نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

مشاهده رپورتاژ آگهی

14:44 1400/01/14
مقایسه انواع فریم های پارتیشن

با وجود این که زمان بسیار زیادی از ساخته شدن پارتیشن های اداری نمی گذرد، اما این المان های دکوراتیو و کاربردی زیبا در همین مدت زمان کم، توانسته اند به محبوبیت زیادی از جانب افرادی نظیر طراحان دکوراسیون و افراد فعال در این حوزه، دست پیدا کنند.

معمولا یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده پارتیشن ها، فریم آن ها است که می تواند نقش مهمی را ایفا کند؛ این فریم ها در طرح ها، جنس ها و رنگ بندی های متفاوتی تولید می شوند که هر کدام از آن ها، ویژگی ها و جلوه مخصوص به خودشان را دارند.

 

انواع فریم های پارتیشن ها

همان طور که گفته شد، یکی از فاکتورهای مهمی که پارتیشن ها (به خصوص پارتیشن اداری) را بر اساس آن تقسیم بندی می کنند، قاب های آن ها است.

با وجود تنوع نسبتا زیاد فریم پارتیشن ها، دو نوع از این فریم ها هستند که بیشتر از دیگر سایر فریم ها مورد استفاده قرار می گیرند؛ این فریم ها، فریم های چوبی و فریم های آلومینیومی هستند.

 

فریم های چوبی

پارتیشن های اداری که دارای فریم های چوبی هستند می توانند ­برای هر نوع محیط کاری استفاده شوند اما بهترین و مناسب ترین محیط برای پارتیشن های دارای فریم چوبی، محیط هایی هستند که در طراحی آن ها دکوراسیون های سنتی و همین طور گرم به کار رفته است. همچنین افرادی که به المان های طبیعی علاقه مند هستند حتما باید از این فریم ها استفاده کنند.

پارتیشن های دارای فریم چوبی می توانند بهترین گزینه برای محل های کاری نظیر مطب های پزشکی هستند؛ البته در هر بخشی از منازل می توان این پارتیشن ها را قرار داد اما ایده آل ترین محل برای قرار دادن پارتیشن هایی که فریم چوبی دارند، سالن پذیرایی و یا آشپزخانه است. معمولا زیباترین فریم های چوبی پارتیشن ها، از چوب هایی مانند چوب بلوط، افرا، گیلاس و ... ساخته می شوند.

فریم های چوبی می توانند یک مکمل خوب برای شیشه های دو جداره به کار رفته در پارتیشن ها باشند تا این پارتیشن ها به طور کامل تری عایق صدا باشند.

با این حال یکی از ضعف های بزرگ فریم چوبی پارتیشن ها، ضعیف تر بودن ایمنی آن ها است. فریم های چوبی علاوه بر شکننده بودن می توانند در مقابل آتش سوزی نیز، حساس هستند؛ با توجه به این امر، اکثر فریم های چوبی که امروزه ساخته می شوند، دارای برخی استانداردهای ضد حریق هستند و می توانند تا حدودی در برابر حرارت مقاومت کنند.

 

فریم های آلومینیومی

فریم های آلومینیومی نسبت به سایر فریم ها از جمله فریم های چوبی استحکام بیشتری داشته و در واقع یکی از با دوام ترین سیستم های پارتیشن بندی موجود در حال حاضر هستند؛ با این حال، این فریم همچنان خاصیت قابل حمل بودن و انعطاف پذیری کامل را داشته و می توانند در موقعیت و وضعیت های متفاوتی نصب و جایگذاری شوند.

درست مانند فریم های چوبی، این فریم ها نیز دارای طرح ها و جلوه های مختلفی بوده و می توانند خود را با هر فضایی وفق بدهند. با توجه به این امر، پارتیشن هایی که دارای فریم های آلومینیومی هستند را می توان با توجه به نیازها تغییر داد و آن ها را به صورت دلخواه و مورد نیاز در آورد.

پارتیشن های آلومینیومی همچنین، می توانند یکی از بهترین وسیله ها برای ایجاد حریم خصوصی باشند چرا که امکان نصب پرده بر روی این فریم ها، وجود دارد. نصب پرده علاوه بر ایجاد فضای خصوصی تر، می تواند به زیبایی بیشتر پارتیشن ها نیز کمک زیادی کند.

پارتیشن هایی که فریم آلومینیومی دارند نیز، به مقدار قابل توجهی عایق صدا بوده و می توانند یک محیط خصوصی را برای شما به ارمغان بیاورند.

 

نتیجه گیری

با وجود تمامی تفاوت ها، مزایا و معایبی که فریم های آلومینیومی و چوبی نسبت به یکدیگر دارند، بهتر است بدانید که در صورتی که با دقت لازم، پارتیشن متناسب با انتظارات و نیازهای خود را انتخاب کنید، از نتیجه بسیار راضی خواهید بود.

بهتر است پیش از خرید پارتیشن، تمامی انواع پارتیشن های در دسترس را از هر جهت بررسی کرده و سپس اقدام به خرید کنید تا تمامی ویژگی آن، متناسب با انتظارات شما باشد.

 

شرکت شیشه تتراگلس

شرکت شیشه تتراگلس، یکی از شرکت های تولید کننده و وارد کننده محصولات شیشه و آینه در تهران است. در طول بیش از یک دهه فعالیت این مجموعه در این زمینه، تتراگلس موفق به انجام چندین پروژه بزرگ شده است. علاوه بر تولید و پیاده سازی محصولاتی مانند کابین دوش، شیشه رنگی، شیشه لاکوبل، پارتیشن های شیشه ای و اداری، نرده شیشه ای و ... کارشناسان این شرکت، مشاوره رایگان و در محل به مشتریان خود ارائه می دهند.