نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

مشاهده رپورتاژ آگهی

09:30 1398/10/12
فراز و نشیب‌های دریافت ویزا و وقت سفارت انگلیس چیست؟

انگلیس همان کشوری است که با نماد اتوبوس‌های قرمز دو طبقه بین مردم شناخته می‌شود. خیابان‌های پایتخت انگلستان یعنی لندن، با وجود این اتوبوس‌ها رنگ و روی دیگری دارند و دیدنی‌تر از جاهای دیگر به نظر می‌رسند. برای سفر به انگلستان و شهرهای جذابش لازم است که حتماً ویزای انگلیس داشته باشید. در واقع این ویزا، همان اجازه ورود شما به کشور انگلیس است که برای دریافت آن باید مراحلی را پشت سر بگذارید. در این مطلب شما درباره‌ی فراز و نشیب‌های دریافت ویزا و وقت سفارت انگلیس اطلاعات بیشتری کسب می‌کنید.

برای دریافت ویزای انگلیس از کجا باید شروع کنیم؟

این سؤال در ذهن اکثر متقاضیان ویزای انگلیس و علاقه‌مندان سفر به این کشور نقش می‌بندد. بهترین پاسخ برای آن هم این است: "جمع‌آوری مدارک لازم برای ویزا". قبل از هر کاری لازم است که شما مدارک کاملی داشته باشید تا به سفارت ارائه دهید. این مدارک شامل مواردی مثل شناسنامه، کارت ملی برای اثبات هویتتان، مدارکی برای اثبات موقعیت شغلیتان مثل فیش حقوقی و مدارک مالی می‌شود. اما به طور کلی مثلاً اگر قصد سفر تفریحی و توریستی به کشور انگلستان را دارید، باید مدارکتان را طوری تهیه و جمع‌آوری کنید که برگشت شما به وطنتان را تأیید کند.

از آن‌جایی که سفارت مدارک هر فرد را با توجه به موقعیتش مورد بررسی قرار می‌دهد کسی نمی‌تواند ویزا شدن شما را با مدارکتان تضمین کند. مشاوران آژانس سالیان سفر با توجه به تجربه‌ی چندین و چند ساله‌ای که در زمینه ویزای انگلیس دارند، می‌توانند در زمینه تهیه مدارک و دریافت وقت سفارت انگلیس به شما کمک کنند.

خب حالا بعد از تکمیل مدارک باید چه اقدامی انجام دهیم؟ جواب این سؤال در مرحله‌ی دوم خلاصه شده است:

دریافت وقت سفارت انگلیس

از سال 2011 که سفارت انگلیس در کشورمان تعطیل شد، کار مسافران برای دریافت ویزا کمی سخت‌تر شد؛ اما با تأسیس دفاتر VFS مشکلات به حداقل رسیدند. این نکته را یادآوری کنیم که وقتی از وقت سفارت انگلیس در تهران صحبت می‌کنیم، منظورمان همان شعبه VFS سفارت است که به نیابت از سفارت انگلیس امور مربوط به ویزا را پیگیری می‌کند. برای دریافت وقت سفارت انگلیس باید از طریق سایت سفارت اقدام کنید، فرم‌های لازم را پر کنید و هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید.

به غیر از تهران امکان دریافت وقت سفارت انگلیس در شهرهای دیگر مثل استانبول، آنکارا، دبی و ابوظبی هم وجود دارد. عده‌ای به‌خاطر شلوغی سفارت انگلیس در تهران یا برای سرعت در انجام امور مربوط به ویزا، وقت سفارتشان را در کشورهای همسایه مثل امارات یا ترکیه می‌گیرند. یعنی مدارک را از طریق سایت آپلود می‌کنند و برای انجام انگشت‌نگاری به سفارت می‌روند. حالا در این مرحله باید منتظر جواب سفارت باشند که از طریق ایمیل برای آن‌ها ارسال می‌شود.

این ایمیل می‌تواند شامل چند مورد باشد: اولی این که جواب ویزا مثبت است و فرد متقاضی باید برای الصاق مهر ویزا روی پاسپورتش دوباره سفر برود. برای فرار از این سفر هم راه دیگری به نام پیکاپ ویزا وجود دارد که در ادامه بیشتر راجع‌به آن صحبت خواهیم کرد. پاسخ دوم این است که نقص مدارک وجود دارد و لازم است که مدارک بیشتری ارائه شود. پاسخ سوم هم عدم موافقت با ویزاست که دلایل آن هم در ایمیل ذکر می‌شود.

پیکاپ ویزای انگلیس چیست؟

همان‌طور که گفتیم اگر از طریق شعبه‌های کشورهای خارجی برای ویزای انگلیس استفاده کرده باشید، بعد از این که جواب ایمیل به دستتان رسید، باید یک بار دیگر پاسپورتتان را برای مهر شدن به همان شعبه ببرید. اما چون این کار هم وقت آزاد احتیاج دارد و هم هزینه‌بر است، اکثر متقاضیان به دنبال راه جایگزینی برای آن هستند.

درست همینجاست که پیکاپ ویزای انگلیس قدم به میدان می‌گذارد. با کمک پیکاپ ویزای انگلیس شما پاسپورتتان را به شخصی مطمئن و قابل اعتماد می‌سپارید تا به وکالت از طرف شما امور مربوط به ویزا را پیگیری کند. به این ترتیب هزینه و وقت کمتری صرف می‌کنید. در آخر امیدواریم سفر خوشی به انگلیس و شهرهای دیدنی‌اش داشته باشید.