نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

مشاهده رپورتاژ آگهی

16:53 1398/10/26
بهترین روش انتخاب و خرید منابع کنکور نظام جدید

تا حالا با خودتون فکر کردید اگه منبع مناسبی برای مطالعه انتخاب نکنید چه بلایی سر نتیجه کنکورتون میاد؟ چجوری بین این همه ناشر، کتاب مورد نظرمون رو انتخاب کنیم؟ امروز قصد داریم کتاب هایی رو معرفی کنیم که هم بهترین باشه و هم بتونه بهتون بیش‌ترین کمک رو بکنه.

یکی از مهم‌ترین تصمیم هایی که کنکوری ها هر سال باید بگیرن، انتخاب بهترین منابع کنکور هست! از بین این همه ناشر و موسسه چاپ کتاب های کمک آموزشی، انتخاب بهترین منبع کنکور ریاضی، تجربی و انسانی کار ساده ای نیست؛ کنکوری ها نیاز دارن تا از بین این همه کتاب کمک درسی، بهترین منبع روی برای کسب بالاترین درصد انتخاب کنن.

هر داوطلبی برای رسیدن به موفقیت در کنکور، به سه فاکتور:

 • منبع خوب
 • برنامه خوب
 • انگیزه و تلاش
نیاز داره، و ما در این مقاله می خوایم یکی از سه فاکتور مهم، یعنی منبع خوب رو بررسی کنیم، در ادامه با ما همراه باشید:


کتاب تست عربی جامع نظام جدید؛ انتشارات خیلی سبز

کتاب تست عربی جامع، یکی از کتاب های انتشارات خیلی سبزه، ابتدای هر درس آموزش و یادآوری در مورد قواعد عربی کنکور اومده، بعد اهداف اصلی این کتاب مشخص شده، بعد هم درسنامه کامل و کاربردی، از دل درسنامه ها، جداول آموزشی کتاب درسی و کادر های مختلف بیرون اومده، تمامی این مطالب در کنار هم، یادگیری کامل شما رو از عربی کنکور کامل می کنه.

بعد از درسنامه های مفصل برای هر فصل، وقت سنجش خودتون، با تست های عربی می رسه. تست های این کتاب، موضوع بندی شده و به بخش های تست های واژگان عربی، تست های ترجمه، تعریب و مفهوم عربی کنکور و پرسش های چهارگزینه ای مربوط به قواعد عربی کنکور تقسیم شده و در نهایت هم با پاسخنامه کامل تکمیل شده که دیگه نیازهاتون از یک کتاب رو به طور کامل بر طرف کنه.

لغت و املا کنکور نظام جدید؛ انتشارات الگو

محتوای کتاب لغت و املا کنکور کتاب لغت و املا کنکور، کامل و مناسب جهت بررسی لغت و املای کنکوره، همین باعث شده این کتاب مناسب دانش آموزایی که پشت کنکور هستن و یا دانش آموز پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم هستن باشه.

بخش های مختلف این کتاب شامل ۱۲ فصل، که هر کدوم شامل درسنامه های مختلف و پس از درسنامه، سوالات تستی هستن، که در نهایت مجموعه از تست ها در فصل دهم و یازدهم نگارش شده و پاسخ اون ها در فصل دوم به صورت کاملا تشریحی به چاپ رسیده.

اگر بخوایم کمی به بخش های کتاب نزدیک بشیم، باید بگیم کتاب شامل بخش هایی با عنوان:

 • دو کلمه حرف حساب: بررسی سوالات چهارگزینه ای در رابطه با لغت و املا و تکنیک های پاسخ به این سوالات.
 • لغت و املای درس به درس: لغت های با و بدون معنی از پایه های دهم تا دوازدهم به صورت معکوس.
 • زنجیره های املایی: نگارش معانی مختلفی در رابطه با یک لغت که از محبوب ترین بخش های این کتاب محسوب می شه.
 • صد بیت و صد متن املایی: کاربرد لغات در جملات و عبارات فارسی.

زبان انگلیسی جامع کنکور؛ انتشارات مبتکـران

تا وقتی که انتشارات مبتکران هست و دکتر شهاب اناری مسئول تالیف این مجموعه از کتاب هاست، زبان کنکور، پیشنهاد دیگه ای بجز انگلیسی جامع کنکور اناری نمی تونه داشته باشه! خوشبختانه دکتر اناری بسیار خوب بر روی این کتاب کار کرده و در کتاب به دانش آموز قول داده شده که اگر از این کتاب به عنوان منبع استفاده کنه، درصد خیلی بالایی رو توی کنکور کسب می کنه؛ این کتاب شامل بخش های زیر است:

 • زبان انگلیسی سال دوازدهم شامل ۳ درسنامه است که هر کدوم به ترتیب آموزش گرامر، سوالات مربوط به گرامر، آموزش واژگان، آموزش تکنیک های درک مطلب انگلیسی و کلوز تست هستن.
 • بخش دوم شامل درسنامه های کامل سال یازدهم و دهم هست که گرامر پایه کنکور رو کامل پوشش می‌ دن و پر از تست های گرامر واژگان هست که در قسمت دوم کتاب می تونید ببینید.
 • در نهایت، انتهای کتاب هم ۵ ضمیمه در نظر گفته شده که شامل نکات مهم سال های قبل، افعال چند کلمه ای، اصطلاحات و هم آرایی های کتاب های درسی هستن میشن.

دین و زندگی دوازدهم؛ انتشارات سفیرخرد

مدتیه که کتاب دین و زندگی سفیر خرد هم در میان کنکوری ها جا باز کرده و به عنوان یکی از برترین منابع دین و زندگی کنکور نظام جدید به شمار می ره. مزیتی که این کتاب نسبت به کتاب های دیگه داره، تست های تالیفی و مفهومی و استفاده از سوالات منتخب آزمون های گزینه دو و قلم چی استفاده شده. ویژگی های کتاب شامل موارد زیر می‌شن:

 • بخش آیات و روایات، حجم وسیعی از سوالات مفهومی کنکور های چند سال اخیر را تشکیل داده.
 • رنگ متفاوت کلمات کلیدی هر آیه برای ارتباط بیشتر دانش آموز با مفهوم اصل آیات.
 • توضیح مفهومی و پیام هر آیه، تا حد امکان به صورت جامع، کامل، به زبانی ساده و مطابق متن درس.
 • بخش ارتباط ها، مشابهت ها، تناسب های معنایی که در آخر پیام آیات و روایات بیان شده تا کمک زیادی به یادآوری و دوره مطالب و موضوعات دین و زندگی می کند.

خرید بهترین منابع کنکور ۱۳۹۹

انتخاب یک فروشگاه اینترنتی خوب و مطمئن که علاوه بر داشتن تمامی کتاب های کمک درسی ناشران معتبر از مقطع اول دبستان تا کنکور، دارای بررسی های کاربردی و جامع در خصوص کتاب ها باشد، کمی سخت است؛ فروشگاه اینترنتی دانش لند، به روز ترین فروشگاه اینترنتی در بررسی و فروش کتاب های کمک درسی می باشد، اگر کنکوری هستید و به دنبال خرید بهترین منابع کنکور نظام جدید با تخفیف ویژه و ارسال رایگان هستید، به وبسایت دانش لند مراجعه کنید.