ آگهی

23:45 1398/11/9
خدمات رمز یکبار مصرف OTP

امروزه امنیت به همان مقدار که در زندگی فیزیکی و واقعی ما مهم است در دنیای وب و همینطور فضا های مجازی نیز اهمیت دارد، به هر حال شما ممکن است یک طراح سایت، برنامه نویس و توسعه دهنده و همینطور بازی ساز باشید، برایا ین کار نیاز به طی یک سری مراحل جهت نصب و راه اندازی نرم افزار هایی خواهید داشت که با کاربر تعاملی ایجاد کرده و یا این که یک عملیات احراز هویت خواهند داشت.

اگر با واژه رمز های یک بار مصرف آشنا باشید احتمالا می توانید این مفهوم را خیلی سریع درک کنید. One Time Password در واقع یک تکنولوژی جامع است که در لحظه به شما پسورد یک بار مصرف می دهد.

https://backority.ir/images/382552.png

در این صورت هم امنیت افزایش یافته و هم نیازی نیست که کاربران پسورد را ذخیره سازی کرده و یا این که آن را حذف کنند.

آوانک به عنوان یک سرویس پیشرو در زمینه ارائه خدمات کد اعتبار سنجی امکانات ویژه ای را درا ین زمینه در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. می توانید برای طراحی صفحات وب، توسعه پنل های کاربری و همینطور در بازی ها و برنامه های اندرویدی و موبایلی از آن استفاده کنید.

مزایای استفاده از رمز یک بار مصرف

وب سرویس رمز یکبار مصرف امن ترین روش برای احراز هویت در فناوری است، هیچ محدودیتی در زمینه ارسال کد وجود ندارد، نیازی نیست که نگران هزینه باشید، بهترین و به صرفه ترین انتخاب خواهد بود.

رمز پویا (Dynamic Password) یا رمز یک بار مصرف ((One-Time Password (OTP) یک نوع رمز عبور (Password) است که تنها برای یک تراکنش یا ورود به سیستم معتبر است. به زبان ساده تنها یک بار می‌توانید از آن استفاده کنید. رمز پویا نقطه مقابل رمز ثابت است.

https://backority.ir/images/240571.jpg

سرويس اعتبارسنجي (Verification) آوانک مي تواند با ارسال کلمه عبور يکبار مصرف صوتي به تلفن ثابت و همراه، امکان احراز هويت کاربران وبسايت و اپليکيشن شما را (حتي به صورت دو مرحله اي) فراهم آورد.

می توانید از این ویژگی ها در اپلیکیشن ها با موضوعات مختلف، بازی ها در پلتفرم های مختلف و حتی فروشگاه های اینترنتی استفاده فرمائید.

وب سرویس رمز یکبار مصرف آوانک

سرویس اعتبار سنجی آوانک، نه در لیست سیاه مخابرات و نه در هیچ لیست سیاه دیگری قرار نخواهد گرفت؛ در نتیجه مطمئن ترین راه برای عبور از این محدودیت ها را انتخاب نموده اید.

تعرفه ارسال در سرویس اعتبار سنجی بر مبنای تعداد ثانیه های ارسال شده است، پس نیازی به خرید پالس های بلند مدت ندارید؛ در آوانک ارسال هر رمز یکبار مصرف 70 ريال است.

https://backority.ir/images/583423.jpg

الگوریتم های تولید این رمز برای پیش بینی OTP هایی که توسط مهاجم به سختی قابل شکستن می شونداز الگوهای شبه تصادفی یا تصادفی ویا تابع هش (Hash) استفاده می کنند. توابع هش براحتی قابل تولید هستند. اما برعکس، برای بازخوانی آن بدون کلید امری ناممکن است.الگوریتم های OTP در جزئیات با هم بسیار متفاوت هستند.

کد اعتبار سنجی خود را حرفه ای طراحی کرده و بدون دغدغه هایی که روی سرویس های دیگر وجود دارد، به توسعه کسب و کار و تجارت خود بپردازید.