نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

21:47 1400/03/19
مزایای طراحی نرم افزار حسابداری فروشگاهی

در این مطلب، قرار است که نرم افزار حسابداری فروشگاهی که نمونه‌ای از نرم افزار حسابداری است را مورد بررسی قرار دهیم. تلاش کرده‌ایم که بیانی ساده از این مفاهیم را ارائه کنیم. همچنین، مزایای مهم نرم افزار حسابداری را فهرست کرده ایم تا بیشتر متوجه اهمیت آن بشوید. در ادامه هم، مجموعه معتبری که در زمینه طراحی و تولید انواع نرم افزار حسابداری متخصص است را معرفی کرده‌ایم.

 

تعریف حسابداری چیست؟

بهتر است که در ابتدا تعریفی خلاصه از مفهوم حسابداری داشته باشیم. اینگونه، درک بهتری از مفاهیم اصلی یعنی (نرم افزار حسابداری) خواهیم داشت. به طور کلی، می توانیم حسابداری را به این صورت تعریف کنیم: به فرآیندی که تمام فعالیت های مربوط به معاملات و اطلاعات مالی را ثبت، تجزیه و تحلیل می کند، حسابداری گفته می شود. معمولاً، انجام عملیات حسابداری به شیوه های سنتی و دستی، کاری سخت و طاقت فرسا می باشد. از این رو، برای سهولت و سرعت بیشتر در انجام کارهای مالی، از دستگاه های کامپیوتری و نرم افزار حسابداری کمک گرفته می شود.

نرم افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار حسابداری، جلوه ای از گسترش فناوری و تکنولوژی می باشد که در مکانیزه شدن امور مالی نقش مهمی ایفا می کند. در واقع، به متخصصان حسابداری و صاحبان مشاغل مختلف کمک می کند تا پردازش معاملات و مدیریت حساب های مجموعه خودشان را به خوبی انجام بدهند. به عنوان مثال، فروشگاه های کوچک و بزرگی که به نرم افزار حسابداری فروشگاهی مجهز باشند، به راحتی و بدون انجام دستی محاسبات سنگین، فاکتور و صورتحساب معاملات مختلف را ایجاد می کند.

 

اهمیت استفاده از نرم افزار حسابداری

همانطور که می دانید، روزانه حجم بالایی از تراکنش ها و معاملات متنوع در فروشگاه ها اتفاق می‌افتد. از این رو، ثبت آنها به صورت دستی و تهیه یک تصویر مالی از فعالیت های مجموعه، کار زمان بری خواهد بود. این نرم افزار کمک می کند تا این کارها به شکل ساده تری انجام شوند. بسیاری از محاسبات مالی به شکل خودکار و درون نرم افزار اتفاق می افتد. طبیعتاً، به میزان قابل توجهی در زمان و انرژی صرفه جویی خواهد شد. در این صورت است که صاحبان مشاغل مختلف، با آرامش خاطر بیشتری بر روی اهداف استراتژیک مجموعه تمرکز خواهند کرد.

 

عملکرد نرم افزار حسابداری

با توجه به نوع مجموعه، کارهای متنوعی را می توان به کمک نرم افزار حسابداری فروشگاهی انجام داد. از کارهای معمولی مانند ورود و خروج مالی گرفته تا تحلیل های پیچیده تری که موجب کنترل مدیریت بهتر می‌شود، قابل انجام خواهند بود. به عنوان مثال، پردازش فاکتورها، پرداخت های بانکی و آنلاین، ردیابی موجودی کالا، تهیه گزارشات منظم و....

مزایای نرم افزار حسابداری

 

ویژگی و مزایای یک نرم افزار ایده آل

به طور کلی، نرم افزاری ایده آل و مناسب است که بتواند حجم بیشتری از نیازهای کاری مجموعه را برطرف سازد. در اینجا، برخی از ویژگی هایی که موجب برتری یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی می‌شود را فهرست کرده ایم:

_ تست رایگان: در گام اول، بایستی که استفاده آزمایشی از نرم افزار حسابداری به شما ارائه شود. در این حالت می توانید چند معامله را بر روی نرم افزار پیاده سازی کنید و قابلیت نرم افزار را در عمل مشاهده نمایید.

_ کاربری آسان: یکی از اهداف پیدایش نرم افزار ها، ایجاد رفاه بیشتر برای کارکنان می باشد. پس، برنامه‌ای که به عنوان نرم افزار حسابداری فروشگاهی انتخاب می کنید، بایستی که دارای محیط ساده و آسانی برای کاربر باشد. به عبارتی، در عین سادگی و راحتی بتواند نیازهای ضروری را برطرف کند. بیشتر اوقات، منو های غیر ضروری  و اضافی در محیط برنامه، کاربر را گیج و سردرگم می کند.

_ چند کاربره: پرسنل های مختلفی در مجموعه ها وجود دارند که بایستی به نرم افزار حسابداری و اطلاعات مالی دسترسی داشته باشند. پس یک نرم افزار ایده‌آل، امکان اضافه کردن کاربران را ارائه می کند.

_ اتوماسیون: برخی از فرآیند ها در این نرم افزار  هستند که به طور مکرر و یا منظم نیاز به اجرا شدن دارند. مثلاً، ارسال فاکتور ها، یادآوری پرداخت ها، و.... پس، یک نرم افزار مناسب کارهای بیشتری را به طور خودکار انجام می دهد تا حتی الامکان از عملیات دستی جلوگیری شود.

_ امنیت:  نرم افزار به دو شکل آفلاین و آنلاین وجود دارد. البته نوع آنلاین مزایا و برتری هایی دارد که بیشتر مشاغل از آن استقبال می کنند. به هر حال، از هر نوع استفاده می کنید، امنیت داده ها مسئله مهمی است. معمولاً، تامین امنیت در حالت آنلاین به عهده شرکت ارائه دهنده می باشد. یکی از مزایای نرم افزار حسابداری آنلاین این است که بخشی از داده ها به شکل ابری و خارج از سازمان نگهداری می‌شوند. بنابراین، در برابر سرقت و دستکاری توسط افراد مختلف، از امنیت بهتری برخوردار می‌باشد.

_ قید مکان و زمان: یک نرم افزار ، زمانی ایده آل تر می شود که بتوانید از مکان های مختلف و در هر ساعت از شبانه روز به امکانات آن دسترسی داشته باشید. مثلا، در زمان رفتن به ماموریت.

اینها، بخشی از مزایای این نرم افزار بودند که بیان شد. البته، انتخاب برخی از این قابلیت‌ها را می‌توان با توجه به نوع کسب و کار، اضافه یا حذف نمود.

محیط نرم افزار حسابداری فروشگاهی قیاس

 

نرم افزار حسابداری فروشگاهی قیاس

نرم افزار حسابداری قیاس، انواع نرم افزار حسابداری شرکتی، نرم افزار حسابداری فروشگاهی و... را طراحی و تولید می کند. این مجموعه، در سال ۱۳۷۴ با هدف اتوماسیون سازی مشاغل، شروع به کار نمود. در طی فعالیت خودش، همواره تلاش کرده تا نرم افزارهای به روز و با کیفیتی را ارائه نماید. نرم افزار فروشگاهی قیاس شاپ که توسط نرم افزار حسابداری قیاس عرضه شده است از ویژگی های مطلوبی برخوردار می باشد. این نرم افزار، بهترین نرم‌افزار حسابداری و مالی است که به صورت یکپارچه بر روی ویندوز، وب و موبایل پیاده سازی می شود. محیط کاربری راحتی داشته و به طور خودکار نصب می گردد. بر روی صندوق فروشگاهی نیز قابل نصب است و از امنیت و سرعت بالایی برخوردار می باشد و بسیاری از ویژگی های یک نرم افزار مطلوب را دارد. البته این مجموعه محصولات متنوع دیگری هم متناسب با سفارش شما مشتریان گرامی طراحی می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید بر روی آدرس اینترنتی www.gheyas.com کلیک نمایید. همچنین، می توانید با کارشناسان متعهد این مجموعه معتبر به شماره تماس ۰۲۱۶۱۹۵۲تماس گرفته و از مشاوره و دریافت دمو رایگان  بهره مند شوید.