نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

مشاهده رپورتاژ آگهی

00:15 1398/10/11
هیتر گلخانه و هیتر مرغداری

هیتر گلخانه و هیتر مرغداری هر دو دارای کارکرد یکسانی هستند و تنها تفاوت آنها فقط در دودکش دار بودن یا نبودن آنهاست. هیتر گلخانه معمولا دارای اگزوز هستند تا گاز های حاصل از احتراق از طریق اگزوز به بیرون از محیط گلخانه منتقل شود. ولی هیتر مرغداری چنین ویژگی ندارد یعنی بدون دودکش است و تمامی گاز های تولید شده همراه با گرما به درون مرغداری منتقل می شود و به دلیل اینکه در مرغداری های بزرگ، فن های غول آسایی به جهت تهویه هوای سالن وجود دارند، بنابراین این گاز ها حین تهویه از سالن خارج خواهد شد و هیچ گونه ضرری برای طیور نخواهد داشت.

ولی محیط گلخانه این چنین نیست، گلخانه باید آرام و گرم بماند بنابراین استفاده از هیتر های مخصوص مرغداری برای گلخانه اصلا درست نیست و این گاز ها برای محصولات گلخانه ای کاملا مضر می باشد. زیرا گاز های تولید شده حاصل از احتراق گاز یا گازوئیل حاوی انواع مواد سمی نظیر گوگرد، فسفات، نیترات، کربن و ... می باشد که برای گل ها و گیاهان و حتی انسان به شدت مضر می باشد.

بهترین هیتر گلخانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

طی مقاله ای که در فروشگاه اینترنتی eig-shop منتشر شده، بهترین هیتر برای گلخانه باید دارای راندمان بالایی باشد تا حداکثر گرما را با حداقل میزان مصرف سوخت تولید نماید. هم چنین برخی از هیتر های موجود در بازار همانند هیتر های گروه صنعتی اسکندری دارای کارکردی کاملا اتوماتیک بوده و به محض افزایش دمای گلخانه، به صورت خودکار هیتر را خاموش می کند و در این هیتر ها از چهار لایه ایمنی استفاده شده تا از انفجار هیتر یا سوختگی موتور و قطعات داخلی جلوگیری به عمل آید.

از جمله هیترهای مخصوص گلخانه که توسط این کارخانه تولید می شود شامل هیتر گلخانه آرارات، هیتر یا بخاری گلخانه سوپر آرارات، هیتر pf220 و گرماساز pf110 می شود که همگی دودکش دار بوده و دارای کارکردی کاملا اتوماتیک و چهار لایه امنیتی می باشند و مخصوص انواع گلخانه های صیفی جات و گل های سرشاخه ای و آپارتمانی ساخته شده است که البته برخی افراد از آنها در مرغداری، سالن پرورش انواع طیور، سالن های تولیدی و ورزشگاه ها استفاده می کنند که هیتر در این مکان ها نیز جوابگو خواهد بود.

هیتر های مرغداری چه ویژگی هایی دارند؟

معمولا از هیتر های دودکش دار برای مرغداری های کوچک استفاده می کنند تا گاز های سمی حاصل از احتراق سوخت، مرغ ها و یا سایر طیور را مسموم نسازد ولی در مرغداری های خیلی بزرگ به دلیل عدم جوابگویی هیتر های دودکش دار از چند هیتر بدون دودکش استفاده می کنند که اصطلاحا به آنها جت هیتر نیز می گویند، بدین دلیل به آنها جت هیتر می گویند که تمامی گرمای تولید شده همراه با دود را به درون سالن می دمد و فن های بزرگ تهویه هوا این دود ها را به بیرون هدایت می کند تا به کف سالن راه پیدا نکرده و مشکلی برای طیور ایجاد نکند.

جت هیتر ها نیز همانند هیترهای گلخانه ای دودکش دار از دو نوع سوخت گاز یا گازوئیل تغذیه می کند و خریدار بنا به صرفه اقتصادی و نوع سوخت در دسترس می تواند مشعل های مخصوص گاز یا گازوئیل و یا دو گانه را بر روی هیترها نصب نماید. تمامی جت هیتر ها دارای راندمان 100درصد می باشند زیرا هیچ گونه پرت دمایی یا هدر رفت گرمایی ندارند و تمامی گرمای تولید شده را به درون سالن منتقل می کند. گروه صنعتی اسکندری جت هیتر های 50 هزار و 110 هزار را تولید و عرضه نموده است.

منظور از هیتر اتوماتیک چیست؟

معمولا با گفتن کلمه اتوماتیک به یاد دستگاه یا رباتی می افتید که همه کار ها را خودش به تنهایی و بدون دخالت انسان انجام می دهد. هیتر اتوماتیک نیز دقیقا همین عمل را انجام می دهد، یعنی وجود ترموستات و هوش مصنوعی در هیتر گلخانه و جت هیتر ها این امکان به وجود می آید که هیتر به صورت خودکار دمای گلخانه یا مرغداری را تنظیم نماید، بدین صورت که هنگام کاهش دما خود به خود روشن شده و هنگام افزایش دما به صورت خودکار مشعل را خاموش می کند و تا زمان خنک شدن کامل کوره همچنان اجازه کار به فن های درون هیتر را خواهد داد.

از نمونه های ایرانی و باکیفیت هیتر گلخانه و مرغداری می توان به هیترهای گروه صنعتی اسکندری اشاره نمود که با الگوبرداری از نمونه های آلمانی و اسپانیایی ساخته شده اند و علاوه بر کارکرد کاملا اتوماتیک دارای 4 لایه امنیتی می باشند که امنیت گلخانه یا واحد پرورش شما را به صورت صد درصدی تضمین خواهد نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بخاری های خودکار یا هیتر های اتوماتیک می توانید به فروشگاه اینترنتی eig-shop.com مراجعه فرمایید.

منظور از وجود چهار لایه امنیتی در هیتر های اسکندری چیست؟

اگر به فروشگاه ای آی جی شاپ (eig-shop) مراجعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که تمامی هیتر های موجود در سایت دارای چهار لایه امنیتی هستند ولی این لایه های امنیتی کدام ها هستند؟

اولین لایه امنیتی فیوز کم آمپر یا آمپر پایین نام دارد که وسیله ای بسیار ساده و کاربردی بوده و هنگام نوسان برق از کار می افتد و مانع از آسیب به سایر قطعات داخلی هیتر می شود.

دومین لایه امنیتی ترمینال ریلی rtp نام دارد که بعد از فیوز کم آمپر قرار دارد و در صورت رسیدن جریان برق پر فشار به آن، دچار اخلال شده و مانع از رسیدن جریان برق به موتور و مشعل می شود. در لایه سوم امنیتی ترموستات ایمنی قرار دارد که دقیقا در کنار کوره نصب شده و در صورت رسیدن دمای کوره به 300 درجه سانتی گراد، مشعل را خاموش می کند تا از انفجار کوره جلوگیری به عمل آید.

در لایه چهارم ایمنی سوپاپ اطمینان یا دریچه تخلیه قرار دارد که در صورت عمل نکردن ترموستات ایمنی و افزایش بیش از حد دمای کوره این دریچه در اثر فشار زیاد گرما باز شده و گرمای اضافی تخلیه خواهد شد، بدین ترتیب از انفجار و خسارات احتمالی جلوگیری خواهد نمود. بایست بدانید که هیتر یکی از مهمترین تجهیزات گلخانه و مرغداری می باشد که بایست در خرید آن دقت کافی را داشته باشید.