نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

00:44 1400/03/11
چگونه یک کسب و کار جدید راه بیندازیم | توصیه هایی برای شروع کسب و کار | مشاوره راه اندازی کسب و کار

چگونه یک کسب و کار جدید راه بیندازیم ؟

اگر در ذهنتان سوال چگونه یک کسب و کار جدید راه اندازی کنیم مدام مطرح میشود باید نکاتی را به صورت اصولی یادبگیرید.

برای راه اندازی هر کاری حتما با بهانه های زیادی مواجه میشوید ولی مطمئن باشید با تلاش میتوانید به نتیجه برسید. در این جهان ترسوهای خوش فکر فراوانند. افراد اندکی به دنبال رویاهایشان میروند و آنها را به حقیقت می رسانند و بر ترس خود غلبه میکنند. البته شایان ذکر است که هر تجارتی مسئولیت های فراوانی را به همراه دارد و فکر کردن و پذیرفتن این مسئولیتها خیلی اوقات باعث رها کردن آن رویا و شغل میشود. اما اینها بهانه هایی بیش نیست و باید این ترس ها را شناسایی کرد و درصدد رفع آنها برآمد و راه حل های مناسب را برای کنار گذاشتن افکار منفی پیدا کرد.

مسائل را ساده بگیرید، اگر برای ایجاد یک شغل، فکر های مناسبی درسر دارید باید برای عملی کردن آنها اقدام کنید. در مرحله اول از تجملات و تجهیزات فروان فاصله بگیرید و مهارت های خود را بالا ببرید و کیفیت کالا و کار خود را به خوبی ارائه دهید و انتظارات مشتری را با ظرافت و تمرکز برآورده کنید.

اگر دوست دارید یک کار کوچک را راه اندازی کنید شغلی که در آن هستید را از دست ندهید. زیرا این مرحله نیاز به زمان دارد و بر این تمرکز کنید که هدف خود را مرحله به مرحله به پیش ببرید. در ابتدا هر چه در ذهن دارید را بر روی کاغذ بیاورید تا تمرکزتان بیشتر شود.

چگونه یک کسب و کار جدید راه بیندازیم

توصیه هایی برای شروع کسب و کار

توصیه هایی برای شروع کسب و کار مانند نقشه گنج برای شما مهم است.پس:

خود را امتحان کنید و از خود بپرسید چرا میخواهید این کار را انجام دهید و در خود هنر و قدرت انجام این کار را میبینید. همچنین سوالاتی از این دست و این سوالات شما را به تجارتتان نزدیکتر میکند و کمک میکند که بفهمید چه چیز هایی برای شروع نیاز دارید و از چه کسانی میتوانید کمک بگیرید.

داشتن هدف و ایده ای متفاوت مهمترین قدم برای شروع راه است و همچنین چشم انداز ۵ ساله یا ۱۰ ساله برای خودتان در نظر بگیرید و ببینید آیا در آن جایگاهی که مد نظر دارید و معقول است قرار خواهید گرفت؟

وارد عرصه بازار شوید و با فراد متفاوت مشورت کنید و از آنها سوالات خود را در زمینه شغلیتان بپرسید و برای تحقیق در مورد شغل مورد نظر بهتر است که از ۳ گروه از افراد مشورت بگیرید.

 • افراد متخصص در زمینه مورد نظر
 • افراد شکست خورده
 • افرادی که در حال حاضر در حال انجام این شغل هستند.

برنامه کاری برای خود داشته باشید و برنامه تان را مکتوب کنید، تحقیقات نشان داده است که افرادی که به اهدافشان میرسند آنها را مکتوب کرده اند و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی داشته اند.

برای رونق بخشیدن به کار خود بهتر است از تبلیغات نترسید. بسیاری از سایت های تبلیغاتی قابلیت درج رایگان آگهی را دارند و شما میتوانید برای شروع از آنها بهره ببرید.

مکان مورد نظر خود را تعیین کنید و موارد مربوط به شغلتان را در نظر بگیرید مثل عملکرد شغلتان ،دسترسی های موردنیاز،اجاره و .....

مشاوره راه اندازی کسب و کار چه کمکی به ما میکند

مشاوره راه اندازی کسب و کار چه کمکی به ما میکند ؟

در حال حاضر افراد زیادی به دنبال شغل و شروع کسب و کار جدیدی هستند و هر روز ایده های جدید و به روز برای کسب وکار  به ذهنشان خطور میکند ولی راه عملی کردنشان را نمی دانند. شخصی که بتواند ما را در حوزه کاری مد نظرمان راهنمایی کند و مسیرهای پیش رو و مسیر های درست و غلط را به ما قبل از شروع به کار نشان دهد مشاوره کسب و کار است ‌.
مشاورین سعی بر این دارند تا میزان ریسک کاری که ایده ی آن به ذهنتان آمده را به به کمترین حد ممکن برسانند. امکان دارد درآمد یک شغل بسیار سودآور و پر منفعت باشد ولی با روحیات شما و توانمندی های شما سازگار نباشد پس شما در آن شغل به موفقیت نمی رسید . اصلی ترین قسمت شروع کسب و کار آنلاین برآوردن سرمایه یا جذب سرمایه لازم برای آغاز فعالیت است. بعضی افراد برای شروع کار سرمایه کافی را در اختیار دارند ولی نحوه شروع کار و فعالیت و گام های بعدی را نمی دانند و یا بعضی افراد هستند که سرمایه کافی برای شروع ندارند ولی با راه های جذب سرمایه می توانند یک کسب وکار خوب را شروع کنند که راه حل تمام این کار ها در دست مشاوران شغلی است .
با مشورت گرفتن از مشاورین می توانید مشکلات و موانع پیش رو را بشناسید و راه حل های تاثیرگذار از سوی آنها دریافت کنید ودر زمان خود صرفه جویی کنید چون دیگر لازم به آزمون خطا کردن راه های مختلف نیست و آنها نتیجه کار را به شما نشان میدهند. اصولا مشاورین کسب وکار با نظرات عادلانه خود نسبت به عملکرد شخص میتوانند خطاهای پیش رو را شناسایی کرده و برای آینده شغلی کارتان برنامه ریزی صحیحی داشته باشید.

