نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

14:44 1400/01/23
شیرینگ پک چیست؟

شیرینگ پک یا Shrink pack نوعی از بسته بندی است که از جنس پلاستیک نازک می باشد و و با استفاده از نایلون های شفاف دور تا دور محصول کشیده می شود. shrink به معنای کشیدن و pack نیز به معنای بسته است. از این رو زمانی که قصد داشته باشید تا چند محصول را در کنار یکدیگر قرار بدهید و از آن ها نگهداری کنید، شیرینگ پک به کمک شما می آید.

همچنین با استفاده از نایلون شیرینگ می توانید محصولات خود را در برابر مواردی مانند آب، گرد و غبار و دیگر عوامل محیطی و جانبی محافظت کنید. در این مطلب قصد داریم تا به چگونگی کارکرد شیرینگ پک، کاربرد آن، شیرینگ پک دو گانه سوز و شیرینگ پک گاز سوز بپردازیم.

شیرینگ پک و ویژگی های ابتدایی که بهتر است دانید

قبل از اینکه با چگونگی کارکرد و انواع این محصول آشنا شوید، بهتر است که کاربرد آن را در صنعت نیز بررسی کنید. معمولا از شیرینگ ها برای بسته بندی های پیچیده استفاده می کنند و به همین دلیل است که اپراتورهای مخصوصی برای آن ها در نظر گرفته می شد.

سرعت دستگاه یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد. این موضوع ارتباط مستقیمی نیز با کاربرد آن در صنعت دارد. هر چه سرعت بسته بندی دستگاه بالاتر باشد، کاربرد آن در صنعت بیشتر خواهد شد. از مهم ترین ویژگی های موجود در دستگاه های شیرینگ پک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قابلیت بالای اتصال به چندین دستگاه دوخت و دستگاه نوئل حرارتی در برخی از مدل شیرینگ پک ها
 • سادگی طرز کار با و نبود نیاز به اپراتورهای متخصص و سخت
 • توانایی بالا در دوخت و بسته بندی 200 تا 700 عدد از محصولات در ساعت
 • توان مصرفی بین 0.8 کیلو وات تا 12 کیلو وات
 • شیرینگ پک با رنگ الکترو استاتیک ضد ضربه
 • جابجایی آسان
 • نظافت راحت

در ادامه به چگونگی کارکرد شیرینگ پک، انواع این دستگاه یعنی شیرینگ پک دو گانه سوز و شیرینگ پک گاز سوز خواهیم پرداخت.

 

نحوه کارکرد شیرینگ پک

همانطور که در ابتدای مطلب به دو کلمه لاتین موجود برای این دستگاه هر کدام وظیفه ای به دنبال دارند. در عملیاتی که برای شرینک کردن محصولات در نظر گرفته می شود، کارکرد دستگاه به این شکل است که به کمک یک نوار نقاله مخصوص محصول مورد نظر به درون کوره منتقل می شود. محصول از داخل محفظه ای که کوره ای شکل است عبور می کند و در این کوره لایه ای از نایلون حرارت داده می شود.

پلاستیک حرارت داده خواهد شد، نرم می شود و در نهایت فن های خنک کننده ای که در کوره قرار دارند به درون بسته ها دمیده می شوند تا لایه شرینک خنک شود و به خوبی منقبض شده و دور تا دور محصول را بپوشاند. در این مرحله بسته بندی محصول به پایان رسیده و شیرینگ پک به بهترین نحو کار خود را انجام می دهد. یکی از بهترین شیرینگ پک در بازار می توان به شیرینگ پک برند ایرانو صنعت اشاره نمود.

از مهم ترین کاربردهای شرینک پک می توان به:

 • با استفاده از این دستگاه می توان چندین محصول را به صورت همزمان که در تعادل هم قرار ندارند، در کنار یکدیگر قرار داد و بسته بندی کرد. برای مثال شرینک کردن بطری های آب بهترین نمونه برای این نوع بسته بندی می باشد.
 • پلاستیک ها عایق مناسبی برای جلوگیری از رطوبت هستند، از این رو از ورود خیسی به درون بسته بندی و مرطوب شدن آن جلوگیری می کند.
 • پوشش شفاف شیرینگ پک ظاهر محصول را به خوبی نمایش می دهد و به همین دلیل است که امروزه شرینگ های رنگی و چاپی بسیار محبوب شده اند.

شیرینگ پک دوگانه سوز و ویژگی های آن

شیرینگ پک دوگانه سوز نوعی از دستگاه های مناسب برای شرینک کردن است که با استفاده از برق و گاز کار می کند. از این رو محفظه مناسبی برای پخت با استفاده از گاز شهری برای محصولات وجود دارد که باعث ایجاد حرارت های یکنواخت در سر تا سر نایلون و در نتیجه بسته بندی محصولات می شود. همچنین در صورت نیاز می توان از المنت نیز برای حرارت دادن و گرم کردن استفاده کرد. همچنین این دستگاه قادر است که به تنهایی با استفاده از اتصال به المنت های برقی پخت فیلم شیرینگ پک را انجام دهد. از مهم ترین مزایای موجود در شیرینک پک دوگانه سوز می توان به:

 • گرم شدن زود هنگام کوره و در نتیجه صرفه جویی در زمان
 • مقرون به صرفه بودن
 • رسیدن به درجه حرارت مورد نیاز با استفاده از گاز و المنت برقی

اشاره نمود.

شیرینگ پک گاز سوز و عملکرد مناسب

شیرینگ پک گاز سوز با استفاده از احتراق گاز مشتعل می شود و حرارت مورد نیاز برای تونل را فراهم می کند. عمده حرارتی که در شیرینگ پک گاز سوز موجود است بیشتر برای حرارت دادن به صفحه و محفظه مورد استفاده قرار می گیرد. البته رابطه ای که بین شیرینگ پک گاز سوز با شیرینک دوگانه سوز وجود دارد این است که در هر دو دستگاه به صورت بروز می توان از برق 3 فاز و تک فاز استفاده نمود. از برخی از مهم ترین ویژگی های موجود در شیرینگ پک گاز سوز نیز می توان به:

 • عایق شدن با پشم سنگ
 • استفاده همزمان با برق و گاز
 • دگانه سوز بودن
 • ورقه های گالوانیزه و استاندارد

یکی از ویژگی و مزایای که در ایرانو صنعت برای مشتریان وجود دارد این است که قابلیت ها و امکانات فنی موجود در شیرینگ پک به همراه سایر ویژگی های مطرح شده دیگر می تواند قابل تغییر باشد. ایرانو صنعت می تواند با طراحی و بسته بندی انواع محصولات به همراه کارشناسان و متخصصان فعال در این زمینه و همچنین روند رو به رشد، بهترین جایگاه را برای نیاز مشتریان خود به ارمغان آورد.a