نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

13:23 1400/02/25
افزایش فروش از طریق تبلیغات کلیکی گوگل

افزایش فروش از طریق تبلیغات کلیکی گوگل

 

به صورت میانگین در هر ثانیه 63 هزار یا به بیان دیگر روزانه 5.6 میلیارد جستجو در گوگل صورت می گیرد. این اعداد و ارقام نشان دهنده ی اهمیت بالای تبلیغ در گوگل برای هر کسب و کاری می باشد. تبلیغات کلیکی گوگل یکی از موفق ترین سیستم های تبلیغاتی در سطح وب برای افزایش فروش می باشد. در واقع تبلیغات کلیکی گوگل همانطور که از اسمش پیداست تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک است. این نوع تبلیغات، به تبلیغ کننده اجازه می دهد که لینک های تبلیغاتی خود را در صفحه اول جستجو گوگل به کسانی که کلمه کلیدی مورد نظر تبلیغ کننده را جستجو کرده اند، نمایش دهد. تبلیغات کلیکی گوگل بعضا PPC (pay per click) یا CPC (cost per click) نامیده می شوند. این امکان را موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ در اختیار تبلیغ دهندگان قرار می دهند. اما این تبلیغات کلیکی گوگل چگونه کار می کند و چه مزایایی دارند؟ برای آگاهی بیشتر درباره تبلیغات کلیکی در گوگل با افراک همراه باشید.

 

تبلیغات کلیکی گوگل چگونه کار می کند؟

در تبلیغ کلیکی گوگل هربار که کابری بر کلمه ای را در گوگل جستجو کند و بر روی تبلیغ شما کلیک کند، شما باید به گوگل هزینه پرداخت کنید. با توجه به اینکه این تبلیغات هدفمند هستند هزینه شما صرف دریافت ترافیک باکیفیت ویا مشتری بالقوه می شود. البته ناگفته نماند که تبلیغات کلیکی گوگل زمانی موفق خواهد بود که یک سری اصول در آن راعایت شود. از جمله مواردی که برای کمپین های موفق تبلیغات کلیکی گوگل باید انجام شود: تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی مناسب، سازماندهی کمپین ها بر اساس کلمات کلیدی مناسب، ایجاد صفحات فرود بهینه سازی شده، استفاده از متون مناسب و جذاب برای تبلیغ، بهینه سازی فنی تبلیغ و... .

با رعایت این موارد گوگل هزینه هر کلیک را برای شما کاهش می دهد و در نتیجه با توجه به بودجه درنظر گرفته شده برای تبلیغ کاربران بیشتری تبلیغات شما را می بینند. اگر قصد استفاده از تبلیغات گوگلی را دارید باید قبل از هرکاری در این زمینه دانش کافی کسب کنید. البته می توانید از مشاوره مجموعه هایی همچون افراک در زمینه تبلیغات گوگل استفاده کنید.

اما شاید این سوال برای شما پیش آید که گوگل چگونه هزینه هر کلیک را مشخص می کند؟ در این نوع تبلیغات، تبلیغ دهنده ها برای کلمات کلیدی که مدنظر دارند وارد مزایده می شوند و پیشنهادات قیمتی خود را به گوگل ارائه می دهند. گوگل برای هر کلمه کلیدی از بین پیشنهاداتی که وجود دارد مناسب ترین را انتخاب می کند و در صفحه اول نمایش می دهد. مناسب ترین پیشنهادات بر اساس عواملی همچون نمره کیفیت، ارتباط کلمات کلیدی و کمپین های تبلیغاتی، همچنین میزان هزینه ایی که حاضرند برای هر کلیک پرداخت کنند، انتخاب می شوند.

آگاهی از برند با تبلیغات گوگل

 

مزیت های تبلیغات کلیکی گوگل نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی

  • با هزینه‌ای بسیار کمتر از سایر روش‌های تبلیغاتی می توانید کاربران جدید را به سایت خود جذب کنید.
  • تنها در ازای ورود کاربر به سایت هزینه پرداخت کنید و نمایش تبلیغ کاملا رایگان است.
  • می توانید هزینه های کلی و روزانه خود را مدیریت کنید
  • با توجه به جستجوی کلیدواژه‌ها توسط کاربران، افرادی وارد سایت می شوند که دارای پتانسیل خرید بالایی هستند.
  • میزان هزینه نسبت به فروش را اندازه گیری کرده و برای تبلیغات برنامه‌ریزی کنید.

انواع تبلیغات در گوگل

تبلیغ در گوگل ۵ نوع مختلف دارد که شما می توانید با توجه به نوع کسب و کار خود از بین آنها بهترین را انتخاب کنید.

  • تبلیغات جستجو
  • تبلیغات جستجوی محلی
  • نمایش تبلیغات شبکه
  • تبلیغات ویدیویی
  • تبلیغات بازاریابی - Remarketing

انواع تبلیغات در گوگل

 

تبلیغات کلیکی گوگل با افراک

اگر به تازگی یک کسب و کار ایجاد کردید و می خواهید شناخته شوید، یا اینکه کسب و کار دارید و قصد افزایش فروش دارید، تبلیغات کلیکی گوگل بهترین روش برای بازدهی سریعتر می باشد. هزینه تبلیغات گوگل با توجه به کلمات کلیدی و رقابتی که در آنها می باشد مشخص می شود. برای اینکه از این هزینه ها آگاه شوید می توانید از مجموعه افراک کمک بگیرید. مجموعه افراک در حوزه تبلیغات گوگل و نقد کردن درآمد یوتیوب فعالیت می کند و شما می توانید از مشاوره رایگان مجموعه برای تبلیغات خود استفاده کنید.

 

کلام آخر

هر کسب و کاری که دارید اگر در حوزه دیجیتال فعالیتی نداشته باشید، روزی نابود خواهید شد. پس تا دیر نشده به فکر حضور در فضا دیجیتال باشید. برای این کار بسته به نوع کسب و کار و سرویسی که ارائه می دهید ممکن است سایت، اپلیکیشن و یا حتی یک صفحه شبکه اجتماعی نیاز داشته باشید. برای اطمینان بیشتر فقط کافیست که محصول یا سرویس خود را در گوگل جستجو کنید و نگاهی به رقبای خود بیندازید.