نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

مشاهده رپورتاژ آگهی

23:35 1398/10/28
فاکتورهایی که در خرید اینترنتی کتاب باید به آن توجه کنیم؟

شاید زمان آن فرا رسیده که برای پیدا کردن و خرید کتاب مناسب از شیوه های سنتی و ورق زدن آن فاصله بگیریم و به سمت گزینه هایی مانند خرید اینترنتی کتاب برویم. فقط کافی است کتاب های معروف و عمومی دنیا مانند هری پاتر یا ملت عشق را در گوگل جستجو کنید تا با انبوهی از فروشگاه‌های اینترنتی کتاب مواجه شوید.

این قدرت دنیای مجازی است که اطلاعات کتاب ها را به صورت ساده و مختصر در اختیار ما قرار می دهد. ما می‌توانیم با کمک خرید کتاب به صورت آنلاین خیلی راحت و با کمترین زحمت به آنها برسیم.

اما در جریان فروش اینترنتی کتاب به چه فاکتورهایی توجه داشته باشیم؟

دسترسی به بهترین گزینه ها در خرید اینترنتی کتاب

مسلماً وقتی که در یک فروشگاه کتاب هستیم کتابهای مختلف را ورق می‌زنیم و مقدمه یا چند صفحه اول آن را می خوانیم، بیشتر به دنبال ارتباط بهتر با نویسنده کتاب و سبک نویسندگی او هستیم. اگر به دنبال آثار نویسنده های برتر دنیا باشیم، کار ما خیلی راحت تر است و نیازی به مطالعه حجم وسیعی از آن نداریم. اما اگر اخیراً کتابخوان شده ایم و در مورد کتاب‌های مختلف اطلاعات نداریم، این مقدمه کتاب یا خلاصه آن است که می‌تواند ما را نسبت به محتویات آن مطلع کند و خرید کتاب را برای ما ساده می کند.

بنابراین اگر قصد خرید اینترنتی کتاب را دارید، در وهله اول باید بتوانید در سایت فروشنده خلاصه ای در مورد آن کتاب و شرایط آن ببینید و سپس در مورد آن قضاوت کنید.

دسته بندی کتاب های عمومی، زبان و کمک درسی

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که در جریان خرید اینترنتی کتاب های عمومی می تواند به شما کمک کند، دسته بندی کتابها بر مبنای معیارهای مختلف است. حتی کوچکترین کتابخانه در کوچکترین شهر یا روستا چنان حجمی از کتاب دارد که در نظر گرفتن آنها برای خود کتابفروش هم سخت است. حالا فرض بگیرید که شما وارد یک سایت فروش کتاب شده اید و همه کتاب ها بدون دسته بندی و کاملاً به هم ریخته پیش روی شما قرار می گیرند. طبیعتاً پیدا کردن گزینه های جدید و ناشناخته برای شما تبدیل به یک کار غیرممکن می‌شود.

این در حالی است که در سایت کتابچی ما می‌بینیم که کتاب های عمومی، زبان و کتاب کنکور به گروه های مختلف تقسیم بندی شده اند تا ما به عنوان خریدار خیلی راحت گزینه مطلوب را پیدا کنیم و برای پیدا کردن کتاب مورد نظرمان زمان زیادی صرف نکنیم.

معرفی کتاب های جدید عمومی

تعداد کتاب های نوشته شده در حوزه های عمومی بسیار زیاد هستند. این وسعت از مطالب و ژانر در حوزه نویسندگی یک موضوع طبیعی است و به تنوع در سبک نویسندگی مربوط میشود. حالا حتی یک کتابخوان حرفه‌ای هم برای پیدا کردن محبوب ترین کتاب خود در فروشگاه کتاب دچار چالش می شود و سخت است که جدیدترین کتاب ها در ژانر های مختلف را پیدا کند. این چیزی است که معمولاً کتابفروشی ها با یک قفسه مجزا آن را مشخص می‌کنند و کتاب های جدید خود را در آنجا قرار می دهند.

کتابچی کتاب‌های خود را از جهات مختلفی مانند: ژانر، نویسنده، انتشارات، مقطع، درس و … دسته بندی کرده. در صفحه هر دسته می‌توانید کتاب‌های جدید و پرفروش آن دسته را ببینید.

ارائه کتب در ژانرهای مجزا

یکی از ویژگی های جالب و منحصر به فرد سایت کتابچی، دسته بندی کتاب ها بر مبنای ژانر های مختلف است. این ویژگی باعث می شود که کسانی که به فکر پیدا کردن ژانر جنایی یا ژانر وحشت هستند، نیازی به گشتن در بین کتاب های متعدد عمومی نداشته باشند و بلافاصله به سراغ همان گزینه بروند.

فراموش نکنیم که خرید اینترنتی کتاب برای دسترسی آسان کاربران طراحی شده است و به همین دلیل سایت فروشنده باید نهایت تلاش خود را برای ساده تر کردن روند خرید در نظر بگیرد.

ارائه شیوه آسان برای خرید اینترنتی کتاب

در ضمن آسان کردن جستجوی کتاب، در نظر گرفتن مواردی مانند امکان بازگشت کالا یا حتی استفاده از پشتیبانی، اعتماد مخاطب را برای خرید بالا می‌برد. کتابچی هم امکان ارسال به سراسر ایران را در نظر گرفته و هم گزینه های دیگری مانند پشتیبانی، ۷ روز ضمانت بازگشت و پرداخت در محل را هم برای مشتریان خود گذاشته است.