 

مشاوره کسب و کار چیست ؟

همه ما میدانیم که هیچ انسانی کامل نیست و هر شخص درهر مرتبه ای نیاز به مشورت دارد. مشاوره کسب وکار یکی از شغل هایی است که درحوزه اقتصادی میتواند تفاوت های بزرگی به وجود بیاورد.
به فردی که از بیرون به داخل یک سیستم مرتبط باهم و با نگاهی اجمالی می نگرد و فرصتها و تهدیدهای پیش رو را به مدیران به منظور عملکردهای اجرایی ، آسیب پذیری ، تجزیه و تحلیل و درنتیجه راه را در مسیر اجرا آسان تر و دایره امنیت را بیشتر میکند مشاور کسب و کار گفته میشود. عموما صاحبان مشاغل هنگامی که لازم  به کمک داشته باشند و در پروسه ای که درپیش رویشان است احتیاج به کمک داشته باشند و ادامه مسیر و آینده شغلی مسیر پیش رو را برایشان معلوم کند و یا زمانی که احساس کنند که احتیاج به تحولی در کار و شرکت است به مشاورین کسب و کار رجوع میکنند. اغلب مشاورین کسب وکار از تیم کار آفرینان متخصص هستند که میدانند چه چیزهایی برای موفقیت درکسب وکار احتیاج است.
یک مشاور کسب وکار خوب باید حدالمقدور برای دریافت اطلاعات درمورد کسب وکار، با شخص مراجعه کننده و صاحب کسب وکار وقت بگذارد و تمام جزئیات کار و فعالیتهای شرکت را تحلیل کرده و میداند چه عملکردی در جایگاه درست و مسیر درست خود قرار دارد.

به این مثال توجه کنید.فرض کنید شما در اصفهان صاحب یک بیزینس هستید و به تازگی حرفه شما دچار بحران شده است. به طور حتم یک مشاور شغلی در اصفهان میتواند بهترین راه کار برای راهایی از این بحران باشد. این حرکت از هزینه های اضافی و صرف هزینه بیش از حد جلوگیری کرده و همچنین مشاور شما همواره در کنارتان خواهد بود.

مشاوره کسب و کار چیست

توسعه و بهینه سازی کسب و کار آنلاین

امروزه اکثرجمعیت جهان از شبکه اینترنت استفاده میکند وبیشتر مردم دنیا به استفاده گسترده از اینترنت برای اکثر کارهایشان میپردازند ودرهرلحظه،هزاران جستوجوگر اینترنتی در Google   وجود دارد.همچنین برنامه های گسترده ای برای توسعه کسب وکار آنلاین به وجود آمده اند که با راه اندازی آنها میتوان به درستی به معرفی کسب وکارخودپرداخت و با ارائه تبلیغات صحیح وتولید محتوا درحوزه کسب وکار خود موجب جذب مخاطب شدومشتری های خوبی به دست آورد، از مزیتهای کسب وکار آنلاین میتوان به صرفه جویی در و قت مشتریان پرداخت که لازم نیست زمان زیادی را درخیابان برای خرید کالای مورد نظربپردازید.در فضای مجازی با سرچ کردن درسایت و یا پیج های مورد نظر میتوان به راحتی از سایتها وپیج های مورد اطمینان خریدخود را آنلاین انجام دهید و کالا را درب منزل تحویل بگیرید.

برای وارد شدن به کسب وکار آنلاین لازم است که مراحل و راه ها برایتان کاملا روشن باشد. به همین دلیل باید بدانید که در این پروسه چه مبالغی و چه فرصت هایی برای شما وجود دارد تا درکسب وکار خود بتوانید درکوتاه ترین زمان ممکن رشد وپیشرفت کافی داشته باشید.گاهی اوقات افرادی هستندکه بدون داشتن اطلاعات کافی مسیر خود را میابند اما اینکار میتواند مخارج زیادی برای شما به وجود بیاورد.مشاورین کسب وکار آنلاین به شما کمک خواهند کردن که:

 • کسب و کار خود را از کجا شروع کنید.
 • یک برنامه ریزی دقیق و راهبردی برای شغلتان داشته باشید.
 • برای اجرای برنامه تان با چه طرح ها و با چه سرمایه ای به جلو بروید
 • در حوزه شغلی خود رقیبان خود را بشناسید وراه موفقیت برآنها را بیاموزید.
 • برنامه هایی برای بالا بردن سهم بازار داشته باشید.
 • طرح هایی برای وفادارسازی مشتریان و برگشت مخاطبان آنلاین داشته باشید.
 •  طرح هایی برای بالا بردن اعتبار برند در بین سایر رقبا  به شما پیشنهاد میدهند.
 • برنامه ریزی هایی در جهت کاهش هزینه ها در مقابل بالا رفتن سوددهی در بازار آنلاین ارائه میدهند.

در صورتی که از مطالعه این مقاله لذت بردید میتوانید به سایت Davodmosavi.ir مراجعه و از دیگر مقالات آموزشی حوزه کسب و کار لذت ببرید